Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem érti meg apám, hogy...

Miért nem érti meg apám, hogy nem akarunk neki pénzt adni?

Figyelt kérdés

Tőlünk kér pénzt, hogy ki tudja fizetni az autóhitelét. Én gyes-en vagyok, a férjem viszont jól keres de úgy van vele, hogy apám a saját hülyesége miatt tart ott, ahol, ami részben igaz is.


Apám most azt akarja, hogy a férjem tudta nélkül adjak neki, mert "mégis mit tehet utólag? Elválik?".


Hogyan lehetne ezt úgy lerendezni, hogy ne utáljon apám?


2014. febr. 9. 13:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Hat akkor az okot kell megmondani, hogy miert nem akartok penzt adni neki.

Amugy en ezt nem is ertem, ha megtehetjuk, es valamelyikunk csaladja bajban van akkor siman segitunk. Hiszen ezert van a csalad.

2014. febr. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Azért nem adunk neki, mert 4 hónapja vette a kocsit hitelre. Már akkor tudta, hogy nem fogja tudni fizetni, de úgy volt vele, hogy majd mi úgyis kifizetjük.


Emellett dohányzik és szerencsejátékozik, amire rengeteget költ.

2014. febr. 9. 13:28
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Apám indokára azt mondanám, hogy az én véleményem szerint a házasság nem arról szól, hogy hátba szúrom a másikat, én sem akarom, hogy a férjem ezt tegye velem, ezért én se teszem ezt vele.

Egyébként nem hinném, hogy emiatt utálni fog, ő is pontosan tisztában van vele, hogy inkorrekt dolgot kér tőled.


Ezért beszéljen a férjeddel, ha ő rábólint, akkor részedről oké.

2014. febr. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
mond neki hogy faragjon le a költségeiből és ha majd látni fogod hogy okosan bánik a pénzel akkor adsz neki. én ezt tenném.
2014. febr. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos nem adnék neki.
2014. febr. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy felelőtlen szerencsejátékosnak, aki ráadásul ész nélkül vásárolgat hitelre, egy fillért nem adnék. Szerintem nem tudod elkerülni a veszekedést, ezt nem lehet lerendezni máshogyan, csak határozott elutasítással. Nehogy már a te kapcsolatod menjen rá. A férjednek igaza van.
2014. febr. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
1/6-os vagyok. Kedves kerdezo, azert az elejen is leirhattad volna, hogy egy szerencsejatekos, felelotlen emberrol van szo.
2014. febr. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
61%
Úgy kihajitanám édesapádat, mint a macskát.....H alig 4 hónapja kölcsönt bírt felvenni autóra, akkor fizesse is. Én nem titkolóznék a párom előtt emiatt. Az meg, hogy a férjed jól keres, annak meg baromira nem kellene témánk lennie senki előtt. Ezt csak nektek kellene tudnotok.
2014. febr. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

1. Az apád azért nem érti meg, mert nem akarja megérteni.


Nem a megértésen van a hangsúly, hanem az akaraton. Ő eldöntötte, hogy titeket pumpol, a férjed nemet mondott - nagyon okosan! -, erre ő bedurcult (nanaá: hiszen egy agresszor akaratát keresztülhúzta egy másik ember!) most megjelenik az apád és alattomban a férjed ellen akar hangolni, a te valahai gyermeki szeretetedre apellálva.

Ez az aljasság és az önzés netovábbja.


2. Apád mindenképpen utálni fog, mert önző és irigy ember, ráadásul nemtörődöm.


3. "Mégis mit tehet utólag, elválik?"


Igen. Nagyon sok ember nem bírja az alattomosságot, azt, ha a háta mögött kavarnak, azt, ha a közösen megbeszélt dolgokat az egyik szó nélkül felrúgja és bekavar.


Ritka itt a GYK-n olyan esetet látni, amikor az apa birtokolja a lányát, és az apa az, aki mindenáron szét akarja verni a lánya házasságát, de ez pontosan az az eset.


Állj a férjed mellé, és eszed ágában se legyen a háta mögött kavarni! Ha apád megfőzte a levesét, akkor egye is szépen meg! Régen elmúlt már 18 éves, azóta nagykorú, apa és nagyapa - mégsem hajlandó a saját tetteiért FELELŐSSÉGET vállalni?


Neki kéne, mert kell és kész - nem számít az, hogy milyen áron? Ha az unokája vacsorája vagy pelenkája árát veszi el, az sem számít?!

2014. febr. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Sztem ez tipikus magyar mentalitás, alig van pénze, azzal se bánik óvatosan, de azért autó az kell mindenképpen... meg felelőtlenül hitelt fölvesz simán... Arról még nem hallott, hogy addig nyújtózkodj, amíg a takaród ér? Én tutkó nem adnék neki.
2014. febr. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!