Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elvetethetem a tesómat anyától...

Elvetethetem a tesómat anyától, ha tudom, hogy rossz a neveltetése?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok. Van saját jövedelmem, emellett tanulok és még mindemellett a tesómra vigyázok. Én tanulok vele délutánonként, én beszélgetek vele és én felügyelek rá a legtöbbször. 12 éves a húgom. Most van az a korszak, mikor figyelemhiányos és kezdi utánozni a nagyobb tiniket. Anya nem figyel rá. Sőt... A saját dolgaival, munkájával van elfoglalva és az újdonsült szerelmével. Ritát mindenhova elengedi, mintha nem is érdekelné hogy hova megy és mikor jön haza. A jegyei romlottak és egyáltalán nem érdekli semmi, csak a haverok. (amit nem is csodálok, mert rajtam kívül egyik családtagja se foglalkozik vele). Én anyukámmal már évek óta nem élek együtt. Jó a viszonyunk, de sosem voltunk "öribari" szülő-gyerek viszonyba, amit nem is bánok. Mindkét szülőnk önző és őrült. Félek, hogy Ritára nagyon ki fog hatni és hogy a komplexusait majd nem tudja kezelni.

Anya szerintem már kiégett, ezért is nem érdekli a 12 éves gyereke olyan szinten, hogy pl. ösztönözze őt a tanulásra vagy hobbira vagy bármire, de semmi... Van hogy eltelik olyan nap is, hogy 2 mondatnál többet nem váltanak egymással, mert munka után jön anya új pasija hozzájuk és Rita olyankor nem létezik.

Én mint kívülálló már nagyon sokszor próbáltam beszélni anyával, hogy ez nem helyes. Tényleg nem érdekli vagy leüvölt, hogy ne szóljak bele a neveltetésébe, mert engem is felnevelt és tisztességes gyerek lettem (12 éves korom óta nem élek vele és 17 voltam mikor újra beszélni kezdtünk, tehát az az öt év pont elég volt arra, hogy nélküle, egy teljesen más és normális személyiségem legyen). Szociálpszichológiát tanulok, és a neveltetésen túl sok múlik ahhoz, hogy Rita ne kajlódjon el. Lehet, hogy nincs tapasztalatom, de a kommunikációnk remek. Mindent meg tudunk beszélni. Félek, hogy anya rossz hatással van rá. Nem ilyen önző és könnyelmű példát kéne mutatnia. :S Minden válaszolónak zöld!



2014. szept. 24. 23:57
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Az utolsó válasz nagyon remek!

Hasonló kicsit az én helyzetem is.

Nálam is bevált, hogy nem erőltettem, hogy a gyerekek minél többet velem legyenek és ma ott tartunk, hogy minden hétvégén, még vasárnap este is nálam alszanak.

:))) Ha nem taktikáztam volna, úgy jártam volna mint sok édesapa, hogy az anya mindent megtesz, hogy minél ritkábban láthassa a gyerekeit, mert tudja, hogy ezzel fájdalmat okoz neki. (Sajnos ez így van.)

Egy Apa

2014. nov. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!