Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi ez az újfajta "trend" hogy...

Mi ez az újfajta "trend" hogy 3-6 éves gyerkőcökkel este 10-11 órakor még a városban kell sétálgatni?!

Figyelt kérdés

Lehet ódivatú vagyok 22 évesen, de én nememlékszem ilyenre, (és az ismerőseim közül se senki) hogy ennyi idősen a városba mászkáltunk a szüleinkkel, vagy bármi.

Nyáron is max 8-fél 9 kor bejöttünk, vacsora, mesenézés, és alvás volt.

mostmeg mivan?! ülünk egy nívós bárszerű hely teraszán, és fél 11 kor 2 kisgyerek szaladgál, és szó szerint húzza egymást a földön. Szülei Anya: ül az asztalnál, trécsel a barátnőivel. Apa: áll a sportmotor meleltt,és dicsekedik a haverjainak.

A gyerekeknek odaszol egyik-másik 5 percenként: +viselkedjetek normálisan" persze erre semmi sem változik.


De nem ők az egyetlen példa. Városban sétálók si egyre többen vannak, hogy kisgyerekkel, és tényleg késő este sétálgatnak.

Nemhinném, hogy a melegre kéne fogni, hát amikor mi voltunk kicsik, akkor is volt meleg, mégis megvoltunk, és nem kelett éjjel a városban kirándulni...

Nem értem ezeket a szülőket. Ne magyarázza be bárki is, hogy egy gyerkőcnek ez tesz jót, ha késő estig fent van.

persze a szülőknek max, hisz elvégre ha éjfélkor ágyba dugják a csemetét 9-10 nél előbb nemkel fel, és kényelmes mindenkinek, miközben ha lefektetnék időben, lehet reggel 6 kor már ébresztő lenne, és nem preferálná az esténként kimaradozó anya ill. apa.

csak az ilyen embereknek, akik még "élni" akarnak, azoknak minek gyerek?!



2013. jún. 21. 07:33
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
96%

1, Régebben tényleg nem voltak ekkora melegek, mint most. A lakásban éjjel 31,5 fok volt tegnap. Fél éves a kisfiam, 3 napja éjfélig szenvedtünk vele a szobában, hogy aludjon, nem tudott, izzadt, nyűgös volt, mígnem fogtuk, be a babakocsiba és sétáltunk vele éjfélkor, ahol azonnal elaludt. Mi beültünk egy helyre, megittunk egy hideg sört, aztán hazajöttünk, áttettük az ágyába és aludt reggelig.


Én is emlékszem olyanra, hogy nyáron sötétedésig voltunk a játszótéren, ami nyáron 9-10 óra körül van. Szerintem nem jobb szülő az, aki hagyja szenvedni a gyerekét a 40 fokos lakásban, mint az, aki kiviszi és szaladgálnak körülötte, amíg ő is jól érzi magát. Elég ítélkező vagy kérdező, szerintem is inkább az zavar téged, hogy ott voltak és zavartak, mintsem, hogy milyenek a szülők.


amúgy meg a gyereknek az a lényeg, hogy meglegyen az alvásmennyiség, amit igényel. Az meg végképp miért zavar, hogy valaki későn fekteti a gyerekét és később, nem 6-kor kel vele, ha átalussza a gyerek, amire szüksége van? mi pl. az elejétől kezdve 10-kor fektetünk és reggel 9-kor kel a gyerek, mert párom is 10-re jár dolgozni, és este 8-kor ér haza. Jobb lenne 6-kor felkelni és aztán nem látja este a gyerekét? Nem értem, hogy miért kell ezért is elítélni valakit. Szerintem majd akkor pattogj ezen a témán, ha gyereked lesz. amúgy 24 éves vagyok, szóval nem sokkal idősebb nálad.

