Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám teljesen bekattant....

Anyám teljesen bekattant. Csak szerintem nem normális az, amit tesz? Ez már lelki bántalmazás?

Figyelt kérdés

Nos, anyám sosem volt egyszerű eset, de mostanában még annyira sem egyszerű kezelni őt.

Folyamatosan lealáz, becsmérel és már a legkisebb dolgokért is leszid. Ha a legkisebb dolgot elrontom (ami könnyen pótolható/könnyen helyrehozható ), már úgy kiabál, mintha valami megbocsáthatatlan dolgot követtem volna el. A barátaimmal nem enged találkozni, mert hát mekkora város, simán eltévedek, max csak xy helyig mehetek...

Számon tartja, hogy mennyi zsebpénzem van (ja. A mamámtól vagy a tatám testvérétől(!!), tőle soha nem kaptam egy forintot se, soha, semmire).

És azt is tudnia kell, hogy mit, mikor és miért csinálok. Állandó ellenőrzés alatt vagyok, pedig nem vagyok valami közveszélyes vagy önveszélyes ember. Idegesít, amikor belemerülök azbolvasásba, vagy éppen egy történettel próbálkozom, és a magánszférámmal nem törődve, kopogás nélkül beront kb. 10-15 percenként.

Ami nálam kiveri nagyon a biztosítékot, hogy a barátnőmmel vásárolni mentünk egy nagyon közeli helyre (persze anya vitt minket, és végig a plázában volt, és ő vitt is haza), és adott 5000 forintot, hogy vásároljak magamnak. Azt mondta, hogy ne merjek belőle fagyit venni, még akkor se, ha abarátnőm megteszi...

Hát oké. Láttuk, hogy van 5d-s mozi, a barátnőmmel lecsaptunk rá, és megegyeztünk, hogy kétszer is mozizunk egy kicsit. A pénzemből még kifért egy nagyon szép nyaklánc is, amibe azonnal beleszerettem.

Anya pár perc múlva hív. Kérdezi, hogy mit csináltunk, stb. Elmondom neki. Mire úgy leordított a telefonba, hogy azt hittem, hallja az egész áruház. A barátnőm előtt.

Közölte velem, hogy mégis miért nem hívtam fel, hogy mozizhatok-e vagy vehetek-e nyakláncot, mert nem azért adta, hogy elköltsem.

Azóta folyamatosan ezzel cseszeget, ki nem hagyná. De úgy ordít, perceken keresztül, én meg nem nagyon ellenkezek, mert ha közbeszólok, akkor még kétszer meghallgathatom ugyanezt, de ha csak igazat adok neki, akkor mehetek a dolgomra, és max már csak párszor hallgatom meg, hogy: a barátnőm rossz hatással van rám, nem vesz nekem ebben azbévben semmi új ruhát vagy cipőt, utál, nem érdeklem...stb. Igen, és ezeket csak amiatt, mert nem kértem engedélyt, hogy azt vehessek a pénzből, amit szeretnék.

A maradék 1500 forintot visszakérte, és a zsebpénzemet is (volt vagy 500 forint) elvette, mondván, hogy nekem nem való a pénz...(mellesleg jó az anyagi hátterünk,nincs adósságunk, tehát igazán nem értem, hogy miért).

Ma pedig nem ettem meg a főztjét. Sok volt, és másnapos, megmelegítve közel sem olyan, mint frissen. Éhes sem voltam igazából. Anyám meg lebasz, hogy miért nem eszem meg, nem vagyok normális, hülye vagyok, utál, és az egyik ismerősömhöz hasonlítgatott, hogy biztos azért nem eszek, hogy netribi legyek, mint az ismerősöm, hogy minden nap más idegen pasival beszélgessek facebookon. Hogy mi a franc?! Azért, mert nem ettem meg az ebédet, egy ribi vagyok?:D

Csak az ismerőseimmel/barátaimmal szoktam beszélgetni! Még jó, hogy mindjárt nem nézi meg az üzeneteimet...ja hoppá. Már megnézte őket. Közölte, hogy adjam neki oda a telefonomat, mert megnézi, hogy kikkel mit beszélek, mert azért nyomhatom egész nap a telefont, mert idegenekkel chatelek. És megnézte. Nem talált semmit, csak a privát beszélgetéseimet elolvasta,és némelyikre rá is kérdezett. Jó érzés, amikor azt is megnézi, hogy a neked tetsző srác éppen mit írt...

És a nem evős esetre pedig kitalálta, hogy iskolakezdésre sem vesz nekem meg olyan dolgokat, amiket szeretnék. Majd kapok egy egyszínű, olcsó iskolatáskát, sima füzeteket, tavalyi dolgokat és majd a tavalyi füzeteket kell folytatnom is. És ez is onnan jött, hogy nem ettem...

Szóval kezdek kicsit kiakadni rá. Nem tűröm, hogy bárki ilyet csináljon velem. De az anyám is, meg ha egyszer komolyabban belekezd, akkor leállítani nem nagyon lehet...

Na szóval. Mit csináljak?

