Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az mennyire gyakori, hogy egy...

Az mennyire gyakori, hogy egy fehérgalléros, középosztálybeli családban a gyerekeiket alsóosztálybeli ruhákban járatják?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk úgy nézzük, hogy alsóosztálybeli a max néhány ezer Ft-os, pl. adománybolt, turkáló, a noname bolt és a kínai, a középosztálybeli a 5-20 ezres kategória pl. egy Adidas, Puma, Nike, felsőosztálybeli meg a Boss, Calvin Klein, Tommy Hilfiger stb.?

ápr. 5. 10:19
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/137 anonim ***** válasza:
13%
Sajnos ma már semmi nem szent.
ápr. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/137 anonim ***** válasza:
97%

bahh, volt egy felszámoló ismerősöm, tele pénzzel, csak kínaiban vett inget, mert azok voltak neki kényelmesek, mindig azt mondta, sokkal puhábbak.

Én meg imádom a turkálót, mert nem jön velem szembe az utcán minden sarkon ugyanaz a ruha.

ápr. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/137 anonim ***** válasza:
93%
Nem vagyok szülő, de nem értem, hogy miért kellene drága cuccokban járatni a gyereket. Jó, van amin nem spórolunk (pl cipő, de szerintem ott sem a márka a lényeg), de főleg ameddig sokat nő az ember miért kellene drága ruhatár? Nem azt mondom, hogy járjon szakad ruhában a gyerek, de nem is kell drága ruha amit pár hónapig tud hordani. Plusz nem voltam problémás gyerek/kamasz, de szakadások,moshatatlan foltok így is bőven kerültek a ruháimra
ápr. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/137 anonim ***** válasza:
70%

Pici gyereknek, aki nő és kiszakítja, nyilván jó a Pepco.


Suliban már divatoznak. Mi is divatoztunk anno, most az internet világában már főleg nagyon előtérbe kerültek a külsőségek, pl a márkás ruha, cipő.

ápr. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/137 A kérdező kommentje:
Hát azért, hogy ne álruhába bújjon akár Guccival akár kínaival, hanem hogy hozzá illő ruhát viseljen. A drága és az olcsó is relatív. Ez a sokkal puhábbak nagy kamu lehetett, hisz pl. egy H&M-ben is pamutból készülnek meg a kínainál is, csak előbbinél általában igényesebb minőségben.
ápr. 5. 10:38
 6/137 anonim ***** válasza:
88%
mert aztán két pamut közt nincs különbség, mi? Te congenitálisan vagy félnótás, vagy majomkodsz?
ápr. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/137 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem egy középosztálybeli nem árat néz, hanem funkciót. Például én vehetnék adidast magamnak, de egész egyszerűen jobb a Sinsay meg egyéb noname márkák, és még olcsóbb is. Dechatlonból veszek olcsó cipőt meg kabátot, mert jobban ellátja a funkciót. Mikor el kezdtem dolgozni, és lett jobban pénzem, elkövettem azt a hibát, hogy márkás cuccokat vettem, de azok már annyira az egyediségre és a kinézetre mennek, hogy nem töltik be a funkciójukat. Példáult többször megjártam, hogy a téli bakkancs átázik, a téli kabát nem szigetel jól, a tavaszi dzseki nem praktikus. Ezért el kezdtem próbálgatni más üzleteket, és rájöttem van egy olyan keresztmetszet, ahol a minőség magas, de az ár alacsony. További problémám még a márkás ruhákkal, hogy sok rajtuk a felirat, nem szeretem a random szavakat sem, a márkajelzést meg kifejezetten gyülőlöm, nem vagyok élő reklámtábla.
ápr. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/137 A kérdező kommentje:

Annak hogy milyen osztálybeli ruhákat hord az ember szerintem semmi köze a divathoz. A divat általában a sok bohócruha amit a kifutókon viselnek a modellek.


Ha meg nem az árat nézem, hanem a stílust, akkor pl. egy világoskék ing ugyanúgy illik egy középosztálybeli értelmiségihez ha ezer Ft-ért vette meg akkor is ha negyvenezerért, mert az ing általában papírmunkásságot, kulturát sugall. Vagy egy kínai műbőr cipő is nézhet ki kulturáltabban, mint a legtöbb kínai sportcipő, pedig kb. körülbelül ugyanannyiba kerül. Szóval pl. egy irodai minimálbéres közalkalmazott is tudná a gyerekét olcsón középosztálybeli ruhába járatni.

ápr. 5. 10:45
 9/137 anonim ***** válasza:
95%

mert az ing általában papírmunkásságot, kulturát sugall


Apán világéletében inget hordott, és egy középiskolai koliban volt gondnok...

ápr. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/137 A kérdező kommentje:
Hát ha ilyen barom vagy persze hogy átvert a "pénzzel teli" ismerősöd. Kényelmes pamutból is van amelyik sokkal jobban néz ki a kínainál, mert nem csak pamut.
ápr. 5. 10:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!