Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csúfolnak anyukám miatt. Hogy...

Csúfolnak anyukám miatt. Hogy mondjam el neki finoman?

Figyelt kérdés

Már tavaly is, de főleg idén elkezdtek az osztálytársaim csúfolni, mert anyukám duci. 110kg körül van, ami tényleg sok :( de egyébként Ő próbál tenni ellene, mióta csak az eszemet tudom küzd ezzel. Főleg azzal csúfolnak, hogy apukám aránylag vékony, és hát hogy anya meg nagy, és ocsmány dolgokat találnak ki. Tegnap sírva jöttem haza, mert volt egy lyukas óránk és a többiek azzal szórakoztak, hogy ilyen képszerkesztővel egy tehén fejére szerkesztették anyukám facebookos profilképét :( Annyira rosszul esett, még azok is nevettek, akikkel amúgy elvileg jóban vagyok. Látta tegnap anya, hogy sírtam, de azt mondtam neki, hogy az egyik lánnyal vesztem össze, nem tudom hogyan mesélhetném el neki mi volt igazából. Nem akarom megbántani, de az osztályfőnökkel hiába beszéltem már erről, és napról napra nagyobb hülyeségekkel csúfolnak, már gyűlölök suliba menni. Ma nem kellett mennem, mert rosszul aludtam és reggel is sírtam, de ezt holnap már nem fogja engedni anya, és jó lenne vele beszélgetni erről. Arra gondoltam, hogy először apának említeném meg, de tök mindegy, mert mindenképp rosszul fog esni anyának. Engem nem bánt, hogy duci, még így is szebb és igényesebb, mint sok osztálytársam vékony anyukája, de az nagyon rossz, hogy ezzel bántanak, és mindenki kinevet meg beszólogatnak pl.tesiórán, hogy tegyem oda magam, mert olyan koca leszek, mint anyukám.

Az osztálytársaimmal tudom, hogy nem tudnak mit kezdeni meg nem is azt akarom, hogy bemenjenek balhézni, csak jó lenne velük erről beszélgetni, mert más dologban is mindig ők adják a legjobb tanácsokat, csak hát félek, hogy nagyon a szivére veszi anya :(


ápr. 9. 12:35
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
91%

Ez bullying. Most éppen anyukád alkatán találtam fogást, de ha model alkata lenne, akkor találnának mást.


Ezt szerintem a tanárok dolga lenne kezelni.


Nekem is volt ilyenben részem gyerekként. Ha én megpróbáltam kiállni magamért jellemzően még én kerültem bajba. Az egyetlen, amivel enyhíteni tudtam a helyzetemet az az volt, ha beálltam közéjük és másokat csúfoltam, nem volt az se jó.


Összességében, ha a tanárok nem segítenek, akkor az a legjobb, ha sulit váltasz. Én bánom, hog velem anno nem ez történt.

ápr. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
87%
Az igazgatóval kell erről beszélni, menj be hozzá és mond el hogy sem anyukádat nem akarod megbántani sem nem akarod hogy ez így menjen tovább. Igazgatói intőt kell kapjon az a gyereknek aki szerkesztette a képet
ápr. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
81%

Gratulálok a hülye ofődnek 😡 Csapna az asztalra, de gondolom egy puhány idióta.


Anyád szegény... Én a helyedben megagyalnám azt, aki ilyet mond. Vagy kérnék 1 képet az ő anyjától. Senki nem tökeletes, lehet a tarsad anyjának meg akkora az orra, hogy a 10es fúrószár belemenne.


De rühellem az iskolai közegeket 😡 fú, de felb*sztad az agyam!

ápr. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
100%

Szólj az osztályfőnöknek.


Szerintem ez zaklatásnak is elmegy így tenniük kell ellene.

Beszélniük kell az osztálytársaiddal!

ápr. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
87%

Maradj közömbös, amikor megszólítanak, mondj annyit, hogy láttad, hallottad. Végeztek? Neked épp más dolgod van. A "barátaidnak" annyit odaböknék, hogy legalább ők lehetnének normálisak.

Amíg érzelmi reakciót látnak, folytatni fogják, most anyukád, később más téma miatt. Lépj ki az áldozat szerepből és meglátod, mennyire gyengék, mennyi rejtegetnivalójuk van, ami miatt a te dolgaidat nagyítják fel. Így az övék árnyékban maradhat. Nekem sikerült, onnantól sznob, nagyképű és sok hasonló lettem, mert nem álltam le veszekedni vagy védekezni miattuk. Ha nem találnak fogást rajtad, le fognak állni. Nem mondom, hogy egy hét alatt, de hatásos lesz.

ápr. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
100%
Tanárként és anyaként írom, hogy szólj az osztályfőnöknek. Ez nem árulkodás. Legyél határozott. Mondd meg, hogy állítsa le őket, különben rendőrségi ügyet csináltok belőle. Mert ebből lehet.
ápr. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
93%

Ha a tanárok nem tesznek semmit, szólj az igazgatónak.

És sajnálom, hogy ilyen osztálytársaid vannak, bár nálunk sem volt jobb annak idején, csak nálunk az egyik osztálytársat pécézték ki, őt magát gúnyolták, és a tanárok ott sem tettek semmit addig, míg rendőri eset nem lett a dologból.

ápr. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
100%

"azt mondtam neki, hogy az egyik lánnyal vesztem össze, nem tudom hogyan mesélhetném el neki mi volt igazából"

Ne hazudj neki, úgy nem tud segíteni. Bízz benne, nagyon szeret téged, és te is őt. Mondd el neki őszintén, amit itt leírtál.

ápr. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
94%

Jesszusom….

Fordulj az igazgatóhoz, de szerintem jobb lenne iskolát váltanod, ahol nem ilyen gonosz, undorító emberekkel vagy körülvéve.

ápr. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
93%

Basszus, azt hittem a kérdést olvasva, hogy biztos hülye kiskamasz általános iskolásokról van szó, de hogy egy 15-16 évesnek is ennyi esze van...

Nagyon sajnálom, hogy ilyeneken kell keresztül menned! Idióta az összes, aki ilyennel szórakozik. Azt ne felejtsd, hogy nem barátod az, aki akarattal bánt. Hiába viselkedik veled néha normálisan, ha röhög a többi barommal anyukádon, akkor ugyanakkora tahó, mint a többiek, nem vagytok jóban, nem a barátaid.

Az jó ötlet, hogy először apukáddal beszéled meg. Ő biztos segít anyukádnak is elmondani, mi bánt és tudtok keresni megoldást. Én a helyedben megfontolnám az iskola vagy osztály váltást, most jó még, amíg viszonylag messze van az érettségi.

ápr. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!