Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A párom gyereke utálkozik, de...

Angel White kérdése:

A párom gyereke utálkozik, de az összes elődömet utálta, viszont most Én vagyok az aktuális így Én vagyok célpont. Kérdem Én: van joga kimutatni az utálatát? Van joga bele szólni az apja kapcsolatába?

Figyelt kérdés

A probléma, hogy a párom nem rendezi a gyerekkel, hogy csúnya viselkedés és hagyja abba.Ami még felháborítóbb hogy a "kedves" anyós is utat enged ennek a kimutatására! Sőt a fiát sakkban tartja, így nincs más, ha pénzt követel a gyerek (17éves) akkor adnia kell! Kérdem Én: milyen nevelés ez, hova vezet? A semmiért meg az utálkozásért jutalmazzuk? Ja, hozzá teszem 58.000 Ft-os gyerektartást vonnak a párom fizujából. Ami nem kevés a mai világban, ugye?

Az a baj, hogy a párom nem képes rászólni, sőt a múltkor ott hagyott és külön haza vitte se szó-se beszéd, mert nem hajlandó velem egy levegőt szívni...ezzel szabad utat adva, hogy nyugodtan utálkozzon, nem?! Kérdem Én: van joga kimutatni az utálatát? Van joga bele szólni az apja kapcsolatába? A gyerek anyja telefonon közölte velem, hogy a gyerek utál mint a szar....ez normális viselkedés? Anyja uszítja?

Hallottam olyan családról, ahol a fiút megcsalta a barátnője, ráadásul a fiú legjobb barátjával...ennek ellenére, ha családi összejövetel van nem éreztetik a lánnyal, hogy mi a véleményük róla....szerintem ez a normális! Két ember döntése....és senkinek nincs joga beleszólni...ugye???

Előre is köszönöm a válaszokat!


2014. júl. 28. 15:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Ha az apja szerint a mély utákozás hozzátartozik a bolodg gyerekkorhoz, akkor itt az apával van a baj, de nagyon. El tudom képzelni, hogy milyen tutyi-mutyi csendes apa lehet amúgy. Egy 180-190 cm magas, tenyeres-talpas, magabiztos apa mellett biztos nem csinálna ilyesmit a kölyök.
2014. júl. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 tetris ***** válasza:
36%

A kölyök nem utál. A kölyök féltékeny, mert érzi, látja, hogy fontos vagy az édesapjának. Számára te egy betolakodó vagy, teljesen érthető, hogy nem te vagy a szive csücske. Csak úgy tudsz eredményt elérni, ha türelmes maradsz. Ne ugorj a sértésekre, próbáld meg visszatartani az indulataidat. Elmondhatod neki, hogy megérted az érzéseit, és nem haragszol érte. Beszéld meg vele, hogy akár barátok is lehetnétek, hiszen mindketten nagyon szeretitek az apját. Beszélgess vele arról, hogy nem tehetsz a válásukról az anyjával, és hogy milyen jó lenne, ha béke lenne.

Kitartás, türelem. Ha viszont háborút viselsz a gyerek meg az anyós ellen, akkor rámehet a kapcsolatod. Nem kell megalázkodnod, szerintem elég annyi, hogy amikor gonoszkodás történik, akkor megértőnek mutatkozol. Hatalmas önfegyelem kell ehhez, és bizony megaláztatásokat is el kell viselni. De, ha ez a béke ára?

Tudod: okos enged...!

2014. júl. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Milyen férfi????? a te párod, hogy az anyja és a gyereke, na meg a volt felesége is sakkban tarthatja?
2014. júl. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy korábban próbáltam ezt a taktikát...hátha elcsendesedik ez a dolog, de rosszabb mint valaha!

Sajnos, hozzá kell tennem, hogy a párom a hátam mögött folyamatosan negatívan nyilvánul meg...szemembe pedig megy a hízelgés.

Sajnos nem egyenes ember...ezt csinálja az anyja háta mögött, szidja a fiú tesóját, a lányát is az anyjával együtt ócsárolja...ebből IS kiindulva tudom, hogy ha nem vagyok ott, mi a téma! :-(

NE kérdezzétek, hogy ezek után miért vagyok még vele....nem tudom! :-(

2014. júl. 28. 15:27
 5/11 anonim ***** válasza:

A gyerek olyan, amilyenre nevelik. Anyuka nyilván ezerrel hergeli apuci aktuális barátnői ellen, apucit meg ügyesen manipulálják azzal, hogy lelkiismeretfurdalást keltenek benne, amiért "elhagyta" a gyerekét, így nemhogy rászólna, amikor messzire megy, de még ő érzi úgy, hogy tartozik neki.

