Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért tanácsolják itt minden...

Miért tanácsolják itt minden huszonévesbek, hogy költözzön el, ha problémája van a szüleivel?

Figyelt kérdés

Gyakran írnak 18-21 èves fiatalok, akik tènyleg nem jönnek ki a családjukkal valamilyen okból ( nyilván nem a hisztis fiatalokról beszèlek), ès amikor kètsègbeesve segítsèget kèr.ek, szinte minden válasz az, hogy menje el dolgozni ès költözzön el.


Most ezt komolyan gondolják az emberek? Az ilyen korú fiatalok mèg vagy tanulnak vagy a kis èrettsègijükkel minimálbèrèrt gürcölnek valahol... na abból max. vegetálni lehet albèrletben.


Èrtem èn, hogy nèha már nincs màs opció, de a többsèg meg sem próbál èrdemi tanácsot adni, csak rávágja, hogy ha nem tetszik, költözz. Ennèl már az is èrtelmesebb lenne, ha az ember nem válaszolna, ahelyett hogy idavág mèg egyet szetencsètlen kèrdezönek

..


2013. szept. 11. 20:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
Ezt én sem értem ! Talán mert otthonról ,név nélkül könnyű játszani az okosat . Én még azt sem értem ,hogy hogyan tanácsolhatják egy tini lánynak ,ha esetleg bekapta a "legyet" ,hogy tartsa meg a babát stb stb ... Elképesztő emberek vannak tényleg -.- ...
2013. szept. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
Mert a legtöbb ilyen esetben sok mindent nem lehet tanácsolni. Vagy azt, hogy üljenek le, próbálják meg közelíteni az álláspontokat, megbeszélni az egészet és jobban odafigyelni egymásra (de ez a rész rendszerint már megvolt és nem sikerült, mire itt kér tanácsot valaki). Vagy azt, hogy próbálja meg kibírni addig, amíg el tud menni munkát vállalni és el tud költözni legalább egy albérletbe.
2013. szept. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Mert minden ilyen segélykérő 100x leírja, hogy nem hajlandó vagy nem bír a családjával egy légtérben lenni..És ha valaki tanácsolja hogy akkor az illető üljön le a családdal megbeszélni, akkor jön a válasz hogy "de nem lehet vele beszélni" meg "már próbáltam de nem ment"
2013. szept. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
És ha verik???Na akkor ne költözzön?Hát én fejvesztve menekülnék!
2013. szept. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen, de pont ezèrt kèrdeztem, hogy nem kenne egyszerübb már nem is válaszolni, mint oldalakon keresztül újra meg ûjra leírni, hogy költözzön el? Az már vègkèpp nevetsèges, hogy amikor a kèrdezö leírja, hogy munkát keres, de nem talál, akkor sokam rávágják, hogy meg lehet azt oldani ès tudjon rá, ha olyan bèna, hogy nem talál munkát, mert az mindenhol van.
2013. szept. 11. 20:34
 6/14 anonim ***** válasza:
71%

Való igaz, hogy sok helyen nagyon nehéz munkát találni, de sajnos ez a két lehetőség van: az ember vagy önállóan tud boldogulni, vagy azokkal él, akikre rászorul bizonyos mértékben.

Örökbe nem fogadhatjuk kérdezőket.

2013. szept. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
24%
Abban is biztos vagyok, hogy amelyik huszonévesnek annyira sok ideje van az ő elviselhetetlen családjával foglalkozni, és annyira nem képes, hogy megoldja a saját problémáját, az nem egy épp diplomáért küszködő, értelmes ember. Úgyhogy igen, költözzön el.
2013. szept. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
36%

nagyon sok a felelőtlen válaszoló itt, akik főleg a tizenéves korosztályból kerülnek ki, náluk valószínűleg példás családi élet van, és egy hangos szónál már a családsegítő szolgálattal fenyegetőznek.

de ha már elcsattan egy pofon, mert a kamasz tiszteletlenül beszélt, rögtön rendőrségre menne az itt válaszoló sok kiskamasz, de ha kitennék ezután az utcára egyedül hogy éljél meg a saját lábadon, rögtön könyörgés lenne, hogy fogadjanak vissza.

2013. szept. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%

Nézd Kérdező, szerintem azért, mert még mindig az a kevésbé bicskanyitogató tanács szerintem a másik tipikusnál a "te csak fogadj szót a szüleidnek, te csak engedelmeskedj, te csak tedd azt, amit elvárnak tőled, mert biztos csak jót akarnak".... nos, nekem ettől szokott ökölbe szorulni a kezem...

Szóval egyszerűen annyi, hogy megítélésem szerint a szóba jöhetők közül még mindig ez a hosszú távon kisebbik rossz, a normálisabb, az emberibb.... én is leléptem anno 17-18 évesen, ezerszer inkább, mint hogy az "amíg az én kenyeremet eszed"-del alkudjak meg, vesd össze "farkasok dala" kontra "kutyák dala"... és ha ma lennék 18 ugyanígy tennék.

Igazán jó tanács meg ezekre a helyzetekre nincs, mindenkinek magának kell eldönteni, hogy neki mi a kisebbik rossz... lehet a tengernyi gyermeknevelési kézikönyv után kellene írni egy-két alapvető szülőnevelési munkát is:)

2013. szept. 12. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Sok ilyen kérdés eleve "meddő". Nincs rá megoldás. Akivel beszélni nem lehet, azt csak eltűrni lehet. Akinek a viselkedését nem lehet tűrni, onnan el kell költözni. 20 évesen még ritka az, hogy valaki tényleg el tudjon költözni. És akkor vissza is kanyarodtunk oda, hogy 0 megoldás. Kár volt kérdezni, és sokszor ezt a kérdező is tudja kb. Csak kétségbeesett/jólesik kiírnia magából a gondjait.

Ez van. Mindenki életét nem lehet egy csapásra megoldani. Más kérdés viszont, hogy ismerek olyanokat is, akik lazán találnának munkát is éppen, de az büdös nekik, inkább belekezdenek ugyanabba az önpusztításba, mint a kibírhatatlan szülők. Szóval azt mondom, hogy a "gyereket" se kell félteni sok esetben.

Az viszont tény, hogy az esetek jó részében tényleg kibírhatatlanná válik az együttélés, egy 18-20 éves már látja, hogyan cs.szik el az életüket a szülők, egyre több a viaskodás, kiélezett helyzet, mert 18 fölött édesapa azt mondja, hogy akkor takarodj a háztól, nem tartalak el tovább, akkor mégis mit tesz a fiatal? 18 fölött, aki otthon lakik, és sz.rok a körülmények, annak kuss a neve.

Felőrli az ember idegeit ez a munkahely- és pénzhiány. Patthelyzet.

(20)

2013. szept. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!