Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A "Hotel Mama" mennyire...

A "Hotel Mama" mennyire gyakori Magyarországon?

Figyelt kérdés
2014. szept. 12. 16:54
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
21%
Nem értem, hogy miért kötözködtök velem? A barátnámnek van egy 36 éves, és egy 29 éves fia. Mi nem érthető ebben?
2014. szept. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
89%

11, az, hogy nem jól fogalmaztál.


"A barátnőmnek van két fia, az egyik XX, a másik XX éves. Stb stb"

Nekem is az jött le, hogy a barátnőd 36 éves.



Kérdező, sokan vannak, akik nem önállóak, és így élnek a szüleikkel. De nem annyira elterjedt, szerintem.

2014. szept. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

"igen, én is úgy gondolom, hogy nem olyan gyakori ez az együttélési forma itt, inkább Németországban....."


Nagyon tévedsz. Mindkét helyen előfordul a Mama Hotel, mint ahogyan a világ legtöbb országában előfordul.


Nyílvánvalóan az it már lefutott, de nagyon híressé vált "Schluss mit Hotel Mama" c. dokura utalsz (én Németországban élek, láttam egypár részt belőle).


Sokan nem látják azt, hogy mi a különbség aközött, hogy az ember elkényelmesedett és NEM AKAR elköltözni, leválni a szüleiről, vagy a SZÜLEI (elsősorban az anyja) NEM ENGEDI leválni. Mindkét jelenség a felszínen azonos mintákat mutat, de a gyökere egészen más.


Magyarországon inkább nem engedik leválni a gyerekeket és nem engedik önállósodni.

2014. szept. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 zabmester ***** válasza:
84%
Miért kellene egy szülőnek szégyellni, hogy a nagykorú gyereke már nem él vele? 19 évesen én is elköltöztem, mert más városban kaptam munkát, itthon nem. Marhára örültem neki, hogy kipróbálhatom magam felnőttként, önálló háztartást vezetve. Ettől még tök jó volt a kapcsolatom a szüleimmel, és a mai napig is az. A szüleim meg inkább büszkék voltak rám, hogy megálltam a helyem az életben.
2014. szept. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
23%

Itt Hollandiaban 18-19 evessen koltoznek el a gyerekeke elmennek egyetemre foiskolara es diakhazakban laknak onnaloan.

Aki szulei nyakan el sokaig eletkeptelenek tartjak es szerinetm az is lesz.

Onnalosag a sajat kicsi haztartassal kezdodik nem a mama fozetjet kell 30 evig enni.

2014. szept. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
82%
Èn is elköltöztem 18évesen,pedig imádom a szüleimet. Így hozta az èlet,ès nem bántam meg.
2014. szept. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
64%

"Onnalosag a sajat kicsi haztartassal kezdodik nem a mama fozetjet kell 30 evig enni."


Mi önállóság van abban, ha anyuci-apuci fizeti a kolit, albit, hogy külön lakhasson a csemete?

Másrészt, aki abban a szerencsés helyzetben van, hogy jó nevű egyetemvárosban lakik... az miért költözne el? Csak hogy jól megterhelje a családi kasszát?


Így is végig kellett melóznom az egyetemet. Más városban esélyem se lett volna, mert azalatt az idő alatt mindannyian felfordultunk volna.


Mamahotelről egyébként szó sem volt. Sokkal könnyebb az életem mióta "önálló" életet élek.

Kevesebb személyre főzök, takarítok... (hogy csak egy-két banális példát írjak).

2014. szept. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
57%

36 éves vagyok a szüleimmel nagyon jó a kapcsolatom,minden nap beszélünk telefonon,és hetente találkozunk is.18 éve nem élek velük.akkor kerültem másik városba iskolába.és nem,nem ők tartottak el,onnantól kezdve csak hétvégén találkoztunk,nyilván akkor otthon ettünk,de mivel ösztöndíjat kaptunk és teljes ellátást a suliban,így nem kellett eltartani.20 évesen Budapestre kerültem,fizetést kaptam,szállón laktam kollégákkal,majd férjhez mentem.néhány év múlva visszaköltöztem a szülővárosmhoz közel.

nem hinném,hogy a szüleimnek valamiért is szégyellni kellene magukat,hogy 18 éves koromtól nem lakok velük,és önellátó vagyok.sőt.

nekem amúgy nem sok ilyen ismerősöm van,aki nem önállóan él,hanem a mamahotel kényelmében

2014. szept. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
0%

Holland egyetemistak nem szuleikbol elnek hanem dolgoznak.

Hogy melyik varosba vesznek fel egyszeru szerencse kerdese.

Tudod mennyi diakmunka van itt ?

Mindenki dolgozik aki teheti 14 eves fiam uveghazban lanyom boltban masik laborban a suli mellett.

Ez itt igy megy

2014. szept. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Én is ismertem olyat, aki albérletben lakott, a szülei fizették, és ők főztek-mostak rá.

Amikor megjegyzést tett valakire, hogy "én bezzeg külön élek, önállóan", tízen röhögték körbe.

2014. szept. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!