Hogy a gyereknek van-e joga kimutatni az utálatát? Eleve hülye kérdés. Az érzelmek kimutatása nem jog kérdése. A gyerek aszerint viselkedik veled, amit érez. Ha másképp viselkedne, azt nevezik képmutatásnak, és sokkal veszélyesebb. Így legalább tudod, hányadán álltok. A jog firtatása és düh helyett többre mennétek, ha próbálnátok beszélgetni vele. Persze ne várd, hogy rögtön meg fog nyílni, és bűnbánóan a nyakadba borulni. Valószínűleg ezer szó és főleg pozitív cselekedet és gesztus kell majd, mire leesik neki, hogy nem az ellenséget kellene látnia benned. A szeretet nem megy parancsra. Azzal csak még jobban magad ellen hergelnéd a gyereket, ha még viselkedési szabályokat is felállítanátok neki. Ne a viselkedését akard megváltoztatni, hanem az érzelmeit.

2014. júl. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnos, hozzá kell tennem, hogy a párom a hátam mögött folyamatosan negatívan nyilvánul meg...szemembe pedig megy a hízelgés."


Bár mondtad, hogy azt ne kérdezzük, mégis egyetlen kérdés merül itt fel.

MIÉRT VAGY MÉG VELE?

2014. júl. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ìgy ennek a kapcsolatnak nem jósolok nagy jövőt...
2014. júl. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 tetris ***** válasza:

Valahol megértem ezt a férfit. Nyilván próbál mindenhol megfelelni. Az anyósánál is, a fiánál is, nálad is. Vagyis mindenhol úgy viselkedik, ahogy az adott szituációban elvárják tőle. Nem lehet egyszerű neki, hogy megfeleljen ennyi mindenkinek. Nyilván nem kedveli a vitákat, próbál valahogy lavírozni, hogy a béke fennmaradjon.

Most is azt mondom. Te vagy a felnőtt, neked kell több eszednek lenni. Akárhogy is vagdalkozik a kölyök, ne vedd magadra. Maradj kedves, szeretetreméltó. Beszélgess vele arról, hogy mennyire szereted az apját, és hogy ő mennyire hasonlít rá. Ez nem megalázkodás, hanem okos taktika. Szeretettel, türelemmel tudod csak ledönteni a falakat. Ha a fiút megnyered magadnak, akkor már az anyós se fog ellened fújni, és az exnek is el kell fogadnia, hogy a helyébe léptél. A megoldás kulcsa a te kezedben van. Kitartás, türelem, megértés. Ezer pofon, megalázás, bántás lesz, de ha nem kapod fel a vizet, ha okos tudsz maradni, meg fogja hozni az eredményt. Mondd el a srácnak, hogy mennyire megérted őt, és te is utálnád magadat a helyében. Beszélj neki arról, hogy ez természetes, hogy így érez, és te emiatt nem haragszol rá. Mondd el neki, hogy milyen fájdalmat okoz a viselkedésével az apukájának. Egy jó kis beszélgetés olyan sokat számítana. De neked kell okosabbnak lenned. Őrizd meg a nyugalmadat, a hidegvéredet. Nem fog egyik napról a másikra menni, de célhoz fogsz érni.Próbálj meg közeledni a kölyökhöz. Kérjél tőle tanácsot, vagy közösen találjatok ki valami meglepit az apjának, beszélgessetek. Neked kell megtenned az első lépéseket. Kívánok neked erőt, és kitartást! Rendbe fog jönni a kapcsolatod a sráccal, és minden oké lesz!

2014. júl. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

6 éve vagyunk együtt. Kisebb-nagyobb hullámvölgyek.

Tavaly, amikor haza vittük, elötte beültünk 3-an a mekibe (párom,gyereke és Én) olyan jót beszélgettünk, annyira megnyílt a gyerek, (vagy csak naiv voltam, már nem tudom)beszélt az akkori párkapcsolati problémáiról, meg egy csomó más dologról...azt hittem minden ok!Akkor úgy váltam el tőle, hogy nyugodtan keressen meg, ha szeretne beszélgetni! Mondjuk ott, amikor kettesben voltunk volt a gyereknek egy fura kérdése: "Hogy tudod apát elviselni?" -akkor sem tudtam mire vélni ezt a kérdést, és most sem tudom! Mintha próbálta volna felnyitni a szemem, hogy felejtős ez a kapcsolat..., vagy pont ezzel akart eltántorítani a kapcsolattól....nem tudom!

Aztán jött a karácsony....beültem a kocsiba, hátul a gyerek és sugárzott az utálat, amit nem tudtam mire vélni.

Hozzá teszem, nincs egy barátja sem...! :-(((

2014. júl. 28. 15:57
 10/11 anonim ***** válasza:
Ennek semmi értelme én ennél kevesebb okból elgondolkodtam már hogy van e értelme a kapcsolat folytatásának. Választhatsz, hogy vagy hátralevő életedben tűrni akarod a kis sz*ros zsarnokoskodását, a párod hátad mögötti ócsárolását az anyós megvetését vagy gyorsan lelépsz és keresel egy normális családot. Mi vagy te ott egy bejárónő akihez úgy viszonyulhatnak ahogy akarnak mert örüljön hogy valahonnan pénzt szerez a takarításért? Ilyen családhoz ne akarj tartozni
2014. júl. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!