Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szinte minden mai gyerek...

Szinte minden mai gyerek elkényeztetett, hisztis, kiállhatatlan? Miért van ez?

Figyelt kérdés
Sajnos én a környezetemben csak ezt tapasztalom, és nem is szeretnék már gyereket ennek következtében.

2013. jún. 18. 10:54
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
62%
"Szinte minden mai gyerek elkényeztetett, hisztis, kiállhatatlan.......nem is szeretnék már gyereket ennek következtében." Ebben nem a gyerekek a hibásak. Nézz magadba! Te milyen vagy?
2013. jún. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
31%
ismerek nem egy olyan gyereket akire ha rájön megáll és teli tüdőből sikít amikor megkérdezem hogy ilyenkor mi van az anyuka válasza hogy játszik szerintem meg fogyatékos az anyukával együtt
2013. jún. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
57%
a szülök nem tudnak gyereket nevelni és még ennek fejébe a gyereket is hibáztatják Legalább vállaljuk fel ha s zar szülők vagyunk és ne másra fogjuk
2013. jún. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
71%
Ha egy gyermek neveletlen,az csakis a szülõ hibája,hiszen pici korától ô foglalkozik vele!Foglalkozást igényel minden gyermek és sokszor kell tiltani a nem helyes tetteket...és így tanulja meg,hogy vannak dolgok,amiket nem szabad!Ettôl még nem kellene,hogy elmenjen a kedved a gyermekvállalástól,mert a tiéd lesz,és úgy nevelheted ahogyan szeretnéd...
2013. jún. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
94%

Sztem ennek sok oldala van.

1) Nem mindegyik az, egyáltalán.

2) Minden gyereknek van hisztis korszaka és dackorszaka. Neked is tuti volt, legalábbis rossz pillanataid. Még a legjobb gyerek is bekattan néha.

3) Benne van a dologban vastagon az is, hogy túl liberális lett a nevelés, mert a gyerek jogait félreértik, és azt hiszik, nem szólhatnak rá.

4) Szülő dolgozik látástól Mikulásig, ráhagy mindent a gyerekre, pont azért, hogy érezze a szeretetet, amiért nem tud vele időt tölteni... azt csinálhat a kölök, amit akar, nézi a Való Világot stb. meg pénzelik, hogy kompenzáljanak, és minden szart megvesznek nekik.

5) A mostani szülőgeneráció már jó részt az a fajta modern generáció, akik félreértik a szavbadság fogalmát, és azt mondják, azt csinálok, amit akarok, nem szülhatsz bele... és nyilván ezek a gyerekeiket sem fogják arra nevelni, hogy legyenek tekintettel másokra.

6) Sajnos manapság sok helyen a hisztis és másokra tekintettel nem levő magatartással lehet előbbre jutni... tulképpen minden szülő azt akarja a gyerekének, hogy legyen neki jó, így sokan erre nevelik őket.

2013. jún. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ez a szülők hibája. Olyan rendezvényeken szoktam dolgozni, ahol egyébként magasan iskolázott szülők hozzák a különlegesebbnél különlegesebb vagy ősmagyar nevű gyermekeiket, akikben a legkülönlegesebb a tökéletes neveletlenség. Aranyos gyerekek, csak fogalmuk sincsen, hogyan is kellene viselkedniük és ez nem az ő hibájuk.
2013. jún. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
67%
Makarenkó nem egy hülye ember volt.Egyetemi pszihológia előadáson nekünk is mondták (gyermektelen 60 éves tanárnő), h nem baj az ha hisztizik a gyerek, ha visszabeszél, ha tiszteletlen a szüleivel, mert élettani és fejlődési okai vannak.Utána megegyeztünk, h ez mind szép és jó, de mi is megkaptuk azt a bizonyos EGY pofont, amire máig emlékszünk, és arra is, h jogos volt.És mi is továbbadtuk, mivel szinte mindenki családos.Kell, h a gyerek tudja hol határ, ha érzi, h a szülő következetlen, rögtön kihasználja és kezelhetetlen lesz.Amúgy 16 éves fiam van,és mások szerint is jól sikerült nevelni.Eddig. Már nagyon nem is tudnám, amit eddig belefektettem energiát, most az kamatozik.
2013. jún. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
65%

# 17/17 Időpont ma 12:23



igen rátaláltál a pontra: ha a szülö nem következetes, és ezt a gyerek csak tudja (ergo a dolognak csak füstje van de lángja nincs) akkor jofrmán akár még szembe is köpi az anyját mert nem tud vele mit csinálni... a legjobb erre az én rokonságom:


engem és a bátyámat anyám ugy nevelt, hogy tudtuk hogy ha rosszat csinálunk kapunk (sarokban térdeplés, fakanállal segre verés, aztán mikor a fakanál eltört jött a légycsapó) így nagyon jo gyerekek voltunk.. később mikor már kaptunk zsebpénzt annak volt fenyitő hatása, mert ő bizony nem adott zsebpénzt ha azt mondta, hogy bünti van, de "kölcsönt" se ha kértünk...


unokanővéreméknél és unokahugaimnál a szülök nem voltak ennyire következetesek, meg is lett az eredménye: amig én és a bátyám többynire önállóak vagyunk, addig ő náluk anyuka 16 órákat dolgozik és tulórázik, hogy a lányok eltudjanak menni vásárolni, avgy éppen bulizni, de a tető is megmaradjon a fejük felett...

2013. jún. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
96%

Ne nevessetek ki, de jó példám van erre. Mi kutyázunk. A kutyának

- fizikai fáradtság

- szellemi fáradtság

- szeretet

az, ami szükséges, hogy kezelhető, jól nevelt kutya legyen.


A gyerekeknél is hasonló, csak más a sorrend, de feltétlen szükséges, hogy kellőképpen ki tudja magát tombolni, azaz fizikailag lefáradjon - szaladgálás, ugrálás, séta, kirándulás, mozgás.


Foglalkozni, foglalkozni, foglalkozni, vagyis versek, mesék, találós kérdések, mondókák, feladatok, melyek a korának megfelelőek, vagyis a szellemi lefárasztás.


És a szeretet.


Ebből a háromból amit én látok, a kölykök ki vannak csapva a játszótérre, és jó esetben legalább mozognak valamennyit, a szellemi lefárasztás max. a tv előtt fekszenek és kapcsolgatják, a szeretet - megkap mindent, mert azt hiszi a szülő, hogy ezzel a szeretetét fejezi ki. Csoda, hogy ennyi az elkényeztetett, hisztis, kiállhatatlan gyerek?


De azért azt kell hogy mondjam, vannak jó példák is. Szerencsére. :)

2013. jún. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem 2 eset van, vagy teljesen lesza*ják vagy még egy kis szellőtől is védik. Mindkettő rossz, a kettő közötti állapot lenne jó, mint régen például ahogy nálam is volt. Lehetett dolgokat de azért nem mindent, visszapofázni például eszünkbe sem jutott, vagy hagyták hogy csináljunk dolgokat aztán abból tanultunk persze nem olyan durva dolgok.
2013. jún. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!