Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ki fog akadni, ha...

Szerintetek ki fog akadni, ha megtudja hogy 2 tantárgyból, de lehet 3-ból bukok félévkor?

Figyelt kérdés
Szóval 9.-es vagyok, és kémiából, föciből bukok, meg lehet hogy matekból is.8.-ban jó lett a félévim, és évvégim, kémiából pl 5-ös voltam kémiából. Érettségi tárgyakból ezen kívül 3-as vagyok, azzal megelégszik apum, de nem fogja megérteni hogy hiába tanulok föcire 1-es:( . Való igaz, a többi tárgyra nem nagyon tanulok (elfoglalt vagyok nagyon) de azokból megvan a 3-as(max átolvasom őket). A jegyeimről nemtud, megbízik bennem mivel értelmes vagyok, és sok mindent megoldok egyedül. Jobban mondva a 3-asokról tud, meg pár kettesről de a bukásról nem.

2016. jan. 10. 23:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
nem értem, hogy mi az az elfoglaltság, ami durvább, mint az iskola.. én dolgozok mellette 9-es korom óta, na de mindegy is, nem erre vársz.. szerintem mondd el hamarabb neki, minthogy a kezedbe kapod az ellenőrzőt, és odaadod becsukott szemekkel várva a pofont..
2016. jan. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%

Nem ámítalak: igen, ezért nagyon ki fog akadni. El fogod veszíteni a bizalmát. Szerintem innentől sokkal szigorúbb lesz veled.

Mindig is sok konfliktusom volt a szüleimmel, mert egész más szakmát választottam, és egészen más dolgok érdeketek, mint amit ők elvártak.

Viszont ha bajban voltam, mindig segítettek. Kérj te is segítséget! Akár, ha megengedhetitek, járj külön tanárhoz (ha csak 1-2 hónapig is) így beéred a többieket. Ha meg nagyon nehezen megy, akkor járj hozzá rendszeresen. És ennyire nem vagy reál beállítottságú, lehet, hogy érdemesebb másik sulit keresni, ahol inkább a humán tárgyak, idegennyelvek a hangsúlyosabbak. Személyes tapasztalat :) 25N

2016. jan. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%

Ki fog akadni.

Tanulj, vagy járj el tanárhoz annyira, hogy év végén át tudj menni.

Én nem tanultam eleget, pedig tudtam is volna, lett is volna rá lehetőségem. Most emiatt olyan szar életem van, hogy majd' beledöglök.

2016. jan. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%

"Szerintetek ki fog akadni, ha megtudja hogy 2 tantárgyból, de lehet 3-ból bukok félévkor?"

Minden bizonnyal.


"8.-ban jó lett a félévim, és évvégim, kémiából pl 5-ös voltam kémiából."

És ez jelen szempontból számít bármit?


"Való igaz, a többi tárgyra nem nagyon tanulok"

Azért valljuk be, 9-esként azért nem Harvardra jársz, simán beleférne napi 1-2 óra tanulás ami ezekre kell.


"elfoglalt vagyok nagyon"

Mi lehet az az elfoglaltság ami miatt nincs pár szabad órád...főleg hogy vasárnap fél 12-kor gyakorikérdést írogatsz.


"A jegyeimről nemtud, megbízik bennem"

Mostantól nem fog. Talán el kellett volna mondani menet közben is.


"értelmes vagyok, és sok mindent megoldok egyedül"

Mit? Ki tudod törölni a feneked egyedül?


Amúgy ha elmondod neki, még megelőzheted a bajt, esetleg kérd meg hogy ellenőrizzen, és kérdezzen ki a későbbiekben. Dedós módszer, de néha kell.

2016. jan. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon értelmes lehetsz, ha három tárgyból is bukásra állsz és tele vagy kettesekkel. Mindezt kilencedikben...
2016. jan. 11. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
82%

Nagyon remélem, hogy ki fog bukni!

Nincs időd? Elfoglalt vagy? Gratula!

Majd amikor a munkaügyiben ajánlanak egy sz@r állást amit nem akarsz elfogadni, majd gondolj vissza azokra ami miatt ennyire elfoglalt voltál. Tudod miért húz fel ennyire? Azért mert ugyan ilyen voltam. 9iktől kezdtek romlani a jegyeim, mert minden fontosabb volt a tanulásnál. Most robotolhatok egy konyhán napi 6órában mert nem kapok jobb melót. Tanulj az én hibámból és ne legyen fontosabb semmi a tanulásnál!

2016. jan. 11. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%

Mi történt veled a nyáron?

Miért romlott le a a tanulmányi eredményed 9.-re?

Sürgősen kezdj neki valami házimunkának,tegyél-vegyél otthon,hátha kicsit megenyhül a Fater.

Ez kicsit manipulatív, de így jobb esélyed van megúszni a nagyobb lebaxást, talán átlátszó is.

Mindenekelőtt kezdj el tanulni,mert felnőttként xar munkád lesz,xar fizetésért,és bánni fogod ezeket az éveket.

2016. jan. 11. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp mond el neki mielőtt mástól tudná meg. És igérd meg neki hogy jövőre jobban fogsz teljesiteni. gy talán kevésbé fog haragudni.
2016. jan. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Biztos ki akad és nem fog bizni bened tanulás ügyben ,mi az ami fontosabb a tanulásnál ? Senki nem szeret kötelezö dolgokat csinálni.neked tanulni lenne kötelezö de láthatolag nem csináltad .ha jó eszü vagy akkor tudnod kéne hogy csak jó eredményekel lehet jó munkát szerezni ,bukásal nem .
2016. jan. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Gitározok álladnóan, illetve bizniszelek.. (amiből amúgy meggazdagodtam). De mostantól tanulok :). Többre is képes vagyok, délután mindig tanulok amire kell utána csinálom azt amit akarok. Évvégére, meglesz a 4-es minden érettségi tárgyból (javából már most is 3-as vagyok tanulás nélkül). A többit meg kijavítóm.
2016. jan. 11. 18:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!