Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az mennyire gyakori, hogy egy...

Az mennyire gyakori, hogy egy fehérgalléros, középosztálybeli családban a gyerekeiket alsóosztálybeli ruhákban járatják?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk úgy nézzük, hogy alsóosztálybeli a max néhány ezer Ft-os, pl. adománybolt, turkáló, a noname bolt és a kínai, a középosztálybeli a 5-20 ezres kategória pl. egy Adidas, Puma, Nike, felsőosztálybeli meg a Boss, Calvin Klein, Tommy Hilfiger stb.?

ápr. 5. 10:19
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/154 anonim ***** válasza:
100%
"Ami viszont a tinédzsereket illeti, ott viszont már megszégyenítő lehet csupa szegényes cuccoban járni úgy hogy mások nem drága, hanem közepesekben vannak." Megszégyenítő kigúnyolni vagy kiközösíteni valakit a ruházata alapján, és nem a személyiségét nézni. Ne legyen koszos, szakadt, ennyi.
ápr. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/154 Darius- ***** válasza:
100%
Itt már leírták már elég jól. Fizetheted a márkát, hogy menozni tudj. Legtöbben az utcán fel sem ismerik, de a gazdagabb államokban sem ha ruha az, olyan jó utanzatokat csinálnak. De a márkától nem lesz jobb feltétlen és ez nemcsak a ruhákra vonatkozik. Ami pedig tényleg rossz, nem kell megvenni
ápr. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/154 anonim ***** válasza:
96%

"Igen bohócunk ez már felsőosztály,"


Jah, elfogytak az érvek. Ok, akkor legyen felsöosztály. Felénk sok átlagember wolfskint ad a gyerekre. Van aki mást.

Ezek az általad említett márkák a kisebbség kedvencei.

Föleg az adidasz macinaci jó nagy aranylogóval.


A múltkor vicces volt, amikor egy ilyen felkapaszkodott anyuka a bolhapiacon (LOL) árult egy Wellensteyn kabátot, és minden második szava az volt, hogy baknkárkabát pénzembereknek, mert a veje banki dolgozó.

ápr. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/154 anonim ***** válasza:
100%
Buta sznob vagy
ápr. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/154 A kérdező kommentje:
Ha szegényes, de nem koszos, szakadt, az attól még alsóosztálybeli viselet. Hisz pl. tegyük fel szembejön veled egy felnőtt az utcán. Van a lábán egy noname kínai cipő, egy farmert visel, meg egy legolcsóbb pamut pulóvert mögötte pólóval, elővesz egy Samsungot, aminek a hátán egy BKV bérlet van. Nem koszos, nem szakadt, de azt kommunikálja, hogy nincs pénze és hogy igénytelen anélkül hogy egy szót is szólna. Ha meg mondjuk van egy közönséges diák egy Adidas cipővel meg egy Nike pulóverrel és rollerezik azzal sem azt kommunikálja hogy ők gazdagok, csak hogy nem szegények.
ápr. 5. 12:52
 26/154 A kérdező kommentje:
Az hogy nem a legolcsóbbat veszed azt kommunikálod, hogy "van egy kis pénzünk", nem azt hogy te vagy a Rockefeller.
ápr. 5. 12:56
 27/154 A kérdező kommentje:
De hogy trollkodjak kicsit én is, pl. karácsonyi ünnepségen is látni lehetett olyat, hogy egy ovisnak menőbb frizurája volt, meg valamilyen jó márkás ingje, míg a többiek szegényesebbnek néztek ki.
ápr. 5. 13:02
 28/154 anonim ***** válasza:
100%

Biztos én vagyok középosztálybeli létemre a suttyó, de nem tudom megmondani a másikról, hogy kínaiban/turiban vette a nadrágjàt vagy valami flancosabb helyen. Basszus, hát egy turiban jobb minőségű cuccokat lehet venni sokszor, mint bármelyik plázában.


Szóval én nem szoktam semmi ilyesmit gondolni, akinek amúgy tiszta, rendezett ruhája van, arról meg sem tudom mondani, hol vette, de szerintem te sem.

ápr. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/154 Metionin ***** válasza:
88%
25. Eddig csak olvasgattam, de szerinted ezeket az átlagember figyeli az utcán? Gondolkodik, hogy nahát itt ez a srác mellettem a buszmegben, biztos nincs lóvéjuk, mert noname cipő van rajta?
ápr. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/154 anonim ***** válasza:
100%
Igen, 29-es, bennem is ez merült fel, hogy ezt amúgy ki nêzi? Mi mindennap kint bandalázunk a szomszédokkal, sosem figyeltem még öket sem, kinek milyen ruhája/telefonja/babakocsija/bármije van.
ápr. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!