Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kisgyerek született ( Ismerősö...

Kisgyerek született ( Ismerősök csak). Apasági elismerőt tett az apa. Tanácsot sem tudok adni, hogy mi legyen? Lenne a gyereknek egy névadó, mert már elég nagyocska, de nem bírnak megegyezni mikor legyen. Mit lehet ajánlani ilyenkor mindkettőnek?

Figyelt kérdés
Kisgyerek született ( Ismerősök csak). Apasági elismerőt tett az apa. De anyunak is fáj, hogy elhagyta gyerekkel együtt, ezért sms-el bombázza ( nem szépekkel) Apu ezt úgy viszonozza, hogy jelentgeti fel, s fenyegeti. Most már több hónapja nem járt látogatni a gyereket, majd egyszer úgy döntött ( karácsony) hogy járni kezd. Valmikor egy héten többször is, meg amikor akart akkor jött. Oda vissza csapkodás folyik. Tanácsot sem tudok adni, hogy mi legyen. Lenne a gyereknek egy névadó, mert már elég nagyocska, de nem bírnak megegyezni mikor legyen. g bírósági végzés semmiről.

2014. jan. 13. 14:37
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
81%
Hogy a névadó dátuma helyett fontosabb lenne a jogi helyzetet rendezni? Egyáltalán van még névadó ünnepség? Azt hittem az csak nagyon régen volt, mikor még én voltam kicsi az ősidőkben. Amúgy meg mire jó?
2014. jan. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
85%
Te hány éves vagy? Nem akarlak megbántani, nem vagyok biztos benne, hogy elmúltál 14.
2014. jan. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

ha annyira névadót akar az anya, legyen, de az apa nem köteles beszállni a költségébe, és meg se kell hívni. Akkor tartja az anya, mikor neki jó.

Sőt, rendezni se kéne, de mindegy.

2014. jan. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Trollcika ***** válasza:
61%

Ki az a nő anyukádnak meg apukádnak?

Egyértelműen nem lehetne?? Te vagy az? Rólad van szó?? Vagy a testvéred a csaj??

Máskülönben nem értem mi köze a te szüleidnek hozzájuk..

2014. jan. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha az anya szegény, nincs pénze szinte semmire sem, akkor ne legyen névadó...

Azt a kevés pénzt inkább a megélhetésre kellene költeni mint a dínom-dánomra. A gyerektartást meg kérje a anya minél előbb...

2014. jan. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Azért nem érthető, mert az egész esemény sem az. S nem is akarom, hogy magára ismerjen akiről szó van.
2014. jan. 13. 15:02
 17/23 anonim ***** válasza:
89%
Nem, azért nem érthető, mert sajnos alapvető problémáid vannak az anyanyelveddel...
2014. jan. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
84%

Hát lehet én vagyok aberált de én még mindig nem értem ki kicsoda és kinek mi köze van a másikhoz.

Visszajövök később ha esetleg a kérdező leírná kicsit értelmesebben!

2014. jan. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
88%
#11 " Egyáltalán van még névadó ünnepség?" - pont ugyanarra, mint a keresztelő, csak a nem hívők körében... annak az ősi (valójában az őskortól folyamatosan meglévő) szokásnak a tovább élése egy újabb köntösben, amikor a közösségnek bemutatják a közösség új tagját, hagyományosan a gyerek első nyilvános, már nem csak a családnak szóló "szereplése"... a fészbukk üzenőfala előtti prehisztorikus időkből:)))
2014. jan. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az esetben szerintem a névadó a legkisebb probléma.

Inkább oldják meg a problémáikat, rendezzék ezt a helyzetet jogilag is. Az meg már rajtuk múlik, hogy mit hogyan intéznek a jövőben, ebbe úgy sem tudsz beleszólni, ha ők nem hajlandóak normálisan rendezni, te hiába mondasz nekik bármit is.

2014. jan. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!