Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért csinálja ezt? 16 l

Miért csinálja ezt? 16 l

Figyelt kérdés
Anyámnak van egy elég hülye szokása. Két helyre járok táncolni. Ehhez sajnos kell cipő, meg fekszerekések, ami sajna elég drága. Szoktam tőle kérni dolgokat hogy pl hozzon nekem valamit a boltból, stb. Nyáron megyek osztálykirándulásra velencébe. Szeretnék piercingeket szuratni magamnak, de nem engedi mert drága. (Én fizetném) Nagyon sokat panaszkodik nekem arról hogy mennyit költ rám. Mondta nekem hogy igazán átvállalhatnék valamit. Mondom igen, jogos, fizetem az egyik tánctanfolyamot. Azt is megpróbáltam hogy fizetem az euróváltást is. Azt nem engedte. Amikir hétfőn mentünk táncra, vittem a pénzt mondom kifizetem. Nen engedte, mert "ne költsem a pénzemet" mondom az jó. De tegnap kicsit összevesztünk, és a fejemhez vágta hogy mennxit költ rám. Gondoltam az nem az én hibám hogy nem enged hogy költsek magamra. Miért csinálja ezt? Miért panaszkodik hogy sokat költ rám, de nem engedi hogy a SAJÁT dolgainat ÉN MAGAM fizessem?

máj. 12. 12:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Nála már nem a oénzről szól a dolog, hanem a szúratásról. Amúgy mit táncolsz? Nem biztos, hogy jó ötlet a piercing, beleakadhatsz. Vagy a partnered.
máj. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
Ez a helyzet nem csak a pénzről szól, hanem arról is, hogy anyud így tudja fontosnak érezni magát. Amint kirepülsz és saját lábra állsz, maximálisan önállosodsz, az számára ijesztő gondolat, mintha utána ő feleselegssé válna... Ez pszichológia, vannak akiket ez érint, úgy látszik anyudat is. Ehhez mérten kezeld, beszélj vele mindig milyen fontos lesz neked, mindig kelleni fognak a tanácsai, ilyesmi, ha jóban vagytok. Ezzel enyhítheted a bajt. Szóval még egyszer a végén is írom: ez nem a pénzről szól, hanem a fontosság érzésről. Így is kezeld.
máj. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%

Azért csinálja, mert még nem nőttél fel annyira, hogy fel tudd mérni mi a pénzkidobás és mi nem.

Ha korlátosak a források, akkor valószínűleg értelmesebb a pénzt piercing helyett tánccipőre költeni. Lehet így már logikus is.

A te pénzedet meg azért nem akarja, hogy költsd, mert az nem sok, ellenben költsd akkor, amikor kimozdulsz és ne kerülj pl. olyan helyzetbe, hogy a haverok fagyiznak, te meg nem tudsz, mert nincs rá.

máj. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
33%

Milyen te pénzed? Az is az övé.

Szegény azért él és gürizik, hogy a követelőző, parazita lánya luxusigényeit kielégítse. Kapjál már a fejedhez.

máj. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%

#4 Azért elég gáz, hogy itt már a TIZENHAT ÉVES KISKORÚ is parazita az itteni retardáltak szerint. Luxusigény... Sport, meg egy darab osztálykirándulás. Szomorú, hogy ebben a országban ez luxus.

Honnan tudod, hogy nem az ő pénze? 16 évesen már diákmunkázhatott is akár. Vagy ha ünnepekre kap ajándékba pénzt, az az övé, neki lett adva. Ha meg más rokontól kapta, akkor meg aztán végképp nincs hozzá köze az anyukának.

Ezt a mártírdumát. Ha nem engedi az anyuka, hogy a lánya fizesse a saját dolgait, akkor ne hánytorgassa már fel. Na meg nem kötelező kettő táncra járatni a gyereket. Simán lehetne azt mondani, hogy csak az egyik fér bele.

