Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehetne megértetni az...

Hogy lehetne megértetni az apámmal, hogy nem akarom kitanulni a szakmáját és nem fogok vele dolgozni?

Figyelt kérdés

Az apám folyton kőműves és burkoló munkákra akar tanítani. Egyik sem megy igazán, ráadásul a burkolás kivételével nem is szeretem egyiket sem csinálni. Most elkezdte mondani, hogy beszél a főnőkével és egész nyáron járhatok vele dolgozni segédmunkásként, jól betanít és jövőre ha leballagtam felvesz teljes időben kőművesként dolgozni. Már előre beleélte magát, hogy együtt fogunk dolgozni és a jég hátán is megélek ha jól kitanulom a szakmát.

Viszont nekem semmi kedvem ezt megtanulni,mert nem ebben a szakmában szeretnék dolgozni. Jövőre érettségizek, aztán egyetemre szeretnék menni. Katonai pályára készülök, mint mostohaapám. Éppen ezért feleslegesnek tartom annyi időt és munkát fektetni a kőműves munkák kitanulásába, mert nem fogom használni. Nyáron pedig katonai és lövészeti táborokba szeretnék menni, így sem időm sem kedvem nem lesz rá, hogy vele járjak építkezésekre dolgozni.



máj. 20. 12:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%
Beszélj vele és mondd meg,hogy te nem ezt szeretnéd neked más terveid vannak.
máj. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%
Ha nagyon nem akarod, akkor ne csináld. Egy valamit viszont elmesélek. Én 10 évvel idősebb vagyok mint te, most vettem házat, és sokkal könnyebb lett volna az életem, ha csak egy nyarat ledolgozok kőműves és burkoló segédmunkásként. Rengeteg pénzt és ideget megspóroltam volna (jó, én mondjuk még a szerszámok nevét sem tudtam annyira). Szóval, ha nem is fogsz ebben dolgozni, ez a tudás nagyon sokszor elég lehet az életben, ha másra nem is, de legalább arra, hogy a kontár melósokat kiszűrd. Ha amúgyis mennél nyáron dolgozni, akkor én ide mennék a helyedben. (de én megértelek, nagyon szar csinálni, nekem is nehezemre esett segédmunkáskodni, pedig a saját házam érted)
máj. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
98%
Egyrészt megértelek, koszos és nehéz munka. Ha most elmész nyáron, apukád azt fogja hinni, megszereted. Másrészt apukám fiatal korában teljesen más szakmát tanult és dolgozott, viszont nagyapámmal ide járt fusizni. Elmúlt 70, nagyon sok hasznát vette a tudásának. Teljesen más szemmel látja az épületeket, mint egy laikus. Volt olyan háza, amit ő épített, volt amit nem, de szakmailag nem tudták átverni. Az enyémet is ő irányította, mindenki csak dícsérte a minőséget.
máj. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
92%

Azzal csak jot teszel magadnak, ha hallgatsz apadra es megtanulod mellette, hogyan kell ezt a munkat csinalni.

Persze azt mondd meg neki, hogy te mast palyat valasztottal magadnak es nem fogsz vele egyutt dolgozni, de kesobb ez a tudas hasznodra lesz.

Sokat fogsz sporolni, ha magad is meg tudod azt csinalni, amiert kisebb vagyont is elkernek a mesterek.

máj. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem menj el nyáron. Becsülettel végigcsinálod, pénzed is lesz. Aztán leülsz faterral és elmondod neki, hogy kipróbáltad, köszönöd a lehetőséget és le a kalappal előtte, hogy ő ennyi idősen ezt csinálja, de te inkább más irányba szeretnél tovább menni.
máj. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem meg mielőbb mondd meg neki hogy téged egyáltalán nem érdekel ez a kőműves téma,és eszed ágában sincs ezt csinálni,teljesen más dolog érdekel,és azt csinálnád szívesen.

