Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek lehet a szülőt, a...

Szerintetek lehet a szülőt, a neveltetést "hibáztatni" azért, ha egy gyerek alapvetően nagyon zárkózott?

Figyelt kérdés
2015. okt. 1. 13:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
29%
Lehet, csak nem érdemes. Az, hogy hogy nevelték egy dolog. Hogy mit kezd vele és mivé válik már rajta múlik. Lehet változni és változtatni, csak akarni kell. Sok szempontból lehet okolni a hátteret és a szülőket, de az, hogy mi lesz az emberből nagyon nagy részt tőle függ. Mindent fel lehet dolgozni és helyére lehet tenni, csak van, amin sokat kell melózni.
2015. okt. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
0%
Hány éves a gyerek?
2015. okt. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
83%
Lehet. Söt divat mindenért a szülöket (vagy valaki mást, csak nem magukat!!!!) hibáztatni.
2015. okt. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
35%

A gyerek olyan lesz amilyennek a szulo neveli, mivel a szemelyiseg ugy 3 eves koraig alakul ki.

Figyelem: nem csak a tudatos nevelesrol beszelek, hanem (es fokepp) a tudattalanrol, amit az adott viselkedesminta jelent.


Ha egy gyerek nagyon zarkozott, akkor a szulei valoszinuleg tul szigoruak voltak vele.

2015. okt. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
15 éves. Régen az óvodába is nagyon nehezen, évek alatt illeszkedett be úgy ahogy, de sosem érezte ott igazán jól magát. Az első évet szinte végighányta minden egyes reggel. Általános iskolában már nem volt vele különösebb baj, okos, értelmes, érdeklődő volt végig, de szorosabb baráti kapcsolatai nem igazán voltak, 1-2 osztálytársával volt csak jóban. A középiskolát most kezdte, de az is elég nehézkes eddig, nem igazán találja a helyét.
2015. okt. 1. 13:30
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mit értünk zárkózottság alatt. Alapvetően vagy introvertáltnak, vagy extravertáltnak születik mindenki. Hogy ez utána felnőttkorra mennyire módosul, abban van szerepe a nevelésnek, de csak kis töredéke a nagy egésznek.


Én például introvertált személyiségként zárkózottnak tartom magam, de eszembe sem jut erre mint "defektre" tekinteni, ez nem hiba, ez egy tulajdonság (kérdezz csak meg egy extravertált embert, nekik sem mindig jó ám). A szüleimtől pedig nagyon jó nevelést kaptam, tehát nem lettem elrontva.

2015. okt. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
A genetika és a nevelés együtt alakítja a gyerekek fejlődését. A szülő "dolga" az, hogy felismerje a gyerek veleszületett természetét, és megpróbálja megtalálni az ahhoz leginkább illeszkedő nevelést. Ha esetleg valami aggasztót lát, kérje szakember segítségét. Egy 15 éves gyerek esetében a nevelés javarésze már lezárult.
2015. okt. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Álltalában nem a szülő a felelős, mi 3 an vagyunk testvérek , pár év korkülönbséggel. Én elég zárkózott vagyok, fiatalabb koromban pedig nagyon az voltam. Mostanában már kezdek hamarabb megnyílni emberek felé. A két testvérem főleg bátyám elég nyitott. Egyforma nevelést kaptunk, szóval ez vele született tulajdonság. De vannak olyan családok is ahol a szülők nem megfelelően nevelik a gyerekeket, alkoholisták, verik őket ezért a gyerekek befordulnak úgymond, zárkózottak lesznek.
2015. okt. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Bizonyos esetekben lehet, igen.


Ugy mondanam hogy a zarkozottsagert lehet a neveles is a felelos. De nyilvan van vele szuletett szemelyiseg meg ezer mas dolog is.

2015. okt. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
70%

"Egyforma nevelést kaptunk"


Ez egy kozkeletu tevedes, egy csaladban sem kap minden gyerek egyforma nevelest.

2015. okt. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!