Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Válunk a férjemmel, én közös...

Válunk a férjemmel, én közös felügyeletet szeretnék ő viszont úgy gondolja, hogy az nem jó a gyereknek. Szerintem ez csak kifogás, ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

A közös felügyelet alatt azt értem, hogy heti 2x ő megy a gyerekért az oviba, pénteken nála alszik. Hétvégék, szünetek megbeszélés alapján.


Eddig sokat voltunk együtt, bölcsi óta minden reggel ő ébreszti és viszi bölcsibe/oviba, ezután szerintem nagyon kevés lenne a minden 2. hétvége.


2013. okt. 4. 10:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nyugodtan pattogjon, az anyának ítélik a gyereket, aztán majd örülhet a havi 2× láthatásnak!
2013. okt. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
De pont ez az: szerintem ez a gyereknek kevés! Eddig napi több órát töltött együtt az apjával, ennek nagy része minőségi idő. Most meg 2 hétig nem is látja??
2013. okt. 4. 10:40
 3/20 anonim ***** válasza:
57%
Talán szabadságot akar, se feleség, se gyerek.
2013. okt. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
55%
Most mi a probléma pontosan? Azért nem akar közös felügyeletet, mert akkor többet kell a gyerekkel foglalkoznia, és ő beérné a minden 2. hétvégével?
2013. okt. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
A közös felügyelet, meg a láthatás gyakorisága nem ugyanaz. A közös felügyelet, hogy a gyermek dolgaiban - pl. iskolaválasztás - nem dönthet egyik fél sem a másik beleegyezése nélkül, de ettől még a láthatás lehet a kéthetente hétvége vagy a heti/havi váltás is akár.
2013. okt. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Akkor rosszul fogalmaztam: nem tudom, hogy hívják, de azt szeretném ha NEM csak minden 2. hétvégén lenne a gyerekkel. Ő viszont úgy gondolja, hogy ez a legjobb a gyereknek, ezzel nem zavarjuk össze annyira.


Én is azt hiszem, hogy megunta a gyerekezést :-(

2013. okt. 4. 10:45
 7/20 anonim ***** válasza:
Nézd, ha nem akar a gyerekkel lenni, nem kell erőltetni. A muszájbol együttlét senkinek sem jo.
2013. okt. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Aha, ja. Akkor én is csak minden 2. hétvégén akarok vele lenni, nekem is lehet?


(Persze nem így van, de akkor is)

2013. okt. 4. 11:04
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Az apa megteheti, hogy lelép, és 2 hetente látja csak.

Ő baja. Majd bánni fogja, ha a gyerek leszarja nagyobb korában!

2013. okt. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
51%

Látszik, hogy nem akar most foglalkozni a gyerekkel, kicsit elege van a dologból.

Egyébként egy a "heti 2x ő megy a gyerekért az oviba" dolgot hogy képzelted el? Mert naponta váltogatni, vagy hetente többször váltogatni nagyon káros a gyerek számára. A veszteséget elég egyszer, vagy lehetőleg minél kevesebbszer átélni. Ha mindkét szülő nagyjából egyforma időt van vele a válás után, bűntudata lesz, mert nem tudja, kihez kellene lojálisnak lennie.

2013. okt. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!