Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi ez az újfajta "trend" hogy...

Mi ez az újfajta "trend" hogy 3-6 éves gyerkőcökkel este 10-11 órakor még a városban kell sétálgatni?!

Figyelt kérdés

Lehet ódivatú vagyok 22 évesen, de én nememlékszem ilyenre, (és az ismerőseim közül se senki) hogy ennyi idősen a városba mászkáltunk a szüleinkkel, vagy bármi.

Nyáron is max 8-fél 9 kor bejöttünk, vacsora, mesenézés, és alvás volt.

mostmeg mivan?! ülünk egy nívós bárszerű hely teraszán, és fél 11 kor 2 kisgyerek szaladgál, és szó szerint húzza egymást a földön. Szülei Anya: ül az asztalnál, trécsel a barátnőivel. Apa: áll a sportmotor meleltt,és dicsekedik a haverjainak.

A gyerekeknek odaszol egyik-másik 5 percenként: +viselkedjetek normálisan" persze erre semmi sem változik.


De nem ők az egyetlen példa. Városban sétálók si egyre többen vannak, hogy kisgyerekkel, és tényleg késő este sétálgatnak.

Nemhinném, hogy a melegre kéne fogni, hát amikor mi voltunk kicsik, akkor is volt meleg, mégis megvoltunk, és nem kelett éjjel a városban kirándulni...

Nem értem ezeket a szülőket. Ne magyarázza be bárki is, hogy egy gyerkőcnek ez tesz jót, ha késő estig fent van.

persze a szülőknek max, hisz elvégre ha éjfélkor ágyba dugják a csemetét 9-10 nél előbb nemkel fel, és kényelmes mindenkinek, miközben ha lefektetnék időben, lehet reggel 6 kor már ébresztő lenne, és nem preferálná az esténként kimaradozó anya ill. apa.

csak az ilyen embereknek, akik még "élni" akarnak, azoknak minek gyerek?!



2013. jún. 21. 07:33
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Mi Spanyolországban élünk és teljesen természetes az, amit leírsz. Viszont iskolába is csak 9-re kell menni, szóval sokkal kényelmesebb és barátibb az egész. Mi otthon nagyon szenvedtünk attól, hogy 8 előtt már ott álltak az ügyeletesek a kapuban és írták fel, aki nem ért be a figyelmeztető csengő előtt.

Ha a gyerekek alszanak eleget, másnap tudnak pihenni, akkor semmi gond nincs azzal, ha későig maradnak fenn.


Itt az évzáró is csak este 7 után kezdődött, fél 8-kor már olyan voltam mint egy grillcsirke. Este 10-kor még táncoltak a színpadon a fellépők, és mi éjfél előtt jöttünk el, a gyerekek még vidáman szaladgáltak, táncoltak, ugráltak az ugrálóvárban.

Amióta otthon is iszonyatos a kánikula (én 40 vagyok, nem emlékszem, hogy minden évben ilyen iszonyatos elviselhetetlen hőség lett volna), nem gondolom azt hogy este 7-kor takarodjon haza minden kisgyerekes szülő. Ahol mi laktunk még Magyarországon volt játszótér, napközben a csúszda a játékra nem volt alkalmas, de egy vidám grillpartit simán tarthattunk volna ott. Egyszer gondoltam is, hogy próbát teszek egy tojással, megnézem tudok-e tükörtojást sütni. Reggel 10-től délután 6-ig nyaranta szinte ki sem tudtunk menni sehová a gyerekekkel.

Sok játszótéren nem megoldott az árnyékolás.


Attól meg hogy valakinek gyereke van, még nem kell a 4 fal között ülni. Persze én sem viszem őket mindenhová és ha megyünk, a közösségi illemszabályokat betartjuk (pl. nincs szaladgálás olyan helyen az asztalok között, ahol pincérek is járnak és mások nyugodtan ennének), de nem látom olyan tragédiának, ha sötétedés után még gyerekek vannak az utcán.

2013. jún. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Nincs saját gyerekem, csak páromnak.

Múlt hétvégén itt volt velem. 10kor el kellett mennünk a városba (a tömött buszon - piacozó nyugdíjasok miatt - szenvedés lett volna, így gyalogoltunk).

Hiába voltunk árnyékba, meleg volt. Hazafelé megálltuk egy játszótéren, kb 1,5 órára. (fák alatt volt, de iszonyat meleg)

Mire eljöttünk, a gyerek nyűgös lett a meleg miatt, nekem meg szétrobban a fejem. Hazáig (15 perc) hisztizett, meg itthon is majdnem fél órát. /anyjáéknál van légkondi ott nem hisztizik/

Délután 3 körül ki akart menni labdázni, mondtam neki, hogy meleg van, majd később.

7től 9ig kint voltunk, hazaértünk vacsizott fürdött és aludt 10kor.


Inkább kiviszem este a gyereket, mint a 40 fokba... Kinek hiányzik, hogy leégjen/napszúrás kapjon vagy csak szimplán rosszul legyen?

2013. jún. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 zabmester ***** válasza:
100%

Nyári szünetben, pláne kánikulában szerintem nincs ezzel semmi gond. Napközben nem tudnak szaladgálni, mozogni a gyerekek, olyan hőség van. Aztán ha este 8-kor le lennének fektetve, lehet, hogy el sem tudnának aludni, mert még meleg van, meg amúgy is, mozgáshiány. Akkor meg nem mindegy, hogy otthon gubbasztanak az ágyban, vagy a városban sétálnak?

