Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet feldolgozni azt,...

Hogy lehet feldolgozni azt, ha az embernek még felnőttként is állandóan a testvérével kivételeznek a szülei?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, a testvérem 18. Régen azt hittem - mivel ezt etették be nekem - hogy csak egy gyerekkori hóbort, testvéri féltékenység volt az, hogy mindig is azt hittem, úgy éreztem, hogy a húgomat jobban szeretik, ő több szeretetet, törődést kap, míg én vagyok a fekete bárány, akit, mintha képtelenség lenne szeretni. Ő mehetett sítáborba, külföldi utakra, engem még az osztálykirándulásokra is alig akartak elengedni, mert sajnálták rám a pénzt (azt mondták, "jobb ha itthonmaradsz, legalább megmarad a pénzünk". Én csak olcsó ruhákat kaptam, ezért le voltam nézve az osztályban, míg a húgom felsőkategóriás márkás dolgokban rohangál. Pedig mindig is jómódúak voltunk, de nem annyira, mint amit a húgom akar! Felnőttként a kiskori videókat nézegetve is csak szörnyülködni tudok, hogy bántak velem, nem csoda, hogy soha nem tudtam tisztelni őket. Velem mindig is csak egy dolgot hajtattak: tanuljak kitűnően. Azon már ki sem akadok, hogy a húgom bukdácsolhat, tudom, hogy ez a legtöbb családban így van. Ahogy azon sem csodálkozom, hogy én 16 évesen mehettem először buliba, ő meg 13 évesen már többször részeg volt. Itt nem erről van szó.

Most odáig jutottunk, hogy a húgomnak drogügyei vannak, lop tőlünk, nem is akárhogy és egy szavát sem lehet elhinni, mániákus hazudozó, szerintem tényleg pszichiátriai eset. Agresszív, mindig annak nyal apám és anyám közül, aki a több pénzt adja, ha nem adnak neki zülleni, akkor k*rvázik, anyázik, ami éppen kifér a száján. Mégis ő a kis kedvenc.

1 éve vette nekem egy autót, hogy eljárhassak dolgozni, de mivel úgy olcsóbb volt, anyám nevére lett iratva (amúgy nagy részét apám fizette és ő javíttatja a mai napig). Eddig én használtam, én takarítottam, szépítgettem, elintéztem az apróbb szerelési dolgokat, fizettem, tankoltam nem csak magamnak. De mióta a úgom letette a jogosítványt, teljesen kisajátította a kocsit, olyannyira, hogy én már bele sem ülhetek! 1 hét után összetörte a kocsit, 100 ezres kárt csinált, de a szüleim gond nélkül kifizették (pedig dolgozott a nyáron, kifizettethették volna vele), csak egy enyje-bejnyét kapott, és amikor én kiakadtam, még én voltam a szörnyeteg, a mocskos szemétláda, amiért el merném kérni tőle azt a kis pénzt, amit keresett a nyáron. A képembe vágták, hogy az nem az én kocsim, nem az én nevemen van, így hagyjam békén, azóta a párom kocsijával kell járnom, mert nem engednek vele. A húgom naponta eljár suliba vele, tankolják neki, nekem sosem tankoltak, egyszer csináltam egy 4600Ft-ot parkolási büntetést, akkor is a fejemhez vágták, hogy "van ám annak postai költsége is, x Ft, azt nem fizetted ki nekünk!".

Régen, ha mentünk valahova, mindig csak az ment, hogy én vagyok a sz*r, szemét alak, a húgom bezzeg milyen kedves, milyen édes és aranyos. Persze, ha meg akartam védeni magam, csak bizonyítottam, hogy undok vagyok (ki ne lenne az hamis vádakra?).

Mindemellett persze, ha fát kell hordani, gyümölcsöt szedni, a húgom sehol nincs, ő megy bulizni, míg mi este 9-ig pakoljuk a fát a párommal (ő sokszor a napi 8,5 óra munka és 2 óra vezetés mellett rakta nyáron) - elég nagy házunk van, nagy kerttel, így sok a munka - de mindig mi vagyunk elővéve, a 18 éves húgom 100%-ig ki van szolgálva és még a pénzt is nyomatják neki, míg engem a párom tart el, még kaját sem vesznek anyámék. Sokszor a húgom is azt eszi, amit a párom vesz a pénzéből és azt a ruhát hordja - ellopja - amit ő vett a fizetéséből nekem! Most összejött egy 20 évvel idősebb férfival, ő is pénzeli, és ez imponál neki, de a szüleim gond nélkül vendégelik a férfit, nem számít, hogy korukbeli, ezért még csak ejnye-bejnye sem volt. Ha én meg szólni merek,a húgom csak lerendez egy "na most már fogd be a mocskos pofádat!" szerű mondattal.

Hogy hogy bírtuk ki eddig, gyomorgyörccsel és folyamatos bezárkózással. Szerencsére egész nap mindenki megy erre-arra, ha meg itthon vannak, bezárkózom a szobámba, így nem kapok idegösszeomlást. Szerintek érthető, hogy azt tervezem (arra gyűjtünk), hogy jövőre lelépünk Európa másik felébe és ott fogunk élni? És hogy tudnám feldolgozni, hogy ok nélkül mindig a húgom kap mindent, hogy mindent leszed tőlem, hogy legszívesebben még a földet is kiszedné a talpam alól? Minden kell neki, ami az enyém, régebben már egy pasimra rá is mászott! Anyám meg igazi csicskája, bele van bolondulva. Egyedül apám az, aki érti, mi a bajom, de ő meg nem tesz semmit. Régen ő is ajnározta a húgomat, de már rájött, milyen. De csak a vállát vonogatja. Mellesleg őt még meg is érteném, mert pár hónapja megtudtam, hogy komoly kételyei voltak mindig is, hogy ő-e az apám, mert anyám többször megcsalta már.