14/l (utolsó éves leszek általánosban, úgyhogy utána már mehet a bentlakásos iskola, de addig? )


2016. aug. 9. 23:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%

Nem csak szerinted nem normális...

Mindenképp beszélj majd erről egy értelmes felnőttel pl. az iskoládban.

2016. aug. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
22%
Vagy jobb pillanatában próbáld megbeszélni vele, hogy mennyire rosszul esik, hogy bármit csinálsz az neki nem jó. Légy nagyon nyugodt vele (hátha átragad rá)
2016. aug. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%

Hát, anyád nehéz eset. Sajnálom, hogy ilyeneken kell keresztül menned, mert ez tényleg nem normális viselkedés.


Ha zsebpénzt adok a gyerekemnek, akkor nem én szabom meg, hogy mire költheti, utólag kiabálni érte meg annyira gáz. Ha már mindenáron bele akar szólni, hogy mit vehetsz belőle és mit nem, akkor miért nem mondja előre, hogy ne legyen belőle vita később. Mondjuk az egész sztori úgy gáz, ahogy van. Meg elveszi a pénzed, 500 Ft-ot?? Ez mi? A saját gyerekemtől? Úristen...


Nem vagy már annyira kicsi gyerek, hogy ilyen szinten ellenőrizgessen téged.


Most mondhatnám, hogy ülj le beszélni vele, de gondolom, ilyet nem lehet úgy sem, mert nagy kiabálás lesz a vége. Az én anyámnak is voltak hasonló kitörései.


Sajnos mivel sokat nem tehetsz, próbáld meg kerülni a konfliktushelyzeteket, ha tudod, mire érzékeny, miért kiabálna, akkor inkább ne vagy titokban csináld, ne beszélj róla neki, töröld ki a necces üzeneteket, ne hagyj nyomot magad után, aztán elmehetsz koleszba egy év múlva, ezt még ki kell bírnod valahogy.


Próbáld meg kerülni a konfliktushelyzeteket, aztán majd csak eltelik ez az egy év. Kitartás!

2016. aug. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
22%

Valószínű valami nem jó az életében, és Téged hibáztat érte, lehet. Ráadásul még féltékeny is Rád.

De mégis csak a gyereke vagy, és azért szeret.

Nehéz helyzet ez, tudod, aki kardot ránt, kard által vész el, tehát ne veszekedj vele, próbálj higgadt maradni.

2016. aug. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
18%
apa nincs,meet ha van és normális akkor esetleg innentől egy kicsit (teljesen) apás leszel azaz.csak rá halgatsz,tölle kérsz dolgokat,stb
2016. aug. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%
Persze, ha minden lehetséges eszközzel megkeseríti a lánya életét, majd nyilván elengedi kollégiumba, ahol mellesleg idegen öreglányok csinálják vele ugyanezt.
2016. aug. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
61%
Az írásod alapján borzasztóan fel vagy háborodva és elég nagylánynak érzed magad. Szóval ha gondod van, állj oda szépen anyád elé, és mondd el neki is ezeket, ha mered. Mi nem tudunk neked ebben segíteni.
2016. aug. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
0%
Jézusom,a te anyád betegebb,mint az enyém. Igazából ne hagyd magad,mert ezzel csak magadnak ártasz és nem biztos,hogy egyből észre veszed. Lehet évek múlva jön elő ennek az eredménye,de nem lesz kellemes az tuti.(az alázásra gondolok). Az ilyen emberek egyébként azért ilyenek általában a gyerekeikkel,mert velük is igy viselkedtek a szülei(vagy rosszabbul) és nekik ez a természetes. Az én anyám is ilyen,habár én már egy jó ideje le állítom,ha nem tudja hol a határ és ha fölöslegesen csinálja a hisztit. Az alázásba már bele sem kezd! Hiába ő az anyád,neki is tisztelnie kéne téged vagy legalább nézni valamibe,ha már megszült. Igazából nem értem,hogy lehet ilyen valaki a gyerekével. Már csak ezért is leszek más milyen a gyerekemmel ha lesz. 17/L
2016. aug. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%
Én minden szavát elhiszem egy dühös tinikének. Nyilván így történt, pont így, nem hagyott ki semmit, mindennek sosem volt előzménye, ő jól tanul, megbízható, sokat segít, nem hergeli direkt az anyját, nem olyan pénzt költött, amit egész másra adtak... persze-persze. Adná az ég, hogy anyud is idetaláljon és meséljen rólad egy picit. Furcsa, hogy minden banyasága ellenére még éjjel hagy téged netezni, pedig állítólag oooooolyan szigorú és aaaaaanyira ellenőrzi minden mozdulatodat...
2016. aug. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
37%

En is meghallgatnam azert anyukad velemenyet...

Honnan tudod hogy nincs adossagotok? Azert mert anyukad nem mondja? Siman lehet hogy maganeleti dolgok nyomasztjak.

Persze nem szep tole hogy rajtad vezeti le a feszultseget, de megkerdezted te tole barmikor is hogy anya, hogy vagy? Kersz egy kavet, teat? Minden rendben veled?


Gyanitom hogy nem...

2016. aug. 10. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!