2013. jún. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
95%

nekem ugyan nincs még gyerekem de nálunk a panelban van 35/36 fok is nappal és éjjelre is max 33-ra csökken a "hőmérséklet" én sem tudok aludni illetve csak nehezen kint azért egy fokkal jobb a helyzet mert ott este 26 fok van


ha lenne gyerekem és nem tudnám elaltatni itthon a meleg miatt én is inkább kimennék vele sétálni vagy akármi mert nem sok értelmét látom a panelban szenvedésnek

2013. jún. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
96%
8 előtt legszívesebben ki sem mennék a házból. Egyébként 24 vagyok, minket is vittek ilyen idős korunkban. Még nincs gyerekem, de én is így fogom csinálni nyári szünetekben. ÉLJE MÁR MINDENKI A SAJÁT ÉLETÉT
2013. jún. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
95%
Egyidős vagyok veled kérdező. Én már ovis koromban is éjszakai bagoly voltam, amint megtanultam olvasni (5 éves voltam ekkor), nem lehetett letenni 11 előtt, mert különben zseblámpával olvastam a takaró alatt, előtte is csak 10-kor. Amint iskolába mentem, ez kitolódott 12-1 körülre, és ez tart a mai napig is, ilyen a bioritmusom, problémám ebből (tanulás stb) sosem volt. Szóval vannak ilyen típusú gyerekek is. Másrészt, ilyen melegben szerintem nagyon kevés az a gyerek, aki le tud feküdni 11 előtt, mert borzalmasan meleg van (mi nem panelben lakunk, de az 5.-en, légkondi nélkül, szörnyű). Amikor kisebb voltam, simán magukkal vittek éjszakáig kimaradós helyekre, több társammal együtt, azóta pedig még melegebb lett a hőmérséklet. Tőlünk délebbre teljesen megszokott, hogy az egészen kis gyerekek is fenn vannak 11-12-ig és kinn szaladgálnak az utcán, mert napközben kibírhatatlan a hőség. Szóval ne legyél ennyire szűk látókörű!
2013. jún. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
18%

Szia!


Teljesen egyetértek veled kérdező!


Amikor gyermek voltam én is 9-kor már otthon az ágyban voltam. Ha nem is aludtam, de akkor se az utcán csatangoltunk!


Nekem két gyermekem van és mi se visszük ki őket este sétálni!

Tegnap délután nem aludtak, 8-kor villanyoltás után 8:30-kor már aludtak, mint a bunda.

Kinyitottam az ablakokat, hogy járjon a levegő, hát 10-11-ig hallgattam az emberek vonulását, az utcán, csomó síró gyerekkel.

Gondolom azért már elfáradtak s azért sírtak, s nem értem miért nem indultak akkor előbb haza :((


Üdv két gyermekes Anyuka

2013. jún. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
17%
Jogos a kérdés, ennyi idősen 8kor már ágyban volt a helyem, hiába volt még kint világos.
2013. jún. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk is csúszik az altatás (és fogy a szúnyogriasztó)

Szerencsétlen lányom megörökölte a nagymama hőtűrő képességét...

Szóval nagyiékhoz megyünk minden délután, a gyerek meg lent játszik a pincében. Tegnap pl 11ig voltunk ott. Mikor lehűlt a levegő, ki tudta játszani magát.

Most kelt, hamarosan megint megyünk. Én imádom a meleget, engem nem zavar, de ők ketten szinte "haldokolnak".

Viszont, ha a gyereken látszik hogy féradt, nyűgös, arra nincs mentség. Nem a gyereket kell hozzánk igazítani.

2013. jún. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
utolsó, és élvezted? Jó volt neked úgy?
2013. jún. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Hót kómás voltam/vagyok. De a nagy melegben ez lesz.

Szerencsétlen gyereknek nagy a mozgásigénye, valahogy azt is ki kell elégíteni.

De legalább tudok édesanyámnak is segíteni, mert ő konkrétan rosszul van. Kitakarítok, kapálok, rendezem a csirkéket.

Olyan jó színem lett, hogy már kérdezték, hol nyaraltam: a telekparton.

Engem inkább a későn fekvés zavar. Max 10kor én már alszom általában.

De ez az a pillanat, amikor a gyerek érdekét magam elé kell helyezni.

2013. jún. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Nna, azt akartam kihozni, hogyha a gyereknek jó, akkor járulékos haszon, ha a szülőnek is. De ha a gyerek egyértelműen álmos, fáradt, akkor a szülők hibát követnek el.

Engem is kényszerítettek aludni, az sem jó. A köztes megoldást kell megtalálni. Emlékszem, nálunk szigorúan este nyolckor mindenkinek ágyban kellett lenni.

Ha el is aludtam, már hajnali háromkor zajongtam, mert kialudtam magam.

Szóval ez sem volt megoldás.

2013. jún. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!