Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a baj azzal, hogy azt...

Mi a baj azzal, hogy azt mondom: mondjad?

Figyelt kérdés
Apám mindig kiakad, ha szól és azt mondom, mondjad. Mi ezzel a probléma? Mit kellene mondanom? Igen, fenség?

2016. febr. 14. 22:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
70%
Ez annak baj, aki szeret kötekedni...
2016. febr. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
67%
Én ehelyett mindenkinek azt szoktam mondani: Hallgatlak!
2016. febr. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Imád kötekedni meg uralkodni.
2016. febr. 15. 08:48
 14/17 anonim ***** válasza:
50%
Akkor mindegy hogy mit mondasz úgyis beleköt. Vele van baj nem veled.
2016. febr. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
54%
Én is sokat használom ha ismerem, aki hív, és anyám szokott csak néha kiakadni, de csak és kizárólag akkor, ha tényleg "mondani" akar valamit, hogy hova menjek, ezt csináljak, azt csináljak, ezt hívjam fel, azt idevigyem, stb. olyan mintha ilyenkor úgy érezné, hogy átlátok rajta, hogy nem csak azért hívott hogy vagyok és dühös lesz. :D
2016. febr. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
A szövegkörnyezettől is függ, hogy problémás-e egy ilyen válasz vagy sem, de ha kötekedő típus, mindegy, hogyan beszélsz vele.
2016. febr. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
33%
Nem is igazán értem, hogy merülhet fel egyáltalán ez a kérdés. Ha engem valaki megszólít, akkor nyilván mondani akar valamit, ergo a "Mondjad! válasz teljesen megfelelő. Én nem érzem, hogy ez bunkóbb lenne, mint a "tessék", inkább csak bizalmasabb, de barátok, családtagok között teljesen okénak tartom. Idegennek nyilván nem mondjuk ezt, pláne nem tegezve.
2016. febr. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!