Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vegyem rá apámat hogy...

Hogyan vegyem rá apámat hogy megvegye nekem a telefont amit szeretnék?

Figyelt kérdés
Már régóta szeretnék egy Iphone-t (tudom hogy nem olcsó de akkor is olyat szeretnék) és nem akarja megvenni, pedig tudom hogy van elég pénze rá. Már próbáltam szépen és csúnyán is de sehogy sem akarja megvenni.Mit tegyek?

2014. febr. 23. 01:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Dolgozz meg érte, és vedd meg a saját pénzedből.....
2014. febr. 23. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Csúnyán? Büszke lehetsz magadra! Valamit le kéne tenni az asztalra szerintem.
2014. febr. 23. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Elsővel egyetértek! :-)
2014. febr. 23. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 intrepid ***** válasza:
100%
Alkudj meg vele, hogy te megkeresed a fele árát diákmunkával, - újságkihordás, szórólapozás, mittudomén, ő pedig fizesse a másik felét.
2014. febr. 23. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

Most komolyan, minek neked Iphon? Egy olcsóbb androidos teló is tudja ugyan azt.

Iphonnal villogni csak presztis. Aki normális ember, az nagy ívben lesz@rja, hogy a másiknak milyen telefonja van. Aki meg kifejezetten menőnek tartja, azzal nem is érdemes szóba állni.

Menj el dolgozni és akkor majd meg tudod, hogy többek között, miért is nem akar neked apukád egy olyan telót venni, ami másnak 3 havi fizujába kerül.


(Halkan megjegyezném, hogy én anno boldog voltam, ha anyám levetett mobilját megkaptam. Most is egy 3 éves, kutya rágta androidos samsung-om van és elégedett vagyok vele.)


Jaa és 24 éves vagyok, szóval nem volt olyan régen.

2014. febr. 23. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért szeretnéd és kb. mennyit kell dolgoznia érte a szüleidnek? Apádnak is azt kellene elmondanod, hogy miért szeretnéd. De őszintén.
2014. febr. 23. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Dolgozz.
2014. febr. 23. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 zabmester ***** válasza:
100%

Lehet, hogy te úgy gondolod, hogy van rá elég pénze, ő viszont úgy gondolja, hogy egy telefon, akármennyire is Iphone vagy akármi, nem ér meg annyit, mint amennyibe ez kerül.

Nem tudom, hogy van-e lehetőséged pénzt keresni, ha van, akkor szedd össze az árát, vagy legalább egy részét, és apukád adjon hozzá annyit, amennyit ő szánna neked telefonra, te pedig kiegészíted azzal, amit megkerestél. Vagy ha ez így nem megy, akkor beszéld meg a szüleiddel, hogy szülinapra, karácsonyra, akármire inkább pénzt adjanak, mert gyűjtesz, és ha összejött a telefon ára, akkor megveszed. Nagyobb értékű dolgot én is mindig így kaptam, hogy megmondtam, hogy gyűjtök, és nem elsőre tudtam megvenni, hanem esetleg vártam rá egy évet is akár, mire az ünnepekre kapott pénzből meg tudtam venni.

2014. febr. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Sok családban lenne pénz ilyesmire, de nem veszik meg. Tudod, miért? Mert általában a félretett pénz vésztartaléknak van valóban szükséges dolgokra (tönkrement mosógép, csőtörés, törött láb miatti betegszabadság stb.).


Ha az a helyzet, hogy bőven-bőven lenne rá pénz, akkor meg valószínűleg azért nem veszik meg, hogy gyerekként megtanuld, hogy adott célra a megfelelő eszközt kell megvenni, nem egy olyat, ami menő ugyan, de ötször annyiba kerül. A használati tárgyak értékét meg kell tanulni helyén kezelni, mert különben mindig elúszik a pénz baromságokra.

2014. febr. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

szánalmasnak tartom mikor a tinik olyan mobilokkal villognak, amikről süt hogy az őseiket húzták le vele. azért mert a sok kis majomnak körülötted Iphone-ja van, még nem muszáj neked is azon facebookozni. mert kb erre használja a többség a telefonját, akár 20, akár 200ezres készülék.


van egy olyan főnév hogy munka, és egy olyan ige hogy dolgozni. na, ismerkedj velük empirikusan. :)

2014. febr. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!