Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Engednétek ezeket a dolgokat...

Engednétek ezeket a dolgokat a két hónap múlva 14 éves lányotoknak? Ha igen\nem miért?

Figyelt kérdés

Szempillaspirál használata suliidőben

Visszafogott kötömfestés szintén suliidőben.

Hajolaj,testápoló,kétkrém,arcradír,arctisztító használata

Plusz lyuk a fülbe


2016. júl. 29. 12:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
64%

Megengedném. Első hülye, de legalább ne reklámozná.


Plusz lyuk... komolyan már, ne legyetek nyomorékok. Kérdező, te ismered a lányod, ha egy plusz lyuktól a fülében nem fog jól tanulni, és qrva lesz, nem a fülbevalóval van baj.


Testápoló, kézkrém, hajápoló... ezek korfüggetlenek, bébit is krémezel, ha szárad a bőre. Arctisztításnak, hidratálásnak is itt az ideje. Segíthetnél neki, bár ha tudnál, nem itt kérdezősködnél, mert tisztában lennél vele, hogy ezek normális dolgok.

2016. júl. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
74%

Nem vagyok szülő, de azért remélem nem gond, ha válaszolok.

Emlékszem nálunk általános iskolában a házirend tiltotta mindenféle smink használatát, még a körömlakkot is lemosatták, ha észrevették. Most már sokkal lazábbak ilyen téren, pedig azért nem volt olyan nagyon régen mikor általános iskolás voltam...Amúgy nekem semmi gondom nincsen ezekkel a dolgokkal. A szempillaspirál nem egy túl szembetűnő dolog de mégis szép, ízléses, ha valaki normálisan használja. A körömfestés pedig ugyanilyen, ha az iskola nem tiltja, akkor szerintem semmi akadálya. Egy visszafogottabb köröm, ami illik egy 14 éves lányhoz (szerintem az élénkebb színekkel sincs baj) az rendben van. A hajolaj, testápoló stb. szerintem természetes. Nekem a plusz fülbevalóval sem lenne problémám. Én is 15 éves voltam mikor plusz két lyukat lövettem a fülembe. Ha mondjuk az arcán (orr, ajak) szeretne egy piercinget, akkor az nyilván más tészta, nem engedném meg. Viszont egy fülbevalónál, ha hosszú a haja, akkor csak kiengedi és már nem is látszik. Aztán, ha esetleg később megbánja vagy mégsem tetszik neki, akkor meg kiveszi és a helye nem is látszik, de sokaknak még évek múlva is benő a lyuk. Szerintem ezek olyan dolgok, ami beleférnek, viszont arra nyilván oda kell figyelni, hogy ne az legyen, hogy amit kiejt a száján azt szempillantás alatt megkapja mert elég hamar el tud szaladni valakivel a ló. Ugyanakkor ezek olyan dolgok, amiket nem tartok "ördögtől valónak" és nem tiltanám őket.

2016. júl. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
73%

Haj és bőr ápolás alap dolog. Ez a minimális smink és lakk is normális, ha az iskolában nem okoz problémát. Nálunk házirend tiltotta a sminket, de gyakorlatban csak azt kérték meg visszafogottabb sminkelésre aki úgy nézett ki mint egy papagáj.

A plusz lyuk sem nagy kérés, anyámnak is volt fiatalon, még a lánykoliban szúrta neki egy másik lány. Én inkább elvinném a gyerekem egy tiszta, jó hírű szalonba, mint hogy egy másik gyerek döfködjön bele tűket.

2016. júl. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
67%

Ki az a nagyon hülyegyerek,aki mindenkit lepontozott?

Akár azt írta hogy Igen,akár azt hogy Nem.

2016. júl. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
76%

pillaspirált 12(!) éves korom óta használok, most is, napi szinten, körmöt viszont felnőttként kezdtem festeni. de ettől még engedném a lányomnak, hadd ügyesedjen, ne bénázzon annyit, mint én.


az olajok, krémek, arcápolási termékek teljesen korfüggetlenek, kell is használni.


a lukat csak akkor engedném, ha jó helyen szúratná és/vagy én is ott lehetnék vele.

2016. júl. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
61%

A hajolajat, testápolót, kézkrémet engedném. Bár nem értem, hogy miért kellene erre egyáltalán engedélyt kérnie, ezek alapvető dolog, krémmel egy 2-3 éves kisgyereket is be szokták kenni, ha száraz a bőre.

Az arctisztítás is mehetne nyugodtan, hiszen ebben a korban már elkezd zsírosodni a bőre, na meg ott vannak a miteszerek, pattanások is. Ez egy hasznos dolog.

A szempillaspirál sem egy túl kirívó dolog, ha nagyon szeretné, engedném neki. De ez attól függ, hogy a suliban szabad e bármilyen sminkterméket használni, vagy nem.

Körömlakkozni sem lehet sok helyen, de ha a szóbanforgó iskola engedi, akkor néha lehetne egy kis visszafogott lakkja. (pl átlátszó, halványrózsaszín, testszínű)

A + lyukat a fülébe nem biztos, hogy megengedném.

2016. júl. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%

1 es 2 igen... ezek nem nagy dolgok, biztos a többiek is csinálják és nem szeretne kilógni a sorból.

3 halolaj, radír ilyenek, ezt nem... felesleges... Én felnőttként se használok ilyeneket, mégis ápoltnak tartom magam

4 plusz lyuk. ha nagyon szeretné akkor igen. de pl szülinapjára, vagy mondjuk ha látom, hogy szorgalmas a suliban

2016. júl. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
62%
A mindenit, felesleges a bőrradír! Mire alapozod ezt, mégis? Igenis nagyon hasznos megszabadulni az elhalt hámsejtektől, lélegezni hagyni a bőrt. Extrém szerencsés, akinek nincs szüksége rá.
2016. júl. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!