Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen esetben adnád intézetbe...

Milyen esetben adnád intézetbe a gyereked? Mit kéne, hogy elkövessen a szülő ellen?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 6. 13:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
17%

...pl ha beadna az öregek otthonába, akkor én beadnám az intézetbe...

:)

2014. ápr. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
49%

Az első válasz adót nemértem...... Hogy adna be az öregek otthonába kisgyerekként?és akkor hogy adnád be intézetbe? A 2 valahogy nem stimmel....

Egyébként ha a gyerek normális családi körülmények között nő fel, akkor nem követ el semmi butaságot a szülei ellen.

2014. ápr. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
58%

Ha neveled elso perctol fogva, nem fog olyan dolgot elkovetni, hogy intezetbe add.

Nincs olyan dolog amiert gyerekemet intezetbe adnam. Sot, nagyon sokat is tennek azert hogy ne vegyek el tolem, ne rakjak a hatosagok az intezetbe.

Egy gyereket orokre szulsz, nem csak addig mig "jo kicsi gyerek".

2014. ápr. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
74%

Ha csak tehetem semmilyen esetben se. Bármit is tesz.

Ha intézetbe kerülne csak rosszabb lesz, az nem fogja megjavítani a tulajdonságait.

2014. ápr. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
88%

Ha úgy érzeném hogy fizikailag/mentálisan/anyagliag egyáltalán nem vagyok képes felnevelni, és a családból senki más nem tudna segíteni.


Az intézet nem valami büntetés, hanem a legeslegutolsó szükségmeoldás.

2014. ápr. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
37%
Ha kezet emelne rám, az anyjára.
2014. ápr. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
92%

Ha olyan életvitelt folytatna, amivel lehetetlenné teszi a család életét.


Pl. egy 16 éves lány, aki folyton kiszökik drogozni és hazaérve terrorban tartja a kisöccsét aki ettől bevizel, és tényleg semmi sem használ akkor én lehet beadnám. Természetesen azzal a tudattal, hogy ÉN RONTOTTAM EL mindent, de a testvérének nem akarom tönkre tenni az életét.


Vagy ha olyan mentális betegsége lenne, ami veszélyezteti a saját és környezete egészségét. (Pl. a "hangok" agresszióra késztetik.

2014. ápr. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
35%

intézetbe nem de egy katonai iskolába (ha van ilyen) igen.


okok

Többszöri bűnelkövetés(kotongumi lopás még nem az)

Állatkínzás

2014. ápr. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
77%

Abban az esetben ha tényleg kudarcot vallok a nevelés esetén.


Sajnos volt egy ilyen példa a szomszédban hogy nagyon jó család voltak, nagyon jól nevelték a gyereküket, 7 éves koráig semmi baj nem volt, de utána folyamatosan rosszalkodott, ugye nagyrészt az iskolába látta ezeket a dolgokat, és onnantól kezdve a gyerek neveletlen lett.

A szülők mindent megpróbáltak de semmi, a gyerek 9 évesen többször lopott boltokból, szemtelenkedett a tanáraival, szinte az egész osztályát terrorban tartotta. Sokszor meglógott az iskolából is, és amennyire tudom 10 évesen már elkezdett inni, és cigizni az idősebb haverjaival, és már otthonról lopott el dolgokat a szüleitől, először kisebb dolgokat aztán jöttek a nagyobbak. Végül a nagy haverjai szinte mindent elvittek a házból persze az értékes dolgok közül, ami a kezük ügyébe akadt. Szerencsére a másik szomszéd észrevette hogy baj van és rendőrt hívott, de a gyerek olyan neveletlen lett, visszaszólt a szüleinek, anyját többször felpofozta, meg apjára is állítólag késsel akart támadni, hogy ebből komoly válás is lett, és egyik szülő sem akarta a gyereket. Így végül intézetbe került.

A srác igaz hogy csak 4 évvel fiatalabb nálam, de velem is próbálkozott, de én az a nem hagyom magam típusú emberke vagyok.

De a lényeg az hogy 12 évesen intézetbe került és 14 évesen nevelőszülőkhöz került ide nem messze, és igaz hogy az intézet nem volt rá olyan jó hatással, de a nevelő szülők kikupálták. Most a srác nagy nehezen bepótolta a tanulás hiányosságait, már egyetemen van mérnöki szakon, állítólag, rendes, udvarias, nagyon megváltozott. Tisztában van a múltjával, hogy mit tett, mi történt vele, de megbánta, mert az intézet egy pokol volt neki. Az anyjával már újra fel vette a kapcsolatot, de nem tudja ezeket visszacsinálni már, az apja már rég külföldön van, csak mert apám legjobb haverja.


ha az én gyerekem is hasonlót tenne tuti menne az intézetbe, persze előtte minden létező nevelési módszert bevetnék mert én nem adnám könnyen fel!


De nem tudom így, ameddig nem lesz gyerekem és nem kerülök ilyen szituációba addig erre pontos választ nem tudok adni!

2014. ápr. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
48%
Semmilyen esetben. Nem tud olyat csinálni, hogy én ne szeressem. És persze jó esetben, normális nevelés esetén szóba se jön az intézet egész életében.
2014. ápr. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!