Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A "Hotel Mama" mennyire...

A "Hotel Mama" mennyire gyakori Magyarországon?

Figyelt kérdés
2014. szept. 12. 16:54
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
78%

ahhoz hogy valakire egyértelműen rámondhassuk, h mama hotelben lakik, vagy csak kényszerűségből él szülőkkel, ahhoz nem elég felületesen ismerni.


ismerek elég sok 30as pasit, akik otthon élnek, főképp azért mert nincs pénzük elköltözni, és ha már így esett, akkor lábat feltéve élvezik hogy mama mos-főz rájuk.

2014. szept. 13. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
74%

"Holland egyetemistak nem szuleikbol elnek hanem dolgoznak."


Először is: a kérdés Magyarországra, a magyar viszonyokra vonatkozott. Itt a diákmunka nem fizet annyit.

Vagy ahhoz annyit kell dolgozni, hogy az egyetemre nem marad energia. Tapasztaltam, pedig nekem még jó munkám is volt. Szakmába vágó irodai munka, de le is terhelt annyira, hogy az átlagom bánta.


"Hogy melyik varosba vesznek fel egyszeru szerencse kerdese."


Inkább a tudásé. Meg a választásé. Ha Szegedet jelölöm meg, mert ott tudunk megélni, akkor ugyan nem vehetnek fel Pestre. Ha pedig nem vesznek fel a választott egyetemre, lehet nem is vagyok odavaló...

2014. szept. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
93%
18 éves vagyok, a szüleimmel élek. A házunk elég nagy, nekem külön emeletem van. Önállóan jövök-megyek, intézem a saját dolgaimat. Rendszeresen takarítok, ha úgy adódik, hogy pont itthon vagyok ebédidőben(ami egyetem miatt nem gyakran van), akkor főzni is mindig segítek anyának. Szerintem nincs ebben semmi szégyellnivaló, közel van az egyetemem, nincs miért elköltöznöm. Persze, nagy buli a kolesz vagy az albérlet, csak sokkal inkább megterheli a családi kasszát, mint az, hogy itthon lakok. Én is mehettem volna direkt vidékre tanulni, hogy aztán elmondhassam, mekkora önálló ember is vagyok, hogy külön élek. De egyetem mellett nem tudom eltartani magam, és a szüleim pénztárcájával szúrtam volna ki. Magyarországon nem lehet megélni a diákmunkából.
2014. szept. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Én azt tartom Mama Hotelesnek, aki otthon lakik, és elvárja, hogy főzzenek, mossanak, takarítsanak rá pont úgy, mint gyerekkorában. Az, ha besegít (anyagilag, vagy fizikailag, takarít, bevásárol stb.) az természetes, hiszen otthon lakik (pont mint a gyerekek, tinédzserek, ettől számomra még mindig Mama Hoteles.


Ha a lakrésze/szobája különálló, ételt magára vesz/főz többségében (persze lehetnek kivételek), szabad akaratából jön-megy, és felnőttként kezelik, magára most, takarít, akkor nem tartom Mama Hotelesnek akkor sem, ha elvileg annak kellene.


Nem elég ehhez felületesen ismerni valakit. Sokan anyagi megfontolásból nem költöznek el, hiába akarnak.

2014. szept. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, szerintem az itteniek között azért gyakoribb, mert ugyan ki fórumozik már? Érted...magamra is értve:D haha.


szóval én 27 vagyok, 19 évesen eljöttem egyetemre, a barátnőim/férjem ismerősei nem vidékiek, mégsem lakott senki sem 22-24 éves kora után a szüleivel, szóval szerintem ez korántsem lehet annyira gyakori, mint itt a gyiken...

2014. szept. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

"igen, én is úgy gondolom, hogy nem olyan gyakori ez az együttélési forma itt, inkább Németországban..... "


Nagyon tévedsz pláne a jelenlegi gazdasági helyzetben ma MO-n több gyerek él a szüleivel mint hinnéd.

Pl egyik haverom is 25 éves és esze ágába sincs elköltözni, egy másik pedig rendszeresen vissza jár a szüleihez.


Tehát nagyon is divat ma MO-n.

2014. szept. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

17:

Egyrészt nem csak anyagi önállóság létezik, hanem egyéb szempontokból is van önállóság. Én egyetemistaként anyagilag nem voltam önálló, de mivel már nem otthon laktam, egyre több olyan dologgal találkoztam, amit otthon elintéztek szüleim.


Nyilván, ha a család anyagi helyzete nem engedi, és van a városban megfelelő egyetem, akkor teljesen rendben van, hogy nem megy más városba a gyerek. Az én szüleimnek anno az anyagi helyzete rendben volt, és támogatták azt is, hogy ha akarok, máshol tanuljak tovább. Igazából volt helyben is olyan szak, ami megfelelt volna, ahová mentem, ott nagyobb múltja volt és jobb volt némileg a képzés, de mégsem ez volt a fő okom, hanem pont az önállósodás, az én anyám egyébként hajlamos volt, hogy nagyon rám szálljon, úgyhogy nagyon nem voltam önálló még akkoriban. Az a haverom, aki azonos érdeklődésű velem, és maradt, elvégezte az otthoni szakot, de azóta is otthon lakik, 28 évesen, és munkája sincsen, helyben tényleg kevés a munkalehetőség, de Budapesten könnyedén kapna munkát, viszont olyan szinten megszokta, hogy otthon van, hogy nem is gondolkodik a költözésben.


Egy ismerősöm rávilágított még a másik városban tanulás egy bizonyos előnyére. Azt mondta, hogy szórakozás, hülyülés terén ő anno sokkal többet tehetett meg azzal, hogy más városban tanult, ezt pedig azzal a példával szemléltette, hogy volt valami fősulis rendezvény, valami diáknapok féleség, ahol beöltözött férfiként menyasszonynak, másnap a megyei hírlap címlapján virított. Ezt otthon nem vállalta volna be...

2015. márc. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Nem altalanositok, csak azt irom le, amit a sajat kornyezetemben latok. A barati koromben illetve volt osztalytarsaim nagy tobbsegenek van diplomaja, es mivel egy kis varosban elek, ez azt jelenti, hogy nagy reszuk kozepiskola utan a foiskola/egyetem miatt elkoltozott otthonrol pestre vagy mas nagyobb varosba, kollegiumba vagy alberletbe. Ehhez ők persze kaptak anyagi tamogatast. Viszont mikor 22-23evesen elkezdtek teljes allasban dolgozni, senki sem koltozott vissza haza a szuleihez, hanem mar teljesen onallo, onfenntarto felnott eletet eltek. Viszont a munkahelyemen pl (ahol javareszt fiatal felnottek dolgoznak) a tobbseg nem tanult tovabb, csak erettsegijuk van, igy kozepiskola meg max egy okjs kepzes utan egybol dolgoztak, na nekik sokkal inkabb nehezukre esik elkezdni az onallo eletet, 25-30evesen a 80%-uk kb otthon lakik a szuleivel.
2018. febr. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!