Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 18 éves vagyok és nem engednek...

18 éves vagyok és nem engednek sehova a szüleim. Mit tegyek ez ellen?

Figyelt kérdés
Egyszerűen sehova nem mehetek. Pár lány barátom van de a legtöbb fiu. A legjobb barátom egy 25 éves pasi akit anyámék ki nem állhatnak. Pedig csak barátok vagyunk és ez mind kettőnk részéről így van. De egyszerűen nem engednek el sehova, még vele sem, pedig ha van valami ő megtudna védeni. Amikor meg felhozom a témát, hogy elszeretnék menni szombat este sütögetni a haverokkal, akkor egyből jön a kérdés : hova? Kihez? mikor érsz haza? Persze ezekkel a kérdésekkel semmi baj nincs de amikor elmondom a neveket és megszolal h : " nem ismerem őket, nem mész sehova" . Akkor ugy eltud pattani az ember agya. És már nagyon unom.. Nem vagyok félénk. Talpraesettnek mondhatom magam, tanulmányi átlagom így az érettségi előtt tiszta 5-s . Tudják, hogy semmi nem fog a tanulásomra menni mert Egyetemre szeretnék menni, de nem mehetek sehova. Majdnem minden hétvégém abból áll, hogy (meg kell emlitenem, családi vállalkozásunk van , virágbolt ,de van egy alkalmazottunk) szóval. abból áll, hogy öcsémre vigyázok. Mert vagy anya dolgozik a virágboltban vagy apát behivták a munkahelyére. Ezzel semmi gond nincs mert persze segítek. De könyörgöm ne legyen ez minden egyes 7végén. Kezdek besokallni. Azt nem tudom megtenni, hogy annyit mondok"Elmentem majd jövök" mert képesek lennének utánam jönni. Ma anya azt mondta h ha nem hagyom békén a Bécit(25 éves pasi a legjobb barátom, fent említettem) Akkor apám ki se fog engedni a házból és a suliba is vinni fog meg értem fog jönni. Hát bakker.. Nem tudom miért kell ezt csinálni. Egyszerűen tönkre teszi az összes szünetemet és az életemet is.. Utálok így élni.. Elegem van.Mit csináljak? Próbáltam már leülni vele megbeszélni de csak fújja a magáét.. Segítsetek pls.Mit csináljak?
2015. márc. 31. 17:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem már 15-16 éves koromban elengedtek bárhova, pedig nem vagyok bulizós. Már akkor csak mondtam, hogy hova megyek, kivel és mikor jövök. Nem volt gond belőle. 18 éves létedre állj már ki Magadért, basszus felnőtt vagy!
2015. márc. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

ha ennyire nem lehet beszélni velük, sokat tenni nem tudsz sajnos.

elég sok szülő túlságosan fogja a gyerekét, pedig te már voltaképp felnőtt vagy lassan, ilyenkor van ideje a szórakozásnak, sütögetéseknek, barátokkal lógásnak..

annyit tudok tanácsolni, hogyha teheted (bár már véget ért a felvételi) menj más városba egyetemre, ott önállósodhatsz, és nem tudnak beleszólni ezekbe. meg kéne érteniük, hogy ha ebben a korban így fognak, és tiltanak, az már majdhogynem nem normális.. (ne vedd bántásnak, csak én nem ehhez vagyok szokva)

20L

2015. márc. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
18 elmúltál, nagykorú vagy. Mondd meg nekik szépen, hogy most már te vállalsz felelősséget a saját tetteidért, és szeretnél normális 18 éves módjára bulizni néha. Túlféltés, vagy nem is tudom, hogy nevezzem, mert én 18 évesen már bőven nem engedélyt kértem, hanem bejelentettem, hogy Elmegyek egy buliba. A szüleid gyökerek ilyen téren.
2015. márc. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
45%
Most akkor miért hagyod, hogy parancsoljanak neked? 18 éves vagy, nem?
2015. márc. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
24%
Utolsó! Azért hagyja, mert a szülei tartják el és egy fedél alatt lakik velük.
2015. márc. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5 na és mi lesz, ha elmegy engedély nélkül? Kidobják?
2015. márc. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A nővérem 15 éves és ő azt csinálja, hogy ha anyáék nem engedik el egy buliba, ő egyszerűen meglóg, hagy maga után üzenetet, és megvan. Nem árulja el, hogy hol van a buli a levélben, így anyáék nem tudnak utána menni. Aztán másnap lecseszik, de mégis mit érnek el velr...? Hát semmit.....

18 évesen már semmi szükség a babusgatásra. Állj ki magadért!

2015. márc. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Majd egyetemen mehetsz amerre akarsz. Ezt a kis időt még bírd ki. :-)
2015. ápr. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!