A nem akarásnak mindig nyögés a vége,és csak kinlódnál mellette hisz abszolut nem érdekel sem a kőműves munka sem a burkolás.Egyébként nem is csodálkozok rajta,hisz állandóan cipelni a zsákokat,keverni az anyagot,cipelni a padlólapokat,térdelve-hajolva dolgozni nem leányálom..hiába jól megfizetik.Én csak besegítettem a burkolónak amikor csinálta a konyhát-fürdőszoát nálam nemrégiben..de elég volt abból a melóból pár nap is.

Másrészt tudom miről beszélek,hisz jártam ebben a cipőben mint te,apám mezőgazdaságmániás volt,és most is az..gyerekkoromban állandóan vitt magával mutogatta hogy s mit kell a traktorban és az eszközökkel csinálni,akkor még fiatal voltam 12-13 éves de már sok mindent meg tudtam egyedül csinálni..teljesen beleélte magát hogy majd én is azt fogom csinálni amit ő..aztán mondtam neki hogy én szó szerint utálom a traktorokat a földművelést és eszem ágában sincs ezt csinálni.Aztán jött a pályaválasztás és hegesztőnek mentem mert akkoriban az érdekelt,már rég nem érdekel de még mindig ezt csinálom,viszonylag jól keresek vele,és nem kell hajtani..apám le volt lombozva hónapokig-évekig..azóta eltelt 30 év,ő még mindig azt csinálja ugyanolyan lelkesedéssel,engem meg ugyanúgy nem érdekel,bár szerintem neki még mindig rossz valahol hogy engem nem érdekel egyáltalán az amiért ő úgy rajong..De ez lényegtelen,csináld azt ami érdekel mert ha most mész a faterrral és elkezdesz vele melózni akkor csak kinlódva,utálkozva fogsz minden reggel felkelni és menni csinálni azt amit annyira nem akarsz...

máj. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem csak jót akar neked. Én a helyedben elmennék vele, hogy tényleg kitanuljam, és legyen gyakorlatom. Ezek után még mindig elmehetsz az egyetemre. De nem lenne ártalmas, ha lenne egy kétkezi, biztos megélhetést nyújtó szakmád is, az egyetemi végzettség mellett, hogyha az esetleg nem jönne be. a kőműves-burkoló valóban nehéz szakma, de elég 10 évig csinálni, és olyan biztos alapot lehet belőle teremteni, hogy utána el lehet már pötyögni azzal is, amit az egyetemen tanulsz. Szerintem apukád is erre gondol. Csak példaként írom, 2 éve burkolta nekem valaki a kis fürdőszobámat+a szobámat, 4 napra elkért 500 ezer ft munkadíjat.
máj. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
93%

Azt tudom mondani anyag x2 általában az összköltség egy építkezésen vagy felújításon.

Nemsokára térköveztetek 2 millió a munkadíj, azt ígérték 1,5-2 hét idő függvényében. Egészségügyi okok miatt nem tudom megcsinálni magamnak.


Katonákat nem fizetik agyon, rá leszel szorulva arra hogy te is megcsinálj bizonyos dolgokat magadnak. Egyetem alatt tudsz ezekkel a szakmákkal pénzt keresni apád mellett.

Szóval ezzel csak nyerhetsz! Nem kell kuncsorognod diákmunkáért, mert nyárra az kap elsődlegesen munkát, aki év közben is rendszeresen dologozott. A másik dolog apád mellett többet keresel, mint diák munkán.

máj. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Nyáron táborokba akarok menni, lesz egy iskolai katonai tábor és lesz külön egy lövészeti tábor.


Apám sem keres milliókat, mivel nem vállalkozó, hanem vállalkozónál dolgozik alkalmazottként.

Mostohaapám sokkal jobban keres őrnagyként. Én is tiszt szeretnék lenni, nem közkatona.

máj. 20. 15:18
 10/21 anonim ***** válasza:
82%
Meddig tart a 2 tábor, 2x1 hét?
máj. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!