Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért baj az, ha valaki...

Miért baj az, ha valaki csúnyán beszél a szüleivel?

Figyelt kérdés

Haveromnak eléggé lazák a szülei, nincs semmi szigor náluk. Szinte bármit csinálhat, akkor, és oda megy el ahova akar, akkor megy haza amikor akar, a szülei kiszolgálják, nagyjából bármit akar, megkapja.

És úgy beszél a szüleivel, hogy "hülye, idióta, szánalmas vagy"

Nem talált valamit az apja, kérdezte őt, mondta, hogy ott van a konyhában, megint szólt az apja, és oda ment a haverom, hogy itt a fiókban, istenem de szánalmas vagy!

És ezt hallván 1-2 ismerősöm aki ott volt, és hallotta, azt mondta utána nekem, hogy szájba vágná ha a szülője lenne és ilyeneket mondana neki.


De miért baj ez? úgy vettem észre a szüleit egyáltalán nem érdekli.



2013. okt. 3. 09:25
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%

Elsősorban nem az a baj, hogy a szüleivel csúnyán beszél, hanem az, hogy egyáltalán ezt a stílust megengedi magának. Ezért a szülei a hibásak viszont.

Így egy idegennel sem beszélek, nemhogy a szüleimmel.


Amúgy a szülei fele irányuló tisztelet miatt nem kellene így beszéljen, de amit írtál abból kiderül, hogy a srácnak ilyen dolgokról fogalma sincs, tehát kár is magyarázni

2013. okt. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
89%
Mert így nem beszélünk soha senkivel. Őt is leszánalmasozzák a szülei?
2013. okt. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
93%

kérdezd meg a szüleidet.


Tudod aki valamennyire is tiszteli a szüleit az nem beszél így velük.


Dehogy anyumat idézem: Velem, te ne beszélj, így nem vagyok a haverod, és ha kisszékre is kell állnom, akkor is lekeverek neked egy pofont...

2013. okt. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
88%
Tipikus kis elkényeztetett, soha semmi normális értékrendre nem nevelt kis hü*egyerek lehet a haverod. Persze a szülők is hibásak, mert így nevelték. Lesülne a pofámról a bőr ha így viselkednék a szüleimmel akik felneveltek, dolgoztak azért, hogy nekem legyen ennivalóm, ruhám és mindenem ami kell.
2013. okt. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Nem, vele nem beszélnek így, vele kedvesen beszélnek, "tudod Lacika meg kellene csinálni..."(Nem Lacinak hívják természetesen. :P )
2013. okt. 3. 09:37
 6/24 anonim ***** válasza:
89%
A haverodra nem sok jó vár a nagybetűs életben. Ha a szüleivel így beszél, simán másokkal is megteheti, hiszen ez számára természetes. Viszont, lehet, a szülőket nem zavarja, de más emberek nem biztos, hogy tolerálni fogják ezt a stílust.
2013. okt. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
88%

Attól, hogy az apja nem mutatta ki ott a gyereke barátai előtt, még igenis fájhat neki. A szülei nevelik, gondoskodnak róla, támogatják a tanulásban, meg majd később, mikor nem lesz épp munkája vagy gyereke születik, stb. Nem hiszem, h ezt a bánásmódot érdemlik a saját gyereküktől.


Nekem már akkor megszakad a szívem, ha látom, hogy az én kis törékeny anyukámhoz gorombán szól pl. egy orvos. Én soha nem szólnék úgy és nem is tettem soha.

2013. okt. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
91%

Azért, mert aki a szüleivel így viselkedik, az nem csak magáról állít ki szegénységi bizonyítványt, de másokkal - kinn a világban, a családon túl - nagyon hamar így fog beszélni. Így beszél a főnökével, és nem tiszteli, így beszél a tanárával és nem tiszteli. Aminek ugye, hamar belátható az eredménye: egyesek a suliban, bukások, ha valahova felvezsik dolgozni, ott peidg nagyon hamar lapátra kerül. És folyamatosan csúszik lefelé.


Az a legnagyobb baj, hogy AZÉRT beszél így a szüleivel, mert azok nem elég, hogy nem szeretik, nem elég, hogy utálják, de gyakorlatilag a kutyába sem veszik a létét. A gyerek ezért minden eszközzel megpróbál valamiféle figyelmet kicsikarni belőlük, ha negatív figyelmet, akkor azt. Értsd: "nem baj, ha ütsz is, de addig is rám figyelsz."


És ez BORZASZTÓ!!!


A szülei kőkeményen bűnösök ebben a "nevelésben". Amikor a gyerek állástalan lesz, majd pedig a társadalom peremére lecsúszott nyomorult hajléktalan, vagy bűnöző, akinek sorra megbukik meg minden kapcsolata, akkor jönnek és előadják, a nagyhalált, hogy "bezzeg mi mindent megengedtünk neki és megvettünk neki..."


Igen. Csak egyet nem tettek meg, amiért is az akasztófa is kevés volna nekik: nem szerették soha a gyereket. Olyan közömbös a léte nekik, mintha levegőből lenne.

2013. okt. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
92%
Haverodnak nem ártott volna 1-2 atyai pofon az első ilyen beszólásainál. Nem vagyok a testi fenyítés híve egyáltalán, de ilyen hálátlan gyereknek járna nevelő célzatból, hogy tudja máskor hogyan beszél a szüleivel.
2013. okt. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
96%
Na, megvan a haverodról a véleményem, de a szüleiről is, hogy ezt hagyják. Kis taknyos, mit képzel magáról, hogy így mer beszélni azokkal akik mindent alátesznek a segge alá? Ő gondolom kiverné a hisztit, ha valaki így szólna az elkényeztetett hülye képéhez. Hú, de fel tudnak az ilyen idióták húzni!!!
2013. okt. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!