Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mivel győzzem meg anyát, hogy...

Mivel győzzem meg anyát, hogy oroszul tanulhassak? Miért kell ezt csinálnia?

Figyelt kérdés

Angolból megvan a felsőfokúm, a gimiben a franciát kezdtem tanulni 2 éve, a tudásom a nullával egyenlő.

A tanár utál, megjegyzéseket tesz rám, a családomra, az anyagi helyzetünkre és hogy én azért képzelem azt, hogy hercegkisasszony vagyok (furcsamód más tanárnak nincs velem baja, sőt, a francián kívül mindenből 4-es, 5-ös vagyok).


Anya viszont nem engedi, hogy oroszt tanuljak, ami tényleg érdekelne, mert mit akarok azzal kezdeni, semmi értelme és előbb legyen franciából nyelvvizsgám. De nem érti, hogy abból sose lesz, mert már attól a hányinger kerülget, ha francia szöveget kell olvasnom, semmit nem tudok belőle.

Ugyanezt csinálta a zongorázással is, sírva jártam már be órára, de akkor is mennem kellett, 8 évig tanultam, ma már azt se tudom, hogy kell egy alap darabot eljátszani. És mindezt azért, mert 6 évesen mondtam, hogy zongorázni szeretnék, de nem szerettem meg annyira és abba akartam hagyni.

A táncot is csak azért hagyhattam abba, mert egyszer leejtettek egy emelés közben és utána már nem ment a forgás, mert nagyon szédültem.


2014. jún. 29. 21:33
1 2
 1/12 anonim válasza:
72%
Mondd azt édesanyádnak, hogy az orosz manapság nagyon elterjedt. Ami igaz is, mivel az üdülővárosoka Budapest, Hévíz, hajduszoboszló stb egyre több az orosz vendég. Ha diák vagy orosz nyelvtudássla könnyebben tudsz munkát is vállalni pl a müisz iskolaszövetkezetnél. Sorold fel neki ezeket az érveket, hogy hasznos és hogy könnyebben találnál munkát, emellett ha szereted a nyelveket és szeretsz tnaulni lehet megérti. Bizonyíték képpen keresd meg a müisz honlapját oda ki vannak irva milyen diákmunkához kell orosz ynelvtudás mutasd meg neki bizonyíték.
2014. jún. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Hàt...az ilyesmit sosem értettem. Mármint ha vmit , ami màr nem öröm, erőltetnek.Szerontem erőlködj ki magadból franciàból egy 2-est, és szépen kezd el önszorgalomból az oroszt...
2014. jún. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Matematikus ismerőseim is sokat használják az orosztudásukat, jópár régebbi cikk és könyv csak oroszul elérhető.
2014. jún. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
33%

Gimis korodban simán a te döntésed ez már.

Miért kellene meggyőznöd? Átjelentkezel, és kész.

2014. jún. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%
Nem, mert az átjelentkezéshez szülő beleegyezés kell, ha nem múlt el 18.
2014. jún. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

De, sok értelme van, és lesz az orosznak.

Tanulj addig is netről szedett könyvből.

2014. jún. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
Mert gondolom, hogy anyádnak még kötelező volt az orosz, de egy kukkot sem tud.
2014. jún. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 acelsziv ***** válasza:
86%
amilyen mértékben nőnek a hazai orosz érdekeltségek az a nyelv igencsak hasznos. De az alapján a szláv nyelveket is könnyen megtanulod. Szerezd be a Rosetta Stone nevű programot. Ahhoz vannak nyelvi modulok többek között orosz is.
2014. jún. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
9%
Szeretni orosz ezt mondani meg édesanyukádnak! Dá
2014. jún. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Magántanárnál tanulnám, a sulissal semmire sem mennék.

A suliban is csak úgy mehetnék át, ha az elmúlt 2 év anyagából vizsgát tennék.

2014. jún. 29. 21:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!