Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért "kell" egy gyereknek...

Miért "kell" egy gyereknek hálásnak lennie a szüleinek?

Figyelt kérdés

máj. 21. 00:52
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
90%

nem hiszem, hogy kell, viszont én személyszerint fontosnak érzem elmondani a szüleimnek, hogy hálás vagyok nekik mindenért. és szerintem sokan így vannak vele.

én hálás vagyok azért, amiért ilyen csodás szülők neveltek fel, mert sajnos rengetegen megtudják keseríteni a gyerek életét, rengetegen lemondanak róluk stb. és szerencsés vagyok, hogy nekem jó gyerekkorom volt, jól neveltek fel.

máj. 21. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
82%
Nem kell, ezt magadtól kell érezned, hogy hálás vagy-e nekik. Amiért anyukád megszült, mindketten gondoskodtak rólad, felneveltek, stb. Ha nem így van, vertek, megfélemlítettek stb, akkor ne légy hálás, sőt jogod van utálni őket.
máj. 21. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
91%
Egy bantalmazo szulonek nem kell halalkodni.
máj. 21. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
18%
Az érzelmi, anyagi támogatásért, a nevelésért, gondozásért vagy ezek hiányáért. Nem leszek vele népszerű, de bizony azért is hálásnak kellene lennie az embernek, ha nemtörődöm, vagy bántalmazó szülők nevelték, hiszen azok is adtak neki egy mintát arról, milyen ne legyen. Plusz az amúgy nyilván elítélendő viselkedésük segített abban, hogy az ilyen szülők gyereke jobb, több, más legyen, mint a szülei.
máj. 21. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
23%
Hát, ha kapsz valakitől valamit, egyfajta érettségi szinten elvárható, hogy hálát érezz, de legalább minimális szinten mutass.
máj. 21. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
89%
Hát én nem vagyok hálás, férjem többet tett értem. Gyerekeim is. Szülők az elvárt minimumot hozták. 18 évesen már csak szünetre mentem haza, ha épp nem dolgoztam.
máj. 21. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
89%

Ha egy család nem diszfunkcionális, azaz mindenkinek helyén van az lrzelmi intelligenciája, működik a kölcsönös, oda-vissza feltétel nélküli szeretet, akkor a kérdés fel sem merül.

Eléggé mérgező dolog egy szülőtől, ha azt hangoztatja, hogy elvárja a gyerekétől a hálát, meg jönnek ezzel a "kinek a háza, kinek az asztala, kinek a kenyerét eszed" stb stb hatalmi melodráma süketeléssel.


Egyszer olvastam itt valami nagy hipokrita észosztását, hogy "ameddig az ő kenyerüket eszed..." aztán visszakérdeztem, hogy miért, pékek a szülei vagy mi van?


Egy normális családban nem kell senkinek hálálkodni, szeretni kell egymás és ilyen egyszerű.

máj. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 KönyvmolyUraság ***** válasza:
33%
Mert megszülték, felnevelték, ápolták, tiszta szívükből szerették és mindent megadtak neki. Ezt azért illik meghálálni, nem?
máj. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
91%

Hát ha nincs miért, akkor nem kell. Azon kívül mivel épp az ilyen kategóriájú szülők is léteznek, ha épp az embernek szerencséje van kifogni normalis szülőket, akkor azért hálás vagyok, habár ennek alap dolognak kellene lennie. Éreztetni ugyan nem szoktam velük, inkább a szerencsémnek adnék hálát.

Én pl hálás lennék azért, ha szüleim normálisan segítettek volna a tanulásban. Főleg apám... A fizikai szükségleteim kielégítésén túl nem sok dologért lehetek hálás.

máj. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
85%

Nem "kell". Tehát ez nem kötelező dolog.

Azonban majd idővel rá fogsz jönni hogy miért vagy az és miért nem.


Apum lelépett kiskoromba. Miért legyek hálás ha sosem törődött velem? Anyum pedig nem mondhatnám hogy fizikai, lelki vagy bármilyen szükségleteim fedezte volna. Éppen nem haltam éhen mellette.. (nem beszélgetett velem sose, ha én akartam akkor sem, amíg pici voltam ott hagyott a kiságyban ordítani ő mondta a saját szájával, nagyobb koromban árvaházba akart tenni mert már megunta hogy mindig "láb alatt" vagyok neki, aztán közölte hogy engem nem is akart csak véletlen voltam, sokszor ha beteg voltam orvoshoz sem vitt csak ha már nagy volt a baj, aztán én voltam a hibás hogy nem figyeltem magamra 8 évesen és miattam ment el a pénze.. sorolhatnám még de most nem ez a lényeg)

Most van egy 5 hónapos lányom. Bármilyen nehéz vele de itt vagyok neki bármi lesz. Pedig baromi nehéznek érzem, főleg hogy nem tudom milyen az anyai szeretet. A lányomnak nem szeretném azt a sorsot amit nekem volt és igyekszem megtenni amit tehetek. Tehát, igazából én hálát nem adhatok anyumnak sok mindenért, de legalább megtanultam azt, hogyan NE viselkedjek az én lányommal. Ettől függetlenül én a lányomtól nem várok hálát. Csak szeretném ha egy egészséges, boldog, mosolygós gyerekkora és egy sikeres élete lenne. :)

máj. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!