Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elvetethetem a tesómat anyától...

Elvetethetem a tesómat anyától, ha tudom, hogy rossz a neveltetése?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok. Van saját jövedelmem, emellett tanulok és még mindemellett a tesómra vigyázok. Én tanulok vele délutánonként, én beszélgetek vele és én felügyelek rá a legtöbbször. 12 éves a húgom. Most van az a korszak, mikor figyelemhiányos és kezdi utánozni a nagyobb tiniket. Anya nem figyel rá. Sőt... A saját dolgaival, munkájával van elfoglalva és az újdonsült szerelmével. Ritát mindenhova elengedi, mintha nem is érdekelné hogy hova megy és mikor jön haza. A jegyei romlottak és egyáltalán nem érdekli semmi, csak a haverok. (amit nem is csodálok, mert rajtam kívül egyik családtagja se foglalkozik vele). Én anyukámmal már évek óta nem élek együtt. Jó a viszonyunk, de sosem voltunk "öribari" szülő-gyerek viszonyba, amit nem is bánok. Mindkét szülőnk önző és őrült. Félek, hogy Ritára nagyon ki fog hatni és hogy a komplexusait majd nem tudja kezelni.

Anya szerintem már kiégett, ezért is nem érdekli a 12 éves gyereke olyan szinten, hogy pl. ösztönözze őt a tanulásra vagy hobbira vagy bármire, de semmi... Van hogy eltelik olyan nap is, hogy 2 mondatnál többet nem váltanak egymással, mert munka után jön anya új pasija hozzájuk és Rita olyankor nem létezik.

Én mint kívülálló már nagyon sokszor próbáltam beszélni anyával, hogy ez nem helyes. Tényleg nem érdekli vagy leüvölt, hogy ne szóljak bele a neveltetésébe, mert engem is felnevelt és tisztességes gyerek lettem (12 éves korom óta nem élek vele és 17 voltam mikor újra beszélni kezdtünk, tehát az az öt év pont elég volt arra, hogy nélküle, egy teljesen más és normális személyiségem legyen). Szociálpszichológiát tanulok, és a neveltetésen túl sok múlik ahhoz, hogy Rita ne kajlódjon el. Lehet, hogy nincs tapasztalatom, de a kommunikációnk remek. Mindent meg tudunk beszélni. Félek, hogy anya rossz hatással van rá. Nem ilyen önző és könnyelmű példát kéne mutatnia. :S Minden válaszolónak zöld!



2014. szept. 24. 23:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
a gyámügyre kell elmeni, de elég valószinütlen hogy megkaphatnád a felügyeletet,
2014. szept. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is a gyamugyre de ez lehet keves lesz...es mas velemenyet is kifogjak kerni!
2014. szept. 25. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
41%
16 év korkülönbség kell, és az, hogy minden felnőtt rokona alkalmatlan legyen.
2014. szept. 25. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Cirkusszal nehéz lesz elvenni tőle tesódat, mert a törvény is mellette áll. Hiszen nem veszélyezteti a kislányt. Próbáld meg inkább észérvekkel rábeszélni hogy engedje hozzád. Mondd el neki hogy számára miért is lesz kedvező ha megengedi és a kislánynak is miért lesz kedvező. A jó kapcsolatot érdemes megőrizni. Azt is érezze hogy bármikor vissza mehet a kislány akikor csak akar.
2014. szept. 25. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A tesód kamaszodik és ennek velejárója amikor a gyermek lázad,ellentmond a szüleinek.A tinédzser kor legjellemzőbb része amikor az ifjú saját korosztályához vagy a környezetében talál olyan személyt akire mintaként tekint.Te csak abban az esetben nevelhetnéd ha veszélyeztetett lenne a húgod. Pedagógus végzettségem van és elég sokáig tanítottam és azt vallom,hogy a genetikai adottság a mérvadó és nem a nevelés.Rita nem fog elkallódni mert te vagy annyira lelkiismeretes,hogy ne engedd meg az elcsatangolását a testvérednek. Nagyon sokan gondoltuk korábban azt,hogy mi másképp csinálunk mindent mint a szüleink,ám figyeld meg te is önmagadat:ugye úgy teregetsz ahogy az anyud,az edényeket is úgy pakolod össze,az időbeosztásod hasonlít valamelyik szülődhöz,az érdeklődési köröd???????
2014. szept. 25. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Gyámügy.
2014. szept. 25. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kedves 3-as! kevered a dolgokat. Amit te írsz, az az örökbefogadás, de itt szó sincs arról, van más megoldás is: családba fogadás pl. Sajna kérdező,, szerintem sok mindent nem tehetsz hivatalosan, de maradj mellette!
2014. szept. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hivatalosan hozzád helyeztetni szinte lehetetlen.

Viszont nem hivatalosan vannak lehetőségeid.

Az egyik megoldás az, hogy habár anyukádnál lakik még, de Te foglalkozol vele amennyit csak lehet. Nem tudom milyen messze laksz tőlük, de napi rendszerességgel találkoztok, együtt tanultok (ez megvan ahogy írtad), sok közös program, sokszor átmehetne hozzád, akár ott is aludhatna néha-néha.

A további lehetőség, hogy ha már ott alszik párszor és minden jól működik, akkor felajánlod anyukádnak, "mivel közelebb van az iskola", "érte tudnál menni minden nap" vagy hasonló valós vagy kitalált észérvek alapján, hogy lakjon Nálad a hugod és mondjuk hétvégére hazamegy vagy valami hasonló megoldás.

Tehát semmiképpen sem az "elvenni anyámtól a hugomat és én neveljem ezentúl" megoldást javaslom, ez túl radikális, ez kihúzza a gyufát anyukádnál. Az én javaslatom egy köztes, fokozatos leszakadást anyukától. Ha eléred, hogy párszor nálad aludjon, akkor úgyis rájön, milyen jó mert a pasijával lehet, senki nem zavarja őket stb és rugalmasabb lesz a továbbiakban.


Sok sikert!

2014. szept. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Sajnos az ész érves dolgok el vannak temetve, ugyanis annyira makacs anyám, hogy képtelen őt normális értelmes kommunikációval nemhogy rávenni vagy meggyőzni, de még beszélgetni sem lehet vele. Abszolút nem. Ha valamit kitalál, akkor az úgy lesz akár tetszik akár nem. Próbáltam. Sajnos túl sokszor próbáltam, ahhoz, hogy azt mondjam, hogy ez a fajta lehetőség megbukott.


A magamhoz szoktatás már valamivel ésszerűbbnek tűnik, mert ezt nem olyan nyilvánvalóan csinálnám.


Tényleg nagyon tartok tőle, hogy a figyelemhiány miatt, amit se az anyja se az apja nem ad meg neki, nagyon elkallódik vagy még annál is rosszabb. Féltem őt. És próbálok hatással lenni rá.


Köszönöm a válaszotokat! Mindenkinek ment a zöld!

2014. szept. 27. 13:12
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ez az, hogy úgy kell csinálnod, hogy Anyukád ötlete legyen az egész. Te pedig majd bólogatsz, hogy milyen remek ötlet.

Ezért mondom, hogy szépen finoman "átszoktatod" a tesód és ahogy Anyukád ráérez az ízére, hogy mennyivel könnyebb is neki így, egyre könnyebben engedi el a tesód és a végén észrevétlenül már csak hétvégente megy haza meglátogatni az anyját.


Azoknál az embereknél, akik a végletekig makacsak, csak így lehet bármit is elérni.

2014. szept. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!