Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A saját gyerekeimet ugye...

A saját gyerekeimet ugye nagyon fogom szeretni annak ellenére, hogy nem nagyon szeretem a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Annyira furcsa, hogy mindig is nagy családról álmodtam, szeretnék vagy 3-4-5 gyereket, miközben ha a kis unokatesóimra kell vigyáznom, pár óra alatt teljesen kikészülök. Eleinte még nagyon jól elvagyok velük, de igazából még pár óra sem kell, és egyszerűen annyira leszívnak, hogy legszívesebben az első emberre lepasszolnám őket, aki arra jár. Most gondolkoztam el azon, hogy lehet, hogy én rossz anya leszek. Gondolom csak van összefüggés.
2013. máj. 27. 17:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem nincs összefüggés. Én is mindig akartam gyereket, de valahogy a kicsikkel nem jöttem ki túl jól, és ők sem velem.

De mióta vágyom gyerekre, és tervben van a gyerek, azóta ez teljesen megváltozott. Azóta egyszerűen imádom az ismerősök picijeit, és ők is engem. :)

2013. máj. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Valószínû hogy a saját gyermekeidhez másképpen fogsz hozzáállni.Mikor eldöntöd majd hogy gyermeket szeretnél,akkor az azt jelenti,éretnek érzed magad az anyaságra.Különben a gyermekekhez nagyon sok türelem kell...
2013. máj. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudom, te hogy vagy vele, de én azt figyeltem meg, hogy míg én, mint kívülálló azon vagyok, hogy a gyereknek jó legyen, és szórakoztató az együttlét, addig az anyja-apja-tesója közel sem igyekszik ennyire. Vagyis, hogy azért fáradunk le annyira, mert mi szórakoztatóközponttá akarjuk tenni magunkat, ami tök fölösleges, és szülőként nem ez lesz a dolgunk, hanem az, hogy ráneveljük, hogy találja fel magát, és igyekezzen minnél hamarabb megtanulni öltözni, vizet tölteni magának stb...
2013. máj. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy igazad van!

Én is mindig újabbnál-újabb játékötletekkel akarok előrukkolni, meg lekötni a figyelmüket ilyen kreatív dolgokkal. Tényleg, mintha mindig gyereknap lenne nálam... Rendesen rájuk szólni meg nem merek, de nem is az én tisztem, hanem a szülőké. Remélem, hogy a saját gyerekeimhez több türelmem lesz.

2013. máj. 27. 17:19
 5/13 anonim ***** válasza:
12%

Nem.


Az összefüggés az, hogy valószínűleg nem való vagy anyának és téged sem szerettek. Pusztán azért akarsz sok gyereket, mert azt a szeretet - és törődéshiányt, amit nélkülöztél a szüleidtől - elsősorban az édesanyádtól-, velük akarod pótolni.


Nem vagy ezzel egyedül: sok nő teszi ugyanezt, max. nem meri vagy nem akarja bevallani.

2013. máj. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%
Saját gyerek az teljesen más. Korábban én sem voltam oda a gyerekekért, de a saját gyerekedhez teljesen másképp viszonyulsz.
2013. máj. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti: nagy pszichológus lehetsz :D

nem hiszem, hogy valaki azért ne szeretné annyira a gyerekeket, mert otthon nem törődtek vele eleget. Ráadásul én biztos, hogy nem nélkülöztem szeretetet itthon :)

2013. máj. 27. 19:45
 8/13 anonim ***** válasza:

Egészen hasonló érzéseim vannak nekem is. Tartok tőle, hogyan fogok viszonyulni majd saját gyermekeimhez, hiszen jelenleg nem tudok semmit kezdeni a picikkel, sokszor egészen ideges leszek, majd felrobbanok a sok sok visítástól, rohangálástól, veszekedéstől, toporzékolástól.


Nem tudom, mi lesz később. Nekem is mondták már azt többen is, hogy az embernek a saját gyerekei teljesen mások, mint az idegen gyerekek. Hát, remélem. Bennem még nincs kifejlődve sajnos ez a mindent elsöprő anyai ösztön, pedig sajnos már kezdek elég idős lenni. Azt gondolom, hogy ha a körülmények is megfelelőek lesznek, mármint házasságban élek, biztonságban fogom magam érezni annyira, hogy rá tudjak hangolódni az anyaságra. Addig sajnos félig a levegőben lógva érzem magam, és nem tölt el a vágy az anyaságra, inkább az életben maradás láza tölt el. Igen, a körülmények is sokat számítanak. A megfelelő ember mellett jó anya lehet minden nő.

2013. máj. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
43%

No Para:)

Amint teherbe esel és tudomást szerzel róla onnantól kezdve egy olyan kapcsolat szövődik a még épphogy megfogannt gyerek és közted, ami nem hasonlítható egy idegen kisgyerekkel való kapcsolathoz!!! A te babád a te lényed része lesz hiszen benned fejlődik, hidd el sosem kell ilyen dolgoktól tartanod, hogy nem fogod szeretni őt!!!

2013. máj. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Hű, ez nagyon-nagyon szépen hangzik :)

Ilyenkor mindig annyira vágyom rá.

2013. máj. 27. 23:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!