Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti elengednétek a lányotokat...

Ti elengednétek a lányotokat külföldre egyetem helyett?

Figyelt kérdés

Ha egy évet megcsinált a bölcsészkaron, de nagyon rossz tapasztalatai vannak, nem szerette a szakot, ès az órarendje miatt nem kapott diákmunkát.

Anyagilag nem tudjátok támogatni, szóval azon túl, hogy nagy nehezen kifizetitek neki a kollégiumot, kajára már nem is tudtok adni, csak ritkàn.

Elengednétek suli helyett külföldre dolgozni, ha a barátja is kint dolgozik, isneri a nyelvet, lenne hol laknia, és lenne munkája?


20 éves


Igen? Nem? Miért?


2015. okt. 8. 17:09
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Húszéves. Miért is kéne engedélyt kérnie? Felnőtt ember.
2015. okt. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Ha ismernem a baratjat, tudnek rola eleg sokmindent, biztos (1000%), hogy lesz munkaja es jo helye ahol lakik, akkor elengednem. Vegulis, nem is kel az engedelyem, felnott :)
2015. okt. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
36%

Jajj, basszus #1: nyilván felnőtt, de nem biztos, hogy önálló és le akar mondani a szülői támogatásról.


Nyilván te 19 évesen extra szinten eltartva magad önálló voltál :D


NEM engedném el, ha érdekli a támogatásom persze, merta Barát nem te vagy, te nem fogsz Barátból élni, illetve lehet, de azt prostinak hívják.


AMúgy ennyi ésszel és ennyi jövőlátással kétlem, hogy téged felvettek bárhova is.

2015. okt. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Persze.
2015. okt. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Valóban nem kell a hivatalos engedélyed hozzá, legfeljebb javaslatot tehetsz, tanácsot adhatsz.

A következőkre kérném, hogy gondolja át (azokon kívül, amit már írtak a többiek):

- kielégíti-e olyan munka, amit szimpla érettségivel végezhet

- mik a hosszútávú céljai

- mit akar elérni a külföldi munkával: pénzt gyűjt, hogy itthon vagy kint tovább tanulhasson, férjet, családot akar, vagy csak élni, szórakozni egy kicsit

- ha tervez továbbtanulást, maradna-e a szakon, amit utál, vagy van-e már más elképzelése? Számít-e később ebben a segítségedre, ha igen, milyen mértékűre, ő mekkora összeget, mennyi idő alatt gondolt összerakni ehhez? Lehet, hogy elég lenne passziválni egy-két félévet.


Ebből a beszélgetésből sok minden ki fog derülni, így segíthetsz neki, hogy ne csak elkeseredésből, hirtelen felindulásból menjen ki, hanem céltudatosan, konkrét, határozott tervekkel. Szimpla érettségivel külföldön sem megy semmire hosszútávon (ott sincs kolbászból a kerítés, főleg alulképzetteknek), jó lenne arrafelé tolni, hogy legalább egy szakmát szerezzen, vagy idővel más szakon folytassa a sulit, ahova beszámítják az eddigi kreditjeit.

2015. okt. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
27%

Asszongya 20 éves miért kéne engedélyt kérnie...

Mert pl. ők törlik még a seggét ahogy kitűnik a leírásból.


Amúgy, nem tudom, ha annyit mondana, hogy:


"külföldre dolgozni, ha a barátja is kint dolgozik, isneri a nyelvet, lenne hol laknia, és lenne munkája"


Ez nekem még kevés lenne. Ismerem a barátját? Hol lenne pontosan az a munka, van munkaszerződés? Hol fognak pontosan lakni?

2015. okt. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én eléggé félteném, mivel több hónapra elég pénz nélkül nem érdemes kimenni, akkor sem, ha tutira van meló és van hol lakni is. Azt meg honnan teremti elő?
2015. okt. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%

Ha rajtam múlna, egyértelműen nem engedném. A kislánynak, bár 20 éves, de nagy baj van a realitásérzékével.

"Ha egy évet megcsinált a bölcsészkaron, de nagyon rossz tapasztalatai vannak, nem szerette a szakot, ès az órarendje miatt nem kapott diákmunkát."


Ugye aki egyetem mellett diákmunkázik az bizony az éjszakáiból és a hévégekből szedi össze a munkaidejét. Másnak sincs olyan órarendje, hogy másképpen megoldhassa.Tehát a lánykám nem is nagyon igyekezett.


Anyagilag nem tudjátok támogatni, szóval azon túl, hogy nagy nehezen kifizetitek neki a kollégiumot, kajára már nem is tudtok adni, csak ritkàn.


Ha én úgy állnék, hogy kajára csak ritkán jut a gyerekemnek, akkor előre megbeszéltem volna vele, hogy előbb végezzen itthon egy egy okj-t és akkor az a pénz jut kajára, ami messzebb a kolidíja lenne, vagy csak olyan szakra menjen, ami a szíve-lelke minden vágya és nyilván második félévtől meglesz a jó kis tanulmányi ösztöndíja, mert nagyon igyekszik, vagy bevállalja a hétvégi munkát mellette. Nem is értem így mit keresett a bölcsész karon.


Elengednétek suli helyett külföldre dolgozni, ha a barátja is kint dolgozik, isneri a nyelvet, lenne hol laknia, és lenne munkája?


Ezek után a kinti részletek nem nagyon hatnának meg . A gyermekem se nem szorgalmas, se nem kitartó. Viszont láthatólag fülig szerelmes. Tehát bár én kételkednék a sikerében, azt mondanám: felnőtt vagy, az ember ilyenkor már csak vagy a más, vagy a saját hibáiból tanul, menj, de ha visszajössz, itthon is csak a munkába állás, vagy az okj között lehet döntened. További lébecolás, ötletelés kizárva.

2015. okt. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
77%

nem kell ehhez engedély egy 20 éves nőnek. de szerintem butaságot csinál. én is egyetemista vagyok, egy mérnöki szakon. estig óràm van, szinte minden nap 7-8ig. DE előadásokra nem kötelező járni, általában neten az anyag is fent van. ha valakinek kajàra kell a pénz, akkor simán meg tudja oldani, hogy amikor kicsibb lazább órai vannak, akkor elmegy dolgozni... vagy jól tanul és kap ösztöndíjat. vagy hétvégén elmegy dolgozni. vagy felveszi a diák hitelt.

ő inkább otthagyja, és vissza akar perkàlni 3 félévet? az kb 1 millió körül lesz.. és utána is ott fog állni végzettség nélkül. külföldön gondolom mosogatni fog. ez 1-2 évig oké. na de 40 évig ezt akarja?

sztem beszelgess el vele, de megtiltani nem fogod tudni. amúgy a barátja is meger egy misét, hogy erre biztatja a barátnőjét.. annak akit szeretünk, nem akarjuk, hogy el rontsa a jövőjét, csak mert pillanatnyilag az az érdekünk

2015. okt. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

2o éves, elmondhatod a véleményed, javaslatot tehetsz, de a döntés az övé, nem tilthatod meg neki hogy menjen, ha menni akar.


Én mindenképp támogatnám. Külföldön biztos alapokkal, munkahellyel többre fog menni, mint az egyetelen kínlódni 3-4 évig egy olyan szakon, amit nem is élvez és amivel valószínűleg el sem fog tudni helyezkedni.

2015. okt. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!