Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? (Összetett kérdés)

Figyelt kérdés

18 éves srác vagyok,arról van szó,hogy igencsak szerencsétlen géneket örököltem.

Hajlamos vagyok az elhízásra,a pattanásra,fitymaszűkületem volt,és ráadásul gynecomastiával (férfimell növekedéssel küzdök).

Teljesen depressziós voltam,mert egy kövér,csöcsös,pattanásos fiú voltam,aki folyton attól rettegett,hogy a suliban ez kiderül egy orvosi vizsgálaton,és mindenki rajtam röhög stb.

Viszont ismerem a szüleimet,gyakorlatilag anyám-apám idegroncs,egymást készítik ki napról-napra,apró semmilyen dolgokból könnyedén válhat családi tragédia,amikor is arra jövök haza,mindketten a másik sarokban bömbölnek. (És ez egy kiömlött samponnal,vagy egy be nem zárt ablakkal kezdődik).


Azonban én eldöntöttem,hogy ez az egy életem van,elég szerencsétlen vagyok,de ha depizek,nem lesz jobb,így hát arra jutottam,sorra veszem a problémáimat,és megoldom őket bármiáron.

Elmondtam a szüleimnek,hogy fitymaszűkületem van,először leordítottak,aztán jött a szokásos sírás.

De végül minden a helyére állt,körülmetéltek,begyógyult.

Aztán mondtam nekik,hogy a pattanásaimmal is szeretnék valamit kezdeni,ekkor is kiakadtak,hogy nincs tökéletes gyerek,milyen szép fiú vagyok,ne legyek már hülye...

Persze nagynehezen belementek,és gyógyszerrel ez is végleg elmúlt. A lefogyást magamnak végigvittem,viszont itt ez a fránya gynecomastia. (Ez azt jelenti,hogy a férfi mellben megtalálható ugyan az a mirigyes állomány,ami normális esetben,csak a nőknél fordul elő,ez adja a férfi mell teljesen nőies formáját,ez pedig leginkább csak egy 15perces rutinműtéttel távolítható el,a bőrt felvágják,és kihúzzák azt a valamit,azután összevarják.)

Kiskoromban rengetegszer hívtak csöcsösnek,sokszor aláztak meg,a tesitanár is köcsögségből levetette velem a pólót,persze az egész évfolyam rajtam nevetett. Illetve olyan is volt,hogy atléta volt rajtam,erre a mögöttem ülő lány melltartónak nézte a pántot,és órán meghúzta nekem,amin mindenki nevetett. Strandra emiatt engem nem hívtak/hívnak a barátok soha.

És mivel nincs más megoldás,és a TB is támogatja,arra jutottam,hogy jó lenne megműttetni,15 perc alatt megcsinálja bármely sebész,aztán 2 hét pihenő.

Csak attól tartok,hogy ha ezt felvázolnám a szüleimnek,szokásosan lehordanának mindenféle hülye gyereknek,aztán a vállamon zokognának,hogy az ő fiacskájuk depressziós... Ezután hetekig nem aludna senki az idegességtől,a stressztől,ami őket jobban bántja,mint engem...



Viszont annyira jó lenne a régi rossz emlékeket,és ezt az egész szerencsétlen kamaszkort az összes sz*rságával együtt maga mögött hagyni,és végre levenni a pólót emberek előtt.


Lehet,hogy hülyén hangzik ez a mell-műtét,de egy rutinbeavatkozás,és semmi ördöngösséget nem csinálnak,viszont megoldaná a problémám,és végre lenne önbizalmam. Én nem akarom önbizalom nélkül leélni a fiatalságom,azért mert a szüleim idegileg nincsenek a topon...


18F


2015. aug. 24. 14:45
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
97%

Úgy látom, hogy te már eldöntötted, ez nem is kérdés, csak elhatározás megerősítésre van szükséged.

Vágj bele!

2015. aug. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 Mumusan ***** válasza:
77%
18 éves vagy. Így szülői beavatkozás nélkül is megcsinálják a műtétet. Talán a leggyorsabb az lenne ha bejelentenéd hogy lesz egy műtéted, és kívánjanak sok szerencsét, várod a csirkecombot a kórházban másnap.
2015. aug. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
76%

mennyibe kerül ez a műtét?

