Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mivel győzzem meg anyát, hogy...

Mivel győzzem meg anyát, hogy oroszul tanulhassak? Miért kell ezt csinálnia?

Figyelt kérdés

Angolból megvan a felsőfokúm, a gimiben a franciát kezdtem tanulni 2 éve, a tudásom a nullával egyenlő.

A tanár utál, megjegyzéseket tesz rám, a családomra, az anyagi helyzetünkre és hogy én azért képzelem azt, hogy hercegkisasszony vagyok (furcsamód más tanárnak nincs velem baja, sőt, a francián kívül mindenből 4-es, 5-ös vagyok).


Anya viszont nem engedi, hogy oroszt tanuljak, ami tényleg érdekelne, mert mit akarok azzal kezdeni, semmi értelme és előbb legyen franciából nyelvvizsgám. De nem érti, hogy abból sose lesz, mert már attól a hányinger kerülget, ha francia szöveget kell olvasnom, semmit nem tudok belőle.

Ugyanezt csinálta a zongorázással is, sírva jártam már be órára, de akkor is mennem kellett, 8 évig tanultam, ma már azt se tudom, hogy kell egy alap darabot eljátszani. És mindezt azért, mert 6 évesen mondtam, hogy zongorázni szeretnék, de nem szerettem meg annyira és abba akartam hagyni.

A táncot is csak azért hagyhattam abba, mert egyszer leejtettek egy emelés közben és utána már nem ment a forgás, mert nagyon szédültem.


2014. jún. 29. 21:33
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Tényleg bármi is lesz belőled, az orosz nagyon fontos lehet. Amellett, hogy egyre tobb az orosz befektető, turista, kis orszagunk itt van, körülvéve szláv népekkel, és egy jó orosz alappal bármelyiket seperc alatt megtanulod. Nagyon keresettek a legkülönbözőbb cégeknél az orosz nyelvtudással bírók, orosz tolmacsokrol mar nem is beszelve. Mire kikerulsz a munkaero-piacra, rég nyugdíjas lesz az utolsó volt orosz tanár is (van, aki most is már 60, de még aktívan tolmácsol), masok pedig valoban nem nagyon tanulták a nyelvet.

Ha mégsem tudod meggyőzni, tanulj lengyelt mondjuk.

2014. jún. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Azt ajánlom, hogy kezd el magadtól tanulni. Ma már nagyon sok lehetőség van. Könyvet vehetsz boltokban, vagy olcsóbban a neten is találsz. Le is töltheted vagy könyvtárban is megnézheted. Én egy kisvárosban nőttem fel, de még itt is volt idegennyelvi könyvtár, egy nagyobb városban is biztosan kell lenni. Az interneten továbbá van rengeteg online anyag feltéve, illetve levelezős oldalak, ahol oroszokkal beszélhetsz.

Én elkezdtem oroszul tanulni, magamtól, egész jól ment, végül kiköltöztem Angliába egy éve és jelenleg nincs idom rá, mert az angolomat szeretném minél jobban tökéletesíteni.

Ha édesanyád látja, hogy komolyan gondolod és nem adod fel 3 hét után, akkor valószínűleg támogatni fog utána.

2014. jún. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!