Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Baj az, ha valakit felnőttként...

Baj az, ha valakit felnőttként is támogatnak a szülei?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, hogy egy az egyben a szülők tartják el a felnőtt gyereküket, hanem hogy besegítenek a nagyobb kiadásokba, pl lakás, autó, esetleg nagyobb elektronikai cikkek (laptop, mosógép, hűtő, stb) vásárlásába. Főleg fiatal felnőttnél, akik most kezdik az önálló életet, de akár később is. Szerintetek ez elítélendő? Ezzel tényleg elkényezteti a gyerekét a szülő, és életképtelen felnőttek válnak belőlük?
2016. ápr. 19. 06:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%

Miért lenne baj?

Minden család máshogy működik.

2016. ápr. 19. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%
Amennyiben nem megy a saját eletszinvonaluk kárára, semmi gond vele
2016. ápr. 19. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
82%
nem baj, amennyiben a gyerek ezt nem elvárja, és a későbbiekben ő támogatja a szüleit.
2016. ápr. 19. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
81%

Szülői segítség nélkül jó eséllyel 30-35 évesen is a szülők nyakán élnének a gyerekek a jelenlegi albérlet- és ingatlanárak mellett. Ha tényleg az elindulásra és egy-egy nagyobb beruházásra korlátozódik, azzal az ég világon semmi baj nincs, pláne ha kölcsönös.


Gond akkor van, ha a szülők a félretett kis pénzüket is a kölkeikre költik, miközben azok a másik oldalon hülyeségekre elverik.

2016. ápr. 19. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
52%

Nincs vele baj, ha a felnőtt gyerek megbecsüli azt, amit kap, illetve maga is törekszik arra, hogy ez az állapot ne maradjon tartós.

Egy érintett

2016. ápr. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
65%

Én nem csinálnék belőle problémát, de sajnos ez a veszély nem fenyeget.

Szerintem meg ez normális, ha a szülőknek van lehetősége rá.

2016. ápr. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
65%

Nem baj, szerintem, ha a szülő megteheti, akkor ez a normális.

Az én családom is megtehetné, de mégsem támogatnak semmivel.

2016. ápr. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
69%

Ha van rá lehetőség, szerintem inkább az a gáz, ha a szülők nem támogatják a gyereket, ha szükséges. Utána persze illik gondoskodni róluk idős korukban.

Az, hogy elgondolkozol ezen a kérdésen viszont nálam abszolút pozitív. Sok olyan ember van sajnos, akik a szülők által pénzelt házban laknak , az ő kocsijukat hajtják, de saját elmondásuk szerint teljesen önállóak.

Becsüld meg :)

2016. ápr. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindentől függ.

Ha a szülő megteheti, nem okoz neki anyagi gondot, miért ne támogatná a gyerekét? Miért ne segítene neki?

De ismerek olyanokat, akik bár dolgoznak, de inkább csak dolgozgatnak, nem nagyon tudnának a fizetésükből megélni sem és a szüleik támogatják őket. Ők vették meg a házukat, a kocsijukat, a másik kocsijukat, a felújításokat ők fizetik, stb. Én ezt nem tartom jónak, mert nem csak besegítenek, hanem mindent ők fizetnek, intéznek. Így a felnőtt olyan, mint egy gyerek.

2016. ápr. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
17%
Bajnak nem baj, bár én többre értékelem azt, aki egy bizonyos kor után (mondjuk az egyetem befejezésétől) teljes mértékben maga boldogul. Akkor is, ha így csak 30 felett éri el, hogy saját lakás, kocsi...stb. tulajdonosa legyen.
2016. ápr. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!