Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám és apukám rombolják...

Anyukám és apukám rombolják az önbizalmamat. Miért? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

16/L vagyok. mostanában felszedtem 10 kilót, ez tény, de akkor sem értem, hogy ezt miért a szüleimtől kell bántóan megkapnom...


anyukám minden nap elmondja, hogy kövér vagyok, dagadt vagyok, húzzak sportolni... apukám mondta, hogy ne menjek már sütizni a barátommal meg a barátnőimmel, le kéne erről szoknom. a múltkor nagymamámnál voltunk vendégségben és szedni akartam még kaját magamnak, de apukám mondta, hogy ne szedjek, nem kéne, és mondta nagymamámnak, hogy nekem ne adjon többet.


eléggé fáj... szerintem nem akarnak ezzel jót. különben is, nekem így jó minden: boldog vagyok így is, és fél éve van barátom, aki úgy szeret, ahogy vagyok! :)


amúgy sem értem, hogy mi közük van ahhoz, hogy hány kiló vagyok...


2013. nov. 28. 16:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
64%
Ők a szüleid csak a jó útra akarnak terelni. Más gyerekek meg azért dühösek mert a szüleik nem állították le őket időben a zabálással. Ha így folytatod túlsúlyos leszel ami különféle szívbetegségekhez vezet és más szövődményei is lehetnek.
2013. nov. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

akkor mondják meg hogy figyelj kislányom nem jó amit csinálsz, próbálj meg kevesebbet enni esetleg sportolni...


de nálam ez a "dagadt vagy" "ne adj több kaját neki" dolog csak rontja a helyzetet...

2013. nov. 28. 16:38
 3/22 anonim ***** válasza:
26%

Nemtudom, szerintem akkor lenne jogos, ha olyan kövér lennél, hogy egészségtelen lenne vagy ha csúfolnának miatta, nem lenne barátod stb. Azok a szülők szokták ezt csinálni, akik nagyon vigyáznak az alakjukra, főleg ha mondjuk fiatalkorukban kövérek voltak és ezt rosszul élték meg. Nem lehet, hogy ez van a háttérben? Én mást nem nagyon tudok elképzelni.

Nekik is elmondtad, hogy te így érzed jól magad?

2013. nov. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Argloss ***** válasza:
50%

Ne legyél buta. Van egy barátod aki elfogad, de ez nem azt jelenti, hogy el kell kényelmesedned és igénytelenné kell válnod a saját testeddel kapcsolatban. Ő nem egy ellustul emberbe szeretett bele. Ráadásul idővel problémáid lesznek a plusz kilókkal.

Nem érdemes szimpla lázadásból zabálni, mert csak magadat teszed tönkre. Mivel ezt még nem sikerült megértened így nem meglepő, hogy próbálnak irányítani.

2013. nov. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

2.: apukám fogyózott régen, de így sem vékony, de le tudott adni egy csomót, neki így jó :) anyukám meg szintén kövér, de állandóan fogyózik, csak nem bír ellenállni az édességeknek...


3.: milyen lázadásból zabálni? milyen ellustult ember? milyen elkényelmesedni? amennyi vagyok annyi is maradok, mert nem teszek sem a fogyás sem a hízás érdekében. nem vagyok ellustulva, ugyanis sohasem sportoltam (húha nagy szégyen tudom) tehát ugyanolyan maradtam. (tesi órákon azért részt veszek :P)

2013. nov. 28. 17:23
 6/22 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem is csak jót akarnak, 10 kiló elég sok azért. Hány centi vagy?

Lehet, hogy nem a legszebben mondják, de tényleg csak jót akarnak.

2013. nov. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

162 cm vagyok


a nagyis vendégséghez még annyit, hogy egy normális adagot szedtem, ami annyira finom volt, hogy akartam még szedni, és nem is laktam jól vele mert akkor ettem aznap először :D

2013. nov. 28. 18:37
 8/22 anonim ***** válasza:
4%
És mennyi voltál alapból? kb 55-60 kiló még normális ehhez a magassághoz. Ha erre még ráhíztál 10 kilót, undorítóan nézhetsz ki. Nem sértésből mondom. Onnan tudom, mert én is ilyen magas vagyok, és volt amikor felszedtem 10 kilót. Borzalmasan éreztem magam, alig vártam, hogy eladjam. De ha neked így jó, akkor az a lényeg.
2013. nov. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
53%

Inkább azt mondd, hány kiló vagy ehhez.

Én 170 cm-hez vagyok 57 kiló, és még így is van rajtam felesleg

2013. nov. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
63%

Csak e miatt a kérdés miatt szedtem elő az 1000 éves regisztrációmat.

Itt mindenki annyira hú de okos, meg fittnes-b...zi satöbbi, hogy látatlanba megmondják, hogy "a kérdező biztos undorítóan néz ki a plusz tíz kilójával". Elmondanám, hogy nem mindenkin látszik a plusz súly, valakin olyan szépen eloszlik, hogy észre se lehet venni. Én például terhesség alatt a dupláját szedtem fel ennek, de senki meg nem mondta volna, hogy felszedtem, sőt kikerekedett szemekkel néztek, amikor mondtam, hogy igen szedtem fel, és az bizony nem 2 kiló. Senki nem vette észre.

Kérdező: Én 33 éves vagyok, de a sztoridból magamra ismertem. Engem is 16 évesen ugyanúgy szekáltak, megaláztak, aminek a folyománya az lett, hogy a mai napig frusztrál ez a dolog, és soha az életben nem tudok jóízűen megenni semmit sem. Volt, hogy nagyon nagyon lefogytam, már-már anorexiásra, mégis kövérnek láttam magam agyban, az ismerőseim, barátaim szóltak, hogy álljak le. Kb így tönkre lehet vágni a z állandó b..sztatással az ember lelkivilágát.

Nem akarlak elkeseríteni, de a saját példámból tudom, hogy a szüleid nem fognak megváltozni, és állandóan ezt fogod kapni.

Tanácsom: Neked kell magaddal leülni, és megbeszélni, hogy jól érzed e így magad, avagy sem. Ha nem, tegyél érte, de a saját magad jóérzése miatt, és ne azért mert a környezet csesztet emiatt.

2013. nov. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!