Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ilyen esetben kérheti az apa...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen esetben kérheti az apa a gyerek felügyeletét? Van esélye?

Figyelt kérdés

A gyerek 11 éves kisfiú. 6 éve váltak el a szülők, akkor az anyjánál helyezték el.


Jelenleg heti 2-3x van az apjánál, megbeszélés alapján néha ott is alszik. Plusz minden 2. hétvége. Az apja elmegy vele táppénzre, ő volt az év eleji szülőin, törődik a gyerekkel.


Az anyja jelenlegi párja egy másik városban kapott munkát, ezért oda akarnak költözni. Úgy fél éve vannak együtt, a kisfiú nem is ismeri a férfit, nem is éltek együtt.

A kisfiú maradni szeretne.


Van értelme bírósághoz fordulni?


2013. szept. 24. 10:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Maradni szeretne ... mármint maradni a városban, vagy maradni a jelenlegi együttélő szülőnél? Azért kérdezem, mert az ő akarata szerintem már elég komoly súllyal számítani fog. Úgy tudom, hogy nem kőbe vésett életkor-határ van, hanem a ,,belátási'' képességet veszik figyelembe, ami fokozatosan fejlődik, és a konkrét szóbanforgó gyerek személyiségtől is függ.
2013. szept. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
A szülőknek kell megbeszélni egymással. ha közös az akarat, lehet kérni a bíróságon az elhelyezés megváltoztatását.
2013. szept. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

A fiú a jelenlegi városban akar maradni, az iskolában, a barátaival.


Az anya vinni akarja, közös megegyezés kizárt :-(

2013. szept. 24. 11:05
 4/23 anonim ***** válasza:
46%

1. A gyermek lakcímét az anya önkényesen, az apa beleegyezése nélkül nem változtathatja. Tehát addig nincs költözés, amíg az apa alá nem írja a beleegyezést.

2. Ha nem egyeznek meg a szülők, akkor újra kell indítnai a gyermekelhelyezési pert ígyis-úgyis. Az apának fog kedvezni jelen esetben, hogy a gyerek nála akar maradni (mert a bíróság a gyereket is megkérdezi és nagyon ritka esetben döntenek a gyerek akaratával ellenkező irányba), illetve az anya esélyét tovább rontja, hogy ő akar kiszakítani a megszokott környezetéből egy kiskorút, ráadásul annak akarata ellenére.

2013. szept. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
64%

Bármikor kérheti, persze.

Ha a gyerek érdeke, hogy ott legyen, akkor oda ítélik. Ahol jobb a gyereknek.

2013. szept. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Bármikor lehet kérni a felügyeletet, persze meg kell indokolni. Csak úgy nem viheti el a gyereket belföldön se. Szerintem elég jó esélyed van, meg kell próbálni!
2013. szept. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Közös felügyeletre kéne hajtanotok mindenképpen. Hivatalos lakcíme nálad lenne (ott ahol a fiú maradni szeretne), de ha Ő anyját látni szeretné menjen. Csak a suliba vigye el, ha nála alszik. Ha irreálisan messze költözik az Anya akkor teljesen megoldható sztem. (50km-es körzetbe). 11 évesen pláne, én is 11 évesen utaztam. Anya feltett a buszra, tanárom meg várt a másik állomáson.

25/N

2013. szept. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

A kisfiúnak kéne iskolát változtatnia? Milyen messze költöznének? Változna a láthatás? Mi lenne, ha előbb beszélnél az anyával, és csak utána pereskednél.

A leírásodból az anya is törekszik arra, hogy a gyerek sokszor legyen veled. Nem csak minden második hétvégén van nálad, hanem hétköznap is elég sokat.

Most gondolj bele, perre viszed a dolgot, tegyük fel, hogy elveszíted. Ezután az anya ragaszkodni fog, hogy csak kéthetente lásd a gyerkőcöt.


Ahhoz pedig, hogy az anyának új élettársa van, semmi közöd.

2013. szept. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Igen van értelme. Ennyi idősen már megkérdezik a gyermeket is, és ő is tudja tanúsítani, hogy veled érzi jobban magát/te törődsz vele jobban. Plusz ha veled változatlan maradna a megszokott környezete (iskola pl.), akkor az plusz pont.
2013. szept. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

OFF

,,G.T.A válasza:

1. A gyermek lakcímét az anya önkényesen, az apa beleegyezése nélkül nem változtathatja. Tehát addig nincs költözés, amíg az apa alá nem írja a beleegyezést. "


Ezt már több helyen olvastam, de nem értem. Elvált szülőknél, az a szülő akinél el van helyezve a gyerek, nem költözhet el a gyerekkel a volt házastárs engedélye nélkül? és hogy van ez akkor amikor még fennáll a házasság? Akkor sem költözhet az egyik szülő el önkényesen a gyerekekkel egy másik lakásba?

2013. szept. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!