én a helyedben magamnak keresném meg rá az árát és akár titokban csináltatnám. ez elég fura hozzállás,hogy elmondod,hogy fitymaszűkületed van és kiröhögnek..

na mindegy

ha nagyon drága a műtét és kellene hozzá anyagi hozzájárulás amit a szüleidtől kérnél,akkor ugye muszáj elmondani..te tudod hogy állnának hozzá.lehet feleslegesnek tartják és megint kiröhögnek.

de meg lehet érteni,hogy nagyobb lenne az önbizalmad. egyébként emiatt nyugodtan mehetnél strandra szerintem. nekem is van olyan ismerősöm akinek fiú létére nagyobb a cicije de most mi van akkor? nem vagyunk óvodások hogy szóva tegyem vagy élcelődjek rajta..valószínűleg még középsulis lehetsz. ha onnan eljössz sztem senki nem teszi már szóvá. felnőtt emberek között ez már elég gáz(cikizni olyan miatt amiről nem tehetünk)

de tényleg ha úgy érzed,hogy szükséged van erre a műtétre akkor csináltasd meg.

amúgy nekem is vannak testi hibáim.rettenetesen gyenge szem,görbe ,kacsa lábak .de megtanultam elfogadni magam. ahogy ez ment lett is párom. aki szintén elfogad úgy ahogy vagyok. de először neked kell magadat. nem vagyunk tökéletesek.

2015. aug. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
83%

3. vagyok

bocsi most olvasom,hogy támogatja a TB. akkor tényleg nincs miről beszélni. kérj időpontot és szólj nekik előtte. (közlésként)

ha nem tetszik nekik hát nem.engedély tényleg nem kell,te tested,te döntésed.

2015. aug. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
78%
Ha nagyon hülyék, akkor mond azt, h orvos szerint mellrákod is lehet, ezt akarod megelőzni vele. Talán így elfogadják. Ráadásul ha csak 15 perces lehet benn se kell maradni a kórházban hanem a két hetet otthon is eltöltheted.
2015. aug. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Azt tervezem,hogy előtte megmutatom a háziorvosnak,hátha van valami gyógyszeres kezelés...

Viszont alapból tényleg semmi baj nincs velem,mert széles vállam van,jó kiállásom,nem vagyok csúnya,inkább átlagos. Viszont jól öltözködöm,meg a szemem sokan dicsérték.

Épp ezért van igazuk a szüleimnek valamelyest. No de ha,a hibáim,csúnya szerencsétlenségeim megoldhatóak,akkor miért ne?


Köszönöm a gyors válaszokat,biztató szavakat,és a fáradtságot,hogy elolvastátok!

2015. aug. 24. 15:00
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
irigylem a jellemed csinálj meg mindent amit elterveztél ne várj egy percet sem sikeres ember leszel sok szerencsét
2015. aug. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Neked inkább azzal van gondod,hogy add elő ezt a szüleidnek.Sztem a lényeg,hogy mondd el,hogy ez a dolog nagyon aggasztott téged,de most már minden jó,hisz végre megtaláltad a megoldást rá,és így megoldódik minden gondod.A lényeg,hogy ne a problémát lássák,hanem azt,hogy nagy az öröm,mert megvan a megoldás,és utána már minden rendben lesz.Így talán nem azon problémáznak,hogy depizik a fiuk,hanem örülni fognak,hogy végre boldog fiuk van,mert van megoldás a gondjára.Nem tudom érthető-e amit írni akartam.
2015. aug. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen helyzetben lennék, biztos megműttetném magam.


Ha a 18. életévedet betöltötted, nincs szükséged szülői belegyező nyilatkozatra sem a beavatkozáshoz.


Abban nem tudok tanácsot adni, hogy ettől függetlenül elmondd-e előre a szüleidnek, azok után, hogy a másik két problémához hogyan viszonyultak korábban.


Mondjuk ha a két hét pihenő azzal is jár, hogy bizonyos dolgokat majd nem végezhetsz, amit otthon esetleg amúgy elvárnak tőled, akkor azért talán jobb, ha tudják ők is előre.


Sok sikert kívánok neked ahhoz, hogy ha elfelejteni nem is tudod azokat a dolgokat, amikre nem szívesen emlékszel vissza a múltból, minél előbb magad mögött tudd őket hagyni, és a jövődre, az előtted álló lehetőségekre tudj koncentrálni.

2015. aug. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Azt a kitartást, ember. :DDD Gratula. Menj dokihoz, zsírozd le vele, szüleidnek meg megmondod, hogy ilyen műtétem lesz, ezzel és ezzel jár, kívánjanak szerencsét. :)
2015. aug. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!