Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mérges lennél ha megtudnád,...

Mérges lennél ha megtudnád, hogy a gyereked havi 15-20ezer forintot költ könyvekre?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy igazság szerint megtehetitek, nem éhezik emiatt a család, nincs miatta gond anyagi szempontból, csak épp nem tudnátok róla... Haragudnál a gyerekre, ha kiderülne?

(nem tankönyvekre gondolok, hanem szórakoztató irodalomra)


2016. ápr. 7. 10:21
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
75%
Nem, az olvasás jó dolog
2016. ápr. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves az a gyerek és honnan van rá pénze?
2016. ápr. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
82%

Boldog lennék, ha ez történne, de nálunk erre sajnos kicsi az esély. Műszaki-informatikai érdeklődésű mindegyik.😀

Viszont ilyen esetben vennék nekik e-book olvasót, hosszú távon jobban megéri. Imádok olvasni, szeretem lapozgatni a könyvet, de az e-book praktikusabb.

2016. ápr. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
90%
Nem haragudnék,de megkérdezném:mindezt miért titokban kell tennie? Sztem ha titkolja,valami gond lehet köztünk,amit mindenképp meg kell beszélni.Ez az elképzelt verzió. Töredékét tudom zsebpénznek adni,de készségfejlesztőket vesz rajta a kisfiam,és örülök.
2016. ápr. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
93%
Erre így nem lehet válaszolni, nem kerek a történet. Hány éves, honnan van pénze? Miért nem jár inkább könyvtárba? :)
2016. ápr. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
78%
Örülnék neki, főleg ha nincs anyagi gondunk.
2016. ápr. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 klopusz ***** válasza:
100%

A 4. válaszolóval értek egyet.

1. Miért titokban kell könyveket vásárolnia?

2. Honnan van rá pénze?


Én is sokat költök könyvekre, a gyerekeim rendszeresen elmondják, melyiket szeretnék megkapni. Mondjuk net-en rendelem, úgy olcsóbb.

Könyvtárba nem járunk, jobban szeretem, ha a könyvek a kezem ügyében vannak és bármikor újra elővehetem őket.

Jelenleg az a helyzet, hogy polc kellene a könyveinknek, mert a meglévők már beteltek.

2016. ápr. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
92%

Honnan van annyi pénze a tudtod nélkül?


Amúgy ha megtehetitek, akkor nem látok benne különösebb gondot, kérdés, hogy miért titkolta el. Olvasni jó és csak előnye származhat belőle ha ilyen sokat olvas, hátránya nem. A havi 20 ezret lehetne amúgy csökkenteni, ha soknak tartod. Rengeteg akció szokott lenni a könyvesboltokban, ha figyel az ember. 2-t fizet, harmadik ingyen, netes rendelésnél kedvezmény, vagy használtan is ki lehet fogni jó állapotú darabokat, csak folyamatosan figyelni kell a kínálatot. Amúgy én is rengeteget olvastam tini koromban, szóval lennének ötleteim, hogy mi való neki, én is adnék neki pár könyvet otthonról, ha tetszenek neki.

2016. ápr. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
83%

Ha a saját pénzéből veszi, akkor örülnék neki, hogy értelmes dolgokra költi. Van aki számára az probléma, ha a gyerek olvas?

Egyébként a 15-20000 Ft nem olyan vészes, egy normális könyv 4-5000 Ft egy hónapban, tehát maximum 5 könyvet tud venni, azt pedig vígan át lehet olvasni egy hónap alatt. Mondjuk egy év alatt ez már rengeteg, jó neki, ha van hova pakolnia a gyűjteményét.

2016. ápr. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
74%
Aki a mai világba könyvekre költi a pénzét az nem egy rossz dolog, főleg ha imádja is olvasni. Én persze örülnék neki ha a gyerekem ennyire érdeklődne az olvasás iránt, bár én jóval olcsóbb befektetésnek tartom az e-könyvet, és ehhez rengeteg könyvet lehet ingyen letölteni az internetről ami anyagi szempontból jóval olcsóbb sőt szinte ingyenes. Persze inkább könyvre költsön a gyerek ennyi pénzt mint alkoholra, cigire, vagy drogra, vagy más egyéb hülyeségre eltapsolja. Ha van saját keresete akkor meg pláne nem zavarna.
2016. ápr. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!