Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tartanál "szexuális felvilágos...

Tartanál "szexuális felvilágosítást" a húszas évei elején járó lányodnak akkor, amikor összejön az első párjával? Normális, hogy ilyenkor jut eszébe a szülőnek erről beszélni?

Figyelt kérdés

Előtte tabu volt a téma, eddig annyit mondtál neki összesen, hogy tilos dolgokat feldugni menstruációkor, ne legyen leszbikus, mert az abnormális, meg elmagyaráztad, hogy hogy működik a betét. Ja, meg amióta már a kortársai a faluban elkezdtek házasodgatni, családot alapítani, azóta kérdezgeted, hogy van-e valakije, meg ha a barátaival találkozik, akkor sejtelmeskedve kérdezgetted, hogy "ééés, lesznek ott fiúúúúúúúk is?"


(Mielőtt felmerülne, nem szülőként kérdezem)


ápr. 24. 14:51
A kérdező szavazást indított:
Tök normális ilyenkor felvilágosítást tartani, és én is ekkor tartanám
Tök normális ilyenkor felvilágosítást tartani, de én nem ekkor tartanám
Nem normális ilyenkor felvilágosítást tartani, de én is ekkor tartanám
Nem normális ilyenkor felvilágosítást tartani, és én nem ekkor tartanám
77 szavazat
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
87%
Egy gyereket nem kell külön felvilégosítani, normál esetben folyamatosan történik, ahogy a gyerek nö, mire 10-12 éves, elvileg mindennel tisztában kellene, hogy legyen.
ápr. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
#1 Csak a kérdésben is látható, hogy nem folyamatosan történt. Tabu volt, meg el lett mondva az, amit a szülő alapnak gondolt, abban a pillanatban , amikor "aktuális lett", lásd kérdésben felsoroltak, és ennyi.
ápr. 24. 14:59
 3/25 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem ez a ne legyen leszbikus, mert az abnormális mondás a szülő részéről - már bocsánat - de baromság.

Ez egy genetikai dolog, egy génhiba, ami ha valakiben benne van, akkor mondhatsz neki, amit csak akarsz, ő bizony meleg lesz, vagy épp leszbikus lesz, vagy biszexuális.

S ezen nem fog változtatni a szülő hujjogása, meg elítélése, max. annyiban, hogy - amíg csak anyagilag a szülőre szorul - addig elnyomja, elfojtja, visszafojtja magában a szexuális vágyakat, és sokkal hatványozottabban tör, vulkánkitörés-szerűen majd elő a legeslegelső adandó alkalommal, abban a pillanatban, hogy függetlenné válik a szülőtől (vagy függetlenné sem válik, csak épp amikor 100% biztosra tudja, hogy garantáltan nem jössz haza).

ápr. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
vagy épp nem fojtja el, csak tilosban járkál búvóhelyre, titokban éli meg, és már rég nem lesz szűz, amikor te még javában azt hiszed, hogy az.
ápr. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 Metionin ***** válasza:
100%
Ahol ekkora tabu, ott nem szoktak később sem felvilágosítást tartani. Meg mag a szülő sem túl felvilágosult ha ilyeneket mond, hogy nem szabad pl. tampont használni.
ápr. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
97%
Amelyik "szülő" ennyire felvilágosult, az észosztása nélkül a lánya csak több lesz...
ápr. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
77%

A húszas éveiben felvilágosítani? Ez a lány nem járt közösségbe, iskolába, nem voltak barátnői? A húszas évei elejére az emberek nagy része már túl van az első szexuális élményén, sokan családot is alapítanak vagy állandó partnerrel élnek... kizárt dolog, hogy ilyenkor "világosítsam fel" a gyerekemet. Nem lenne már miről mesélni neki...

Volt olyan barátnőm, aki 25 évesen, szűzen ment férjhez (vallási okokból), de őt se ekkor világosították fel, hanem még valamikor általános iskolás korában. A felvilágosítás ugyanis nem csak annyi, hogy mit-hova dugunk. Része a menstruáció, a női (és a férfi) test működése, és a többi. Vagy ez a lány biológia órára se járt, ahol megtanulják, hogyan keletkezik az élet?????

ápr. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
88%

Most lehet én tudom rosszul, de nyolcadik környékén nem tanítják az emberi szaporodást bioszon?

Egyébként egy ilyen anyának nem biztos, hogy jó ötlet volt szaporodni...

ápr. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát az ilyen szülők, ha már eddig nem tették, ezután se mondjanak inkább semmit. Jobban jár a lányuk.
ápr. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

“Tilos dolgokat feldugdosni menstruaciokor.”


Na jo, mi a fasz.

Maskor lehet? Amugy a tampon dolognak szamit? Azt csak menstruaciokor dugdosom.

ápr. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!