máj. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
22%
#4-nek nagyon nettósítva igaza van, de ez így önmagában full toxic, szülőként mondom, hogy én magamtól várom el, hogy többet biztosítsak a gyereknek, és ha nem sikerül, az okoz elég komoly frusztrációt. Mondjuk én engedtem el akkora adag önérzeteskedést meg okosnak tűnni akarást, hogy merek a kölyök előtt esendőnek lenni, és beavatom az érzelemvilágom rejtelmeibe, megnyílok előtte, nem játszmázok azt bevetítve magamnak, hogy "tudnia kéne". Szép lenne, ha minden néma áldozatot automatikusan észrevennénk már fiatal korunktól kezdve, sajnos nem így van. Annyi engedményt biztosan tehetsz, hogy hagyod a testmodokat a francba egyelőre, lesz még bőven időd seggig végiglövetni magad, annál nagyobb élmény, ha elvagy egy-egy kiruccanáson anyagilag, meg annál is nagyobb, igaz negatívban, amikor te vagy a brigád puttonyos csórója minden egyes alkalommal.
máj. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
4-es köszi az ertelmes hozzászólást. Ösztöndijas vagyok, +10k-t kapok tőle hónaponta. Bőven elég. Életemben nem kértem zsebpénz emelést. Nem hinném hogy parazita vagyok azért mert eljárok táncolni. Ráadásul felajánlottam hogy fizetem én. Nyáron dolgozni fogok, magam keresem a pénzem. Ne itélj úgy hogy nem tudsz semmit.
máj. 12. 17:03
 8/12 anonim ***** válasza:
64%

Mennyi az ösztöndíjad? (Amúgy hol adnak középiskolásnak ösztöndíjat? :O)


Egyébként kérdező anyukád szavai mögött az a logika, hogy ne költsd olyanra a pénzt, ami nem olyan nagyon fontos és inkább olyasmire költsd, ami tényleg hasznos és az ára is még a valósághoz tartozik.


Azért nem engedi neked az euróváltást, mert az ő felelőssége, kötelessége, hogy legyen pénzed Velencében.

Azért nem engedi a pírszingeket, mert úgy gondolja, hogy azt a pénzt sokkal értelmesebb, hasznosabb dolgokra is költhetnétek.

Azért mondja, hogy "egyre többe kerülsz", mert valószínűleg sok minden van, amit szeretnél, de ő nem feltétlenül látja szükségesnek + apukádat nem említetted, így feltételezem egyedülálló szülőként nevel. Manapság pedig minden fillért félre kell tennie az embernek. Hogy minek, ha semmire sem költheted el? Azért, hogyha bármi beüt, egy baleset, valami tönkremegy, valami történik a munkahelyén, akkor legyen tartalékotok, amiből húzzátok egy darabig, vagy esetleg ha jön hirtelen valami nagyobb és váratlan kiadás. Ezt próbálja többé-kevésbé átadni neked. Attól, hogy van pénz a kezedben nem kell mindjárt el is költeni.


Nem vagy parazita. Gyerek vagy.


"Életemben nem kértem zsebpénz emelést." A zsebpénz nem automatikus, teljesen a szülő döntése, hogy egyáltalán ad-e és hogy mennyit (mivel azért a pénzért gyakorlatilag nem tettél semmit).


A diákmunka nagyon klassz dolog, segít majd kicsit jobban belelátni, hogy valójában azért a táncóráért (felszerelésért, bármiért), vagy piercingért mennyit is kell dolgozni. Az árak nem csak számok lesznek, a pénz meg nem csak muníció, amit automatikusan kapsz minden hónapban, súlya lesz a dolgoknak.

máj. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Közpiskolában SEHOL sincsen ösztöndíj, már bocs, maximum rászorultsági alapon segély, de azt ne keverjük az ösztöndíjjal, jó?


16 vagy, elmehetsz diákmunkára és állhatod pl abból a piercinget. Hidd el, rögtön nem akarnál, hogyha neked kellene napi 5-6 óra munkával megkeresni rá a pénzt.


Az a te bajod - és sajnos sok korodbelinek -, hogy fogalmatok sincs a munkáról és a pénz értékéről, mert ti készen kapjától anyutól-aputól.


Az meg, hogy "sohasem kértél zsp emelést" - öhm... örülj neki, hogy kapsz. Tudod, ez nem alap, ami jár (mint pl az étel), hanem egy lehetőség.

máj. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
69%

Technikumban és szakiskolában is van ösztöndíj, már kilencediktől. Nem segély. Kilencedikben átalányösszeg, tizediktől tanulmányi eredmény-függő a technikumban. Szakiskolában pedig, ahol duális képzés van (1 hét suli, 1 hét gyakorlat), ott 10-diktől már 100 ezer feletti fizetést is kapnak a gyerekek a gyakorlati képzésért.


Amúgy meg aki a parazitát írta: aki nem akar eltartani gyereket, csak kárálni, az még időben zárja össze a lábát. Nem utólag kell vinnyogni.

máj. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!