Arról nem is beszélve, hogy lehet, hogy akiket látsz, azok közül sokan nyaralni vannak ott (nem mindenki vízpartra megy, sokan csak simán elmennek más városokba szétnézni), és attól még, hogy gyerekkel nyaralnak, nem biztos, hogy a szülők este 8-tól a szálláson akarják nézni a falat, azt otthon is meg lehet tenni. Ha a gyerekek jól bírják, simán lehet velük este is csavarogni, semmi bajuk nem lesz belőle.

De tényleg, miért zavar ez téged? Szerinted ez miben baj a gyerekeknek? Miért baj, ha eközben a szülők is jól érzik magukat? Mi pl. panelben lakunk, itt este is dög meleg van, át se szellőzik rendesen a lakás, hiába nyitok ki minden ablakot, meg lehet főni, pedig kint már hűvösebb van. Mi azzal a baj, hogy ilyenkor szívesebben sétálunk egyet a városban, ha a gyerek sem álmos még? Egyébként az enyém sosem alszik tízig, tehát még csak azt sem lehet mondani, hogy nekem ez kapóra jön, mert reggel sokáig alszik. Ha "rendes időben" fektetem le, akkor 7 körül ébred, ha sokáig csavargunk, akkor meg mondjuk 9-ig, de inkább fél 9-ig.

De amúgy sem értem ezt a hozzáállást, hogy a szülőnek már semmiféle igénye ne legyen, még akkor sem, ha tulajdonképpen azzal a gyereknek sem árt. Sőt, sok esetben a gyereknek is jobb így.

2013. jún. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Szia! 25 éves vagyok, 2 és fél éves kisgyerekkel. Én sem viszem ki napközben, így szegény este menne ki ( de pl. ma nem lehet, apa dolgozik). Szerintem semmi baj nincs azzal ha este viszik ki a gyerekeket. 2 éve a Balatonon este 9 után sétáltunk a kislánnyal. ( Bár ő tipikus éjjeli bagoly, hiába teszem fél 10- kor le, éjfélkor még fent van. Megvárja az édesapját. ) Reggel 9 előtt nem kel. Milliószor megkaptam, hogy tegyem le előbb ( délután is), akkor előbb elalszik. Megpróbáltam, letettem 2 órakor, 3-kor még szomorúan ücsörgött a kiságyban). Ha lenne lehetőségem, ( udvar, vagy normális környék), én is kivinném most is. Sőt, vele pl. adventi időszakban is mentünk este 8 után bevásárolni, de ez más téma)

Lényeg: Ilyen melegben nem lehet őket kivinni, csak este, és nehezen alszanak délután is. Viszont!!! Ha látom, hogy a gyerek nyűgös, álmos, fáradt, stb.. akkor nem hagynám szenvedni, mert nekem jobb így...

2013. jún. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
12%
20 éves vagyok, de nálunk is szigorúan időhöz kötve ment minden. 7-kor fürdés, 8-kor kötelezően alvás. Akár nyár volt, akár nem. Ez ment kb. 11-12 éves koromig. Nem is volt soha probléma belőle, hogy kialvatlan lettem volna, vagy esetleg szétszórt....
2013. jún. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 zabmester ***** válasza:
100%
Nos, mi például ma is csak egy fél órája értünk haza :) Olyan pusztulat meleg van a lakásban, hogy nem lehet megmaradni, viszont kint sokkal barátságosabb az idő. Most, hogy a csemete jól kiszaladgálta magát, már alszik is, mint a bunda. Nem érzem úgy, hogy ezzel bármit is ártottam volna neki. Este hétkor bementünk, találkoztunk a barátnőimmel (párom most nincs itthon), a belvárosban amúgy is rendezvény van, szabadtéri koncert meg kajasütögetők meg minden ilyesmi, iszonyú jól érezte magát a fiatalúr :) Igazán pihentetően meg amúgy is csak úgy tud aludni, ha kifárasztja magát, de attól nem fáradna el, hogy egész nap ül a lakásban, ahol szinte cseppfolyós a levegő, és megmozdulni sem akar az ember.
2013. jún. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
55%

A kérdezőnek inkáb a szülők viselkedése nem tetszett: nem sétáltak, nem foglalkoztak velük, hanem társasági életet éltek. Tegyék, de akkor a gyerekeknek inkább biztosítsanak megfelelő elfoglaltságot. Amikor a gyerkőcök lökdösődni, vadulni kezdenek, azt jelenti, hogy unatkoznak, és elfáradtak. ilyenkor bizony indulás haza. Egy belvárosi bár nem gyerekeknek való terep, szerintem.


Mi is csak 18 után tudunk az udvarra menni, de 19.30- kor akkor is roló van, mert elfáradnak a pancsolásban.

Ilyenkor tusolás, vacsora, mese és legkésőbb 10- kor alvás.


Így 7-körül kelünk, ami kell is ahhoz, hogy 9-re ki tudjunk menni...


14-körül altatom őket, hogy rövidebb legyen a délután.


Nem könnyű, az tény. De az utcán nem hagynám fáradtan vergődni őket.

2013. jún. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
79%

Miért zavar az téged, hogy ki mikor sétálgat a gyerekével?

A mi időnkben bezzegg...

most más világ van, azt ne felejtsük el!

2013. jún. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!