Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek lehet a szülőt, a...

Szerintetek lehet a szülőt, a neveltetést "hibáztatni" azért, ha egy gyerek alapvetően nagyon zárkózott?

Figyelt kérdés
2015. okt. 1. 13:17
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
A leírásod alapján egy tipikus introvertált személyiségről beszélünk, aki ráadásul most kamasz, tehát valószínűleg mindezt óriási drámaként éli meg. Én javaslom, hogy olvasson utána a témának, és akkor láthatja, hogy ebben semmi kóros nincsen, nem lett elrontva, egyszerűen ilyen személyiség. Ezen lehet dolgozni, vannak hozzá technikák a neten, de alapvetően ilyen személyiség marad.
2015. okt. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
én azt vettem észre, hogy a szürke egér szülőknek harsány, nyílt gyereke, míg egy harsány párnak visszahúzódó gyereke szokott lenni.
2015. okt. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
54%
Sziasztok. Nem tudom mennyire fogtok lepontozni, de én is 15 éves, lány vagyok, és szintén nagyon zárkózott. De én úgy gondolom hogy nagy részben a szüleim tehetnek erről. Olvastam a félénkségről hogy általában az vagy öröklött vagy trauma esetén alakul ki. Anyukám is félénk fajta volt, még mindig az, de ő soha sem törődött velem, apukám meg alkoholista volt és azt mondta nekem mindig hogy semmire nem vagyok jó és lekiabált mindenért. Persze hogy félek az emberektől mert félek hogy valamit rosszul csinálok és elítélnek, és lehordanak mint ahogy apa tette, Szerintem nagy részben igen is a szülők hibája. Ne mondja nekem azt senki hogy egy 15 éves gyerek magától lett ilyen? hisz senki nem fog úgy születni hogy na én most félénk vagyok. Vagy ha nem is a szülőtől akkor a környezetéből más miatt lett ilyen. De igazából nem hibáztatni kellene másokat, hanem megoldani a problémát. Én nemsokára pszichológushoz fogok járni és ott remélem kezelik ezt a nagy mértékű szorongásomat. Én is azt tanácsolom hogy szerintem vigye el a lányát/fiát pszichológushoz vagy akiről szó van és ne azon veszekedjenek hogy ki miatt lett ilyen hanem szüntessék meg minél hamarabb ezt a problémát mert szerintem ő sem így akarja leélni az egész életét zárkózóttan ahogy én sem.
2015. okt. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden esetben a szülők tehetnek róla. Az én szüleim mindent megtettek értem mégis zárkózott vagyok és nem igazán tudok kapcsolatokat kialakítani. Nálam az ált. sulis környezet miatt lett ez a helyzet. Anya mindig mondja hogy nagyon bánja hogy nem íratott át másik suliba de hát nem lehet hibáztatni, néma gyereknek anyja se...utána középsuliban is nagyrészt ki voltam közösítve és most egyetemen is jó hogy szóba áll velem egy szaktársam. De persze nyilván van akinél a nevelés viszi rossz irányba a dolgokat de szerintem nem szabad általánosítani
2015. okt. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Ez nem csak szülőktől függ, sokféle tényezőtől.Függ attól is, milyen élményei voltak az első közösséggel, ahová került.Mekkora a család? Vannak-e testvérei? Milyen kisgyermekkori élményei voltak?stb.Minden számít.Na és akkor még ott van az is, hogy milyen alaptermészettel élte át mindezt.

Egyébként én is pont ilyen voltam, amilyennek ezt a zárkózott gyereket jellemzed.Nekem az első közösségben (bölcsi) nagyon negatív élményeim voltak.Aztán jöttek a betegségek, kórházi tartózkodás, kicsi család, testvérem nem volt, sokat voltam egyedül, ezt szoktam meg.Csak egy évet jártam oviba,azt is gyűlöltem.A sulit hasonlóan nehezen kezdtem, aztán tinikoromban hirtelen egyik napról másikra átestem aló túlsó oldalára,csak a társaság meg a csavargás érdekelt, jól kitomboltam magam két éven keresztül, aztán minden visszazökkent a régi kerékvágásban.Ismét jól elvagyok egyedül :D

2015. okt. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
47%
Kedves 10 es hozzászóló, ne tudd már jobban hogy milyen volt a neveltetésünk, köszi!!!!
2015. okt. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
52%

ha jobban vegiggondolnad akkor rajonnel hogy butasag amit irtal.


3 gyereknek legyen mondjuk 6 ev az elso es utolso kozott, az azt jelenti hogy mikor mondjuk az utolso 15 eves akkor a szulok mar 6 evvel idosebbek es a kicsinek kitapostak a nagyok az utat, onkentelenul is maskepp nevelik mert masok a feltetelek.


De tagadhatod nyugodtan.

2015. okt. 2. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Én nagyon zárkózott vagyok (mondjuk engem ez nem zavar, csak a környezetemet :D ), az öcsém meg igazi társasági lény, mindig jön-megy, beszél, viccelődik, bulizik. Minket egyformán neveltek, szóval itt egyértelműen az van, hogy az egyikünknek ilyen az alaptermészete, a másikunknak meg olyan. Ettől függetlenül szerintem lehet, hogy a szülő tehet arról, ha valaki nagyon durván zárkózott, mint a kérdésben szereplő ember. Nem tudom, esetleg emlékszik olyanra, hogy bántották (akár szóban is)? Mert az ilyen "fogd be a pofád"-ok is nagyon meg tudnak ám telepedni a pici gyerek lelkében...
2015. okt. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Nekem még picik a lányaim, 4 és 2,5 évesek , de tapasztalatból mondhatom, ég és föld a két gyermek, pedig egyforma nevelést kapnak! - számomra is megdöbbentő, hogy lehet ekkora különbség két ugyanabban a családban, ugyan

azokat a mintákat látó gyermek között...?! Nagyobb lányom borzasztóan visszahúzódó, nehezen nyílik meg, míg a kisebbik épp az ellentéte, nyitott kis személyiség, sokkal könnyebben veszi az akadályokat... szóval nem a neveltetésen múlik!

2015. okt. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

szerintem lehet, persze nyilván nem minden esetben, de kevés embernek vannak bölcs szülei, akik jól is nevelik föl.

Ha valakit folyton leugatnak, akkor nyilván visszahúzódó lesz.

2015. okt. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!