Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ismertek olyan családokat,...

Ismertek olyan családokat, ahol a szülők külföldön élnek, nem beszélik (jól) a nyelvet, és gyereket vállaltak?

Figyelt kérdés

Tegyük fel van egy pár, akik nem beszélik jól egy adott ország nyelvét, de ott élnek. A munkájuk olyan, hogy nem beszélnek helyiekkel, csak más bevándorlókkal. Szabadidejükben sem keresik a helyiek társaságát. A nyelvtudásuk pár év alatt nem javult.


Ha ők gyereket vállalnak, a gyerekkel mi lesz? Meg fogja tanulni az ország nyelvét? Milyen hátrányai származhatnak belőle, ha a szülei rosszul beszélik a nyelvet? Milyen előnyei?



2015. febr. 18. 17:54
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

??ha a gyerek ott helyben jár majd oviba,iskolába,megtanulja rendesen az adott nyelvet.

szerintem a szülei nem tudása miatt nem lesz semmiben hátránya..előnye meg főleg nem.majd taníthatja az ősöket

2015. febr. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Bölcsődében, óvodában biztosan sokat tud tanulni az adott nyelvből, ráadásul azért a szülők is beszélik néhány év alatt egy bizonyos szinten.Annyi előnye lehet, hogy ténylegesen az lesz az anyanyelve, ahonnan származik.Van egy család, akik Németországban élnek, de ott német a férj, a gyereküknek pedig mindkét nyelvet tanítják.Az apjuk németül, az anya viszont csak magyarul beszél hozzá.(egyébként a férj szerint nehéz a magyar nyelv, nem is tud, csak néhány kifejezést) :)
2015. febr. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam Angliában ilyen "kolóniában", amikor a testvéremet meglátogatni. Szinte mindenhol kicsi gyerekek rohangáltak és a szülők egy bevásárlást nem biztos, hogy le tudtak volna vezényelni mutogatás nélkül. A nagyobb gyerekek az iskolában kénytelenek megtanulni angolul, ezért sok esetben őket viszik fordítani, ügyet intézni a későbbiekben(értsd 10-12 évesek kiskamaszok).

Páran mondták, hogy a babák kicsit később kezdenek el beszélni, vélhetően azért, mert otthon beszélnek egy nyelvet és mindenhol máshol egy másikat hallanak, de ezen kívül hátrányuk nincs. Itthon sógoromék kicsije se akar még beszélni, pedig kultúrsokk sem éri, tehát ez gyerek függő is lehet :)


A kint felnövőknél azt láttam, hogy talpraesettebbek és tájékozottabbak, mint az angol gyerekek, mert a folyamatos fordítás miatt több mindenbe belelátnak.


Viszont vannak olyan közösségek, ahol a szülők miatt a gyerek is még "bevándorló", majd az ő gyerekét fogják ottani lakosnak tekinteni a helyiek.

2015. febr. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Előnye nem fog abból a tényből származni, hogy a szülei nem beszélik a nyelvet, csak abból, hogy két anyanyelve is lesz így.

Hátránya annyi, hogy a helyiekkel néha nehezebb lesz, ha a szülei alapvetően nem tartják velük a kontaktust, mert esetlegesen otthon más kulturális mintákat sajátít el, mint ami az adott országban megszokott. Plusz gyakran valószínűleg fordítógépként lesz alkalmazva (pl. mint a török gyerekek németországban).


A nyelvet tökéletesen meg tudja tanulni a gyerek akkor is, ha a szülők nem beszélik.

2015. febr. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Itt Németországban rengeteg ilyen család van. Nagyon bátrak. Én nem mernék úgy gyereket szülni, hogy nem beszélem a nyelvet. Ők hogy intézik el a hivatalos ügyeket?
2015. febr. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Otthon úgy is a szülők nyelvén beszélnének, akkor is, ha beszélnék az adott ország nyelvét, nem? A gyerek majd a játszópajtásoktól, a bölcsiben, oviban meg fogja tanulni a nyelvet.

Hátrány abból adódhat, hogy ha valamit intézni kell, akár a terhesség alatt, akár már később a gyerekkel kapcsolatban, oviban, iskolában, akkor nem biztos, hogy megfelelően fognak boldogulni a szülők a nyelvtudás hiánya miatt. És félnék, hogy pl. egy rosszullét alkalmával nem tudom elmondani, hogy mi a bajom pl. a terhesség során, vagy ha már meg lesz a baba, akkor hogyan magyarázom el az orvosnak, hogy mi a baja. Szerintem ez felelőtlenség is valamennyire. És igénytelenségnek is tartom, hogy valaki nem tanulja meg azt a nyelvet, ahol él.

2015. febr. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy ilyen ismerősöm, akinek a szülei külföldiek, és a szülei nem is nagyon beszélnek magyarul, a lány viszont tökéletesen, mivel ugye itt járt óvodába, iskolába.
2015. febr. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen családban élek, a szüleim nem beszélnek magyarul, én igen.
2015. febr. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A gyerek megtanulhat, persze, de nem lesz neki rossz, hogy a szülei nélküle el vannak veszve? Ez nem nagy teher egy gyereknek?
2015. febr. 18. 19:10
 10/10 anonim ***** válasza:

Ahol én élek, van pár ilyen család. A gyerekek a közösségben megtanulnak, így nekik nem okoz problémát. A szülőnek jobban, ha segíteni akar a tanulásban, van aki a csekély nyelvtudásával nekiáll guglizni.


Ne teher ez a gyereknek, mert azért nem a 4 évest viszik a szülők a szolgáltatóhoz pl. net előfizetést intézni.

Megoldja mindenki a hivatalos ügyeit. Akinek problémája van, az sem a gyerekhez fordul, hanem a többi magyartól kérdez.

Azért a szülők sem annyira elveszettek.

2015. febr. 19. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!