2013. okt. 19. 13:14
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
50%
Költözz el.
2013. okt. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Egyébként a párom is utálja a húgom, nem egyszer azt mondta, hogy ha az ő huga lenne, már agyonütötte volna. Holott a párom egy nagyon türelmes, nyugodt természetű ember, aki még a legyet is sajnálja lecsapni. De már volt, hogy összekapott a húgommal úgy, hogy én húztam vissza, hogy ne menjen neki. Ennyire szemtelen, szemét hazudozó a húgom és ennyire ki tudja húzni a gyufát egy türelmes embernél is.
2013. okt. 19. 13:20
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Költözz el minél messzebbre és szakítsd meg a kapcsolatot... alap esetben nem mondanám ezt, de ezek már olyan durva és szélsőséges példák, hogy itt az üljünk le és beszéljük meg nem segít. Minél előbb meneküljetek, komolyan. Építsétek fel a saját életeteket a pároddal, mert azt látom ebből a történetből egyedül ő szeret, értékel és tisztel téged igazán.
2013. okt. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tartanám a szüleimmel ezek után a kapcsolatot.

A húgod nem tehet róla, hogy a szüleid kivételeztek vele.

2013. okt. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Járj el pszichológushoz, lehet hogy segítene feldolgozni. Még most kéne elmenned, mielőtt jövőre leléptek.
2013. okt. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Ha nem tartom velük ezek után a kapcsolatot, én lennék a falu szégyene és többet kb Magarországra sem jöhetnék. De az biztos, hogy ha gyerekem lesz, menteni fogom ettől a környezettől. Teljesen elvették az önbizalmam, úgy ézem, mindig úgy éreztem, hogy egy olyan rossz ember vagyok, akit senki sem tud szeretni. Mennék, de másrészt meg vagyok annyira kényelmes, hogy nehezen adom fel a nagy házat, a nagy kertet, a modern berendezéseket, amit nem tudnánk magunknak biztosítani sohasem a párommal. Ha az ember egyszer már ezt megszokta, nehéz egy lepukkant helyre menni, ott is csak szenvednék, de ott meg az anyagiak miatt.
2013. okt. 19. 13:41
 7/29 anonim ***** válasza:
81%
Hát eddig a pártodat fogtam, de most az jutott eszembe, hogy fáj feladni a luxust, mi? :D És ha te lennél a falu szégyene? Akkor mi van? Nem kell visszajönnöd soha többé, ne azzal foglalkozz mások mit gondolnak rólad, hanem azzal, hogy igazából te milyen vagy, és csak annak a véleményét meghallgatni, aki fontos. Nem tudom mi a szakmátok a pároddal, vagy még tanulni akarsz, de fel lehet építeni a saját exisztenciátokat (bocs nem tudom magyarul hogy van írva) ha ennyire számít neked a fejlett berendezés...
2013. okt. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

"A húgod nem tehet róla, hogy a szüleid kivételeztek vele."


De arról tehet, hogy 18 éves fejjel is képes ellopni az egy szem kesztyűmet, amit a párom vett a fizetéséből drága pénzért külföldön. Arról tehet, hogy utána a képembe hazudik, hogy ő sosem látta. És arról is tehet, hogy az összes haverjának azt hazudja, hogy én vagyok az, aki lop tőle és aki tönkreteszi a ruháit.

Na meg arról is tehet, hogy mindig a szüleink előtt feketít engem és arról is, hogy 1 éve, amiről tudta, hogy az én kocsim, kisajátította és elérte, hogy é nmár bele sem ülhessek. Holott 1 éve még aztmondta, hogy "tudom, hogy az a tiéd, majd nekem akkor kell, ha vesznek egy másikat".

2013. okt. 19. 13:48
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem költözz el, már ha van rá lehetőséget, de a leírtak alapján lehet, hogy az lesz, a szüleid és a hugot is azt állítják majd, hogy milyen hálátlan vagy, hogy csak úgy leléptél és majd hangoztatják is más családtagnak. Bár el kell majd viselned, de még mindig jobb, mint ott. De ez csak az én véleményem. Albérletbe is mehetsz.

Vagy el is mondhatod, hogy nem tetszik neked ez a nagy kivételezés és rossz irányba tart az egész. És, hogy a húgodból ki tudja mi lesz ilyen stílussal. Bár inkább ordítás lesz akkor a vége. Ha elköltöznél én a helyedben előtte tuti bejelenteném ezt.

2013. okt. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Azért nem mentünk eddig albérletbe (nem csak a kényelmi szempontok miatt), mert van már némi félretett pénzünk és egy albérletre csak elmenne az egész. Nyugat-Magyarországon durva albérletárak vannak, ráadásul a párom munkahelye is bizonytalan. Úgy gondoltam, diploma után elmegyek én is dolgozni, itthon jobban félre tudunk tenni (legalább bérleti díj és rezsi nincs) és utána irány ki. De addig is a páromnak meg kell tanulnia az adott ország nyelvét (bár én is csak alapfokon beszélem) és fel kell térképeznünk a terepet kint, hogy boldogulhassunk. Abban reménykedem, talán a szüleim kifizetnek egy utat oda a diplomám alkalmából.
2013. okt. 19. 14:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!