Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit tennétek, feladnátok...

Ti mit tennétek, feladnátok vagy küzdenétek tovább? És a szüleim?

Figyelt kérdés

Az a gondom, hogy az egyetem, ahová most járok, ez életem álma, soha nem is vetődött fel bennem más alternatíva, hogy "mi leszek ha nagy leszek".


Rengeteget küzdöttem, mire bejutottam, szerencsére sikerült elsőre, jártam különtanárhoz, van 3 nyelvvizsgám. Most tartok a második szemeszterben, de úgy érzem, hogy ebbe gyakorlatilag bele fog törni a bicskám. Az első félév az meglett, most pedig itt állok két hét van a vizsgaidőszakból és egy vizsgám van meg :/ Tanultam a többire is, de nem sikerültek. Egy nyugodt percem sincs, nincs étvágyam, aludni eddig tudtam, de amióta már éjszaka is 40 fok van, azóta azt sem. Félek, hogy egyszer az idegrendszerem fogja megbánni.


Másrészt pedig a szüleim, egy csomó pénzt és energiát fektettek belém, nagyon dühösek rám, hogy miért nem megy a dolog, pedig én próbálok mindent megtenni. Lakást vettek, kifizették a különóráimat, pedig én tényleg igyekszem mindent megtenni.


Ti mit tennétek? Abbahagynátok? Vagy nem?


(Tudom, hogy "soha ne add fel", ezt pont nekem nem kellett mondani soha, de félek, hogy tönkreteszem magam idegeileg :S)



2014. jún. 12. 08:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
51%

Ha ennyit készültél a vizsgákra, és mégsem sikerültek, akkor gondolod, hogy a képességeidet haladja meg ez az egyetem?


Mert akkor inkább hagyd abba. Ha a második trimeszterben már ennyire nem megy, akkor felesleges erőltetni. Tönkre megy az idegrendszered, az egészséged, az önbecsülésed.


Csak hát persze, rossz lehet a tudat, hogy anyudék ennyit áldoztak, és most te ezt kudarcnak éled meg.


Szerintem ülj le velük, és mondd el, hogy úgy érzed, hogy túl nehéz.


Off: milyen szakra jársz?

2014. jún. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne add fel, kitartást! Most összecsaptak a fejed felet a hullámok, de lesz jobb is. Nehogy abbahagyd, hiszen azt írtad, hogy erre vágytàl. Tanulj még amennyit tudsz, aztán ha valamelyik vizsga esetleg nem sikerülne azt majd megcsinálod később. Semmi nem fog történni, anyukádék meg meg fogják érteni.
2014. jún. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%
1-es: Második trimeszterben?????
2014. jún. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
#2-es vagyok. Én is voltam ilyen helyzetben. Volt, hogy 3 nap alatt egy fél zsemlét tudtam csak megenni és teljesen kész voltam idegileg. Hálàs vagyok azoknak, akik lelkileg támogattak és nem hagyták, hogy az első "akadály" után feladjam. Azóta már le is államvizsgàztam.
2014. jún. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

#3 :D

Szemeszter!!!

Bocsi, egész eddig a terhes topikban voltam!!! XD

2014. jún. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%
Persze, gondoltam. Csak olyan aranyos "elszólás" volt. :)
2014. jún. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
33%

Hát ezért is kell egyetemistaként is év közben folyamatosan tanulni, és nem csak a vizsgaidőszakban.

Nem tudom, hogy van az egyetem, ha nem sikerül a félév, megismételheted, nem?

2014. jún. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem meg nem a képességeivel van gond. Aki mostanában járt vagy jár egyetemre, mondjuk legyen orvos jogász vagy közgazdász, az pontosan tudja, hogy a tudás egy dolog. 70% szerencse és 30% tudás szükséges. Mert 100%-osan bes*ggelni a több száz oldalt gyakorlatilag lehetetlen.


Első éves voltam, amikor ugyan ezt éreztem, nekem az vált be, hogy éjszaka a hüviben tanultam, vizsga előtt egy nappal pedig aludtam. Nem hagytam abba, még egy félévem van a jogon, (köv.) és vége. Mondjuk én minden félévben azt mondtam, hogy nekem ez nem megy és nem érdekel, hagyom. Ha el is hiteted magaddal, hogy nem fog menni, akkor megette a franc.

Előző félévben pl. folyamatosan buktam, pedig tanultam. Az egyik prof.-nak reggel rossz kedve volt, kivágott mind az ötünket, a másiknak meg elege volt a napból és arra volt kíváncsi, hogy mit nem tudok.

Erre az egészre tényleg csak azt tudom mondani, hogy HA akarod, ne add fel. Igen, sok esetben nincs vizsgaidőszak 4 uv nélkül, de ha elhagyod magad, nem is sikerülhet. Ne haragudj, de akinek van 3 nyelvvizsgája, az h*lye nem lehet! 3.alkalommal sikerült egyetlen nyelvből megszereznem, szóval nyugi. Ha nekem ment, neked is fog, csak ne görcsölj rá. A szülők valószínűleg sose értik meg, pláne ha egyetemre nem jártak, vagy jártak, de az ő idejükbe ilyen nem volt.(sírás kerülgetett engem is mindig, ha kivágtak, persze volt olyan is, hogy 1 tételt tudtam és pont ki is húztam).

2014. jún. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
56%

Kemény szavakat fogsz kapni, de lehet, hogy most ez kell.

1. A vizsgákra annyit kell tanulni, hogy a kettes meglegyen. A többit úgy hívják, hogy nézegetted az anyagot.

2. Eddig mindent megoldottak helyetted a szüleid, tálcán tették alád azt, amiért másnak már eddigre is keményen meg kellett küzdeni. Te pedig az első komoly nehézségnél már az egérutat keresed.

3. Neked most jött el a küzdés ideje. Ne kibúvókat keress, hanem a módszert a túlélésre. ( Vizsgaidőszak hosszabbítás, UV-k ütemezése, stb., kérdezed meg a "profikat", hogyan kell.)

4. Nem lesz az idegeidnek semmi baja attól,hogy most pont nem sikerül valami. Más sem tud aludni, másnak is melege van, más sem eszik ilyenkor semmit, ne nyalogasd magad, mert arra nincs időd!

5.Nem, mis sem hagytuk abba, hanem megvizsgáltuk, hogy mit csináltunk rosszul, mi volt a tanulási, vagy vizsgázási módszerünkben az, amitől a dolog nem sikerült. Aztán folytattuk. Ezért lettünk tanárok, közgazdászok, orvosok, mérnökök, stb.

6. Kapcsold le a gépet, és veselkedj neki!

2014. jún. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
59%
Tehát az első akadálynál feladnád életed álmát?
2014. jún. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!