Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem engedi meg, hogy...

Miért nem engedi meg, hogy elmenjek Bécsbe? Mit mondjak Neki, hogy belemenjen ebbe?

Figyelt kérdés

A nagynénémék elutaznak Bécsbe 4 napra és kérdezték, hogy nem lenne-e kedvem velük menni. Viszont odafele nem férek be az autóba, mert az egyik barátnőjét is viszik Sopronig, ezért mondta, hogy csináljuk úgy, hogy odafele elmegyek vonattal, felvesznek a vasútállomáson és haza már velük jövök.

Ezt mondtam anyának, de közölte, hogy erről szó sem lehet, mert bármi történhet velem az úton, egyedül nem utazhatok, kirabolnak, megerőszakolnak, megölnek...


De Istenem, júliusban 18 éves leszek!

A vonatok azért nem olyan helyek, ahol naponta meghalnának emberek.


Ez nekem már annyira kellemetlen, mert pl. a barátnőim is szoktak olyat, hogy vonatra/buszra ülnek és kimennek Bécsbe vásárolni, de nekem ezt sem engedi meg, hanem megkéri tatát, hogy vigyen el... És mindenki ott van a barátaival, én meg tatával járkálok boltról boltra.


2015. jan. 3. 09:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem úgy jött le,.hogy azért, mert félt.
2015. jan. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerezzetek egy gáz sprayt. Azzal majd nagyobb biztonságban tud téged - talán...
2015. jan. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Meg azt mondja, hogy "majd ha 18 leszek...".

De akkor mi fog változni?!

Most július 17.-ig ezt fogja csinálni, utána mehetek, amerre látok?


Semmi nem fog változni a viselkedésemben egy dátum miatt. Ha kirabolnak 17 évesen, akkor ugyanúgy megteszik majd 20 éves koromban is.

2015. jan. 3. 09:29
 4/8 anonim ***** válasza:
64%
"mert az egyik barátnőjét is viszik Sopronig" ha idősebb nálad, akkor ő menjen Sopronig. Ti meg megállás nélkül utaztok Bécsig...
2015. jan. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Te vagy a rokona, meg a fiatalabb, akit féltenek. Menjen nagynéni barátnője vonattal, te meg menj velük. Nem is értem, a nagynéninek miért nem ez az egyértelmű.
2015. jan. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A nagynéninek azért nem egyértelmű, mert beszélgetni akarnak még út közben. A kérdezőt meg szívességből vinnék, nem muszáj elfogadni. Amúgy egy 17 éves már bőven utazhat egyedül a vonaton. Ha mondjuk úgy alakul, hogy más helységben kellett volna tanulnia, anyuka akkor sem engedte volna "bejárósnak" vagy kollégiumba? Van határa az aggodalmaskodásnak is.
2015. jan. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egy 17 éves (nemsokára 18 éves) azért már nem csecsemő, hogy emiatt a nagynéni barátnője - akinek nyilván már jóval hamarabb felajánlották, hogy elviszik kocsival, talán több a holmija is, talán idősebb, ki tudja - le legyen pattintva. Számomra érthetetlen, hogy egy ennyi idős gyereket nem hagynak egy vonatra felülni egyedül. Engem annak idején 12 évesen feltettek a gyorsvonatra Pécsen, és a barátnőm szülei vártak a pályaudvaron Székesfehérváron, amikor mentem hozzájuk nyári szünetben. Pedig volt autónk, akár el is vihettek volna, csak teljesen felesleges lett volna ennyit költeni benzinre.

De most komolyan, mégis mi a fészkes fene történhet egy vonatúton valakivel? Ül az ember a fenekén, és kész. 2015-öt írunk, könyörgöm, ez nem a vadnyugati vonatrablások kora, vagy én nem is tudom, milyennek képzelik a szülők a vonatot. Utaztak egyáltalán vonattal valaha, vagy azért vannak ilyen hülye elképzeléseik, mert egész életükben csak betették a feneküket az autóba, és más közlekedési eszközt csak fényképen láttak?

Ráadásul manapság már van mobil telefon, akár félóránként is fel lehet hívni egymást, hogy minden oké.

Szóval kedves kérdező, azt, hogy MIÉRT nem engedik meg a szüleid, hogy vonattal egyedül utazz Sopronig... hát nehéz megmondani, de a legegyszerűbb válasz rá az, hogy 1. képtelenek felfogni, hogy már nem vagy kisgyerek 2. rémeket látnak és túlparázzák a legegyszerűbb dolgokat is.

2015. jan. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez minden, csak nem normális. Szomorú, hogy ha egy szülőnek irreális aggodalmai vannak, annak még 17-18 évesen is a gyereke látja kárát. Őszintén sajnállak, kérdező. Esetleg a nagynénéd nem tudna hatni rá? Apukádnak mi a véleménye? Az Isten szerelmére, nem Indiában vonatkoznál... Nekem apám ilyen némileg tompítitt kiadásban, csak én 30 évesen már röhögök rajta, aztán csinálom, amit akarok. Amíg az ember függ a szüleitől, addig valóban nehéz (nem akarlak elkeseríteni, de szerintem a szülinapod után is ezt fogja művelni, csak akkor az "amíg az én kenyeremet eszed...." szöveg lesz a befutó). Valószínűleg nem látja át, hogy épp az ilyen "elnyomásból kiszabadult" fiatalok kerülnek bajba 18-19 évesen, amikor egyetemre mennek.
2015. jan. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!