Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám bedobta, hogy a...

Anyukám bedobta, hogy a Szentestét töltsük otthon, mert a bátyám csak ritkán jön haza Németországból. Lelkiismeretfurdalást csinált, amiért mi négyesben szeretnénk itthon tölteni a gyerekekkel. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom, hogy a Szenteste a szűk család, vagyis aznap mi négyesben, de már most, szeptemberben elkezdi anya a lelki terrort, hogy ki tudja jövőre haza tud-e jönni a bátyám, legyünk együtt stb, de minden együttlét ált. veszekedésbe torkollik. :((
2014. szept. 19. 11:12
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
71%
Emlékszem, gyerekként mennyire élveztük a testvéremmel, amikor Szenteste végigjártuk a családot. Mindenhol várt valami ajándék, óriási fa volt, szaloncukor, mindenhol volt valaki, aki leállt velünk hógolyózni.. Ez szerintem nem a kicsinek megnyugvás, ha otthon maradtok, inkább nektek. Felnőtt fejjel egyébként mi is úgy oldjuk meg, hogy 24-én mindenki otthon szűk családban, és 25-én gyűlünk össze a szüleimnél. Én ezen minden további nélkül változtatnék, ha úgy alakulna. Minél többen vagyunk, annál jobb. Persze a dologhoz hozzátartozik, hogy mi készülődünk, sütünk-főzünk, és kártyával, társasjátékkal töltjük az ünnepeket, tényleg az év egyik fénypontja nálunk. Ha gyerekeim lesznek, akkor is így tervezem. Ha a bátyád tényleg nem biztos, hogy hazajön jövőre, akkor szerintem próbáljatok a lehető legtöbb időt vele tölteni, ami belefér. Minden évben van karácsony, nem kell, hogy mind egyforma legyen.
2014. szept. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem meg mindenki addig menjen haza,amig lehet.Ha már valaki hiányzik a családból az már soha nem lesz olyan.)9-es jól írja.lehettek eleget 2-be 3-ba stb.Aztán egyszer ti is mamák lesztek,milyen bánatos is lesz majd a papával2-ecskén nézni a fát,mert a gyerekeitek unokáitok ép otthon punnyadnak őrizve egymást.Attól mert családotok van ,van apátok anyátok.Nálunk mindenki itt van,sőt bővültünk is.Fergeteges szokott lenni a hangulat,jönnek a spontán hülyeségek és a gyerekeink se tudnák elképzelni szent este ne legyenek itt.
2014. szept. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
73%
Nekem egyértemű lenne, hogy ebben az esetben pláne együtt töltjük a Szentestét, sőt nagyon örülnék és várnám.
2014. szept. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem anyukád kedvéért nyugodtan megteheted. Sosem értettem, hogy miért kell ilyen mániákusan rahaszkodni a 24.-hez. A gyerekeid ugyanúgy fognak örülni otthon, 25.-én is.
2014. szept. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
42%

Én elmennék. Mi is sokat veszekszünk anyámékkal (inkább apámmal), de nekem elképzelhetetlen, hogy ne menjünk. Ha majd lesz baba, akkor itthon délután karácsonyozunk, utána megyünk hozzájuk. Mondjuk mi csak 40km-re vagyunk, így könnyen megoldható a dolog.

Nekem a szenteste nem a szűk család, hanem azok, akiket a legjobban szeretek.

2014. szept. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
55%
Sok helyen csinálják úgy, hogy a vacsora otthon, és aztán mennek át.
2014. szept. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
25%

A te döntésed, de én, ha elkezdene zsarolni, biztos, hogy nem mennék.


Meg amúgy is, a szenteste a mostani családodé, amibe a férjed, a gyerekek és te tartozol.


Ha pedig minden együttlét veszekedésbe torkollik, akkor pedig juszt sem mennék, majd másnap, vagy harmadnap. Bátyám akkor is ott lenne még, de én tuti nem hallgatnám a vitákat, mikor a kis családomban békésen el lehetnék.


Én 18 éves korom óta - akkor költöztünk apa párjához - gyűlölöm az otthoni karácsonyokat. Mostohaanyám egész nap kiabált, verte a palávert, hisztizett és idegeskedett, egy nyugodt percünk nem volt. Este meg ment a jópofizás ajándék osztás, holott ki nem állhattuk egymást.


Az tuti, hogy én nem töltök ott még egy szentestét - meg, amúgy sem, van párom, természetes, hogy vele leszek, nem az ősökkel.

2014. szept. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
77%

Én nem igazán értem ezt. Ha a saját testvérem jönne haza hónapok után, nekem nem megerőltető lenne aznap velük lenni, hanem örömteli dolog.


Nyilván nem minden évben van így, és igen, ha a férjem családjában lenne így, amiatt is ugyanúgy kivételt tennék a Szentestével. Nem pont az a lényeg, hogy boldoggá tegyétek a másikat, hogy egymásnak, a családnak örömet szerezzetek? Nem igazán látom ezt a szellemet abban, hogy 'dögöljetek meg, ez az én napom'.

2014. szept. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
83%
Ti, hogyan éltek, hogy lepontozzátok azokat, akiknek nemmegerőltető együtt lenni Szenteste a családdal, és azokat, akiknek nincs feltétlenül régi és új család (WTF???), hanem csak család van?! És a családba nyilván azok tartoznak, akiket szeretünk, nem azokat, akiket muszáj szeretni. Ha a kérdező nem szívesen tölti az idejét a tesójával és a szüleivel, annak nyilván oka van és ez szomorú. De hogy azok legyenek a fekete seggüek, akiket örömmel töltene el, ha testvérük hazajönne és együtt lehetnének mindannyian Szenteste, ez baromi szomorú. Nem azoknak, akik le lettek emiatt pontozva.
2014. szept. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
59%
ezt én se értem, előző, pláne azt a válaszolót, aki úgy érzi, az anyja nem a "szűk család" része...
2014. szept. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!