Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért egyre rosszabb anyámmal...

Miért egyre rosszabb anyámmal a kapcsolatom?

Figyelt kérdés
régen amennyire szerettem anyukám, most meg egy óra után már veszekszünk.. mindenbe beleköt, veszekszik velem, én persze nem hagyom magam én is mondom neki a magamét, de egyre jobban kezdek belefáradni és szívem szerint elköltöznék innen már... 17f

2016. okt. 6. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert te még nem nőttél fel (másképp képes lennél nem veszekedni vele, még akkor sem, ha ő veszekedős kedvében van), meg mert ő már unja a kamaszkorodat, és alig várja, hogy vége legyen. :) Türelem!


Ne menekülve költözz el otthonról, ha egy mód van rá!

2016. okt. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván hasonló személyiségetek van, viszont múlik az idő és a felnőtté válás során sokszor van konfliktus a szülő és a gyerek között. A gyerekből ugyanis felnőtt lesz, akit a szülőnek saját magával egyenértékűként kellene kezelnie, azaz egyre kevésbé gyereknek, ami ugyebár a megszokott családi hierarchia felbomlását ill. átalakulását is jelenti. A gyerek sem kezeli a szülőt már mindenhatónak és minden tudónak, viszont még mindig függ tőle, nemcsak anyagilag és egzisztenciálisan, hanem a tapasztalatok miatt is. Legjobb lenne ezeket a dolgokat megbeszélni is egy-egy összezörrenés után.
2016. okt. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

De nem azért, de úgy viselkedik, mint egy ötéves...

szerinte flegma, nagyképű vagyok, de szerintem nem..

tőle függök anyagilag ez tuti,

mindig megkapom tőle, h nem fogok leérettségizni, meg nem lesz belőlem semmi meg ilyenek,

és ezt már annyira, de annyira unom..

most mit érdekli őt, h mi lesz akkor??

jó tudom ő szült meg stb, de akkor is mit rágódik ezen?? és idegel ki velem engem is?!

2016. okt. 6. 20:47
 4/7 anonim ***** válasza:

"mindig megkapom tőle, h nem fogok leérettségizni, meg nem lesz belőlem semmi meg ilyenek,

és ezt már annyira, de annyira unom.. "


Ha szerinted le fogsz tudni érettségizni, akkor ne hagyd, hogy kihozzon a sodrodból ezzel. Jó, oké, unalmas. De és? Akkor ne figyelj oda rá. Ez is a felnőttség része: megtanulni azzal foglalkozni, ami lényeges, és nem elpocsékolni az energiáinkat arra, amiről tudjuk, hogy butaság.

2016. okt. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
de sajnos már azt érzem, h nem öröm hanem teher vagyok a számára.. :/
2016. okt. 6. 21:29
 6/7 anonim ***** válasza:
Együtt élsz édesapáddal? Ha nem, akkor költözz hozzá.
2016. okt. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nem te vagy az egyetlen aki nem jön ki a szülőkkel.Amikor az emberek össze vannak zárva.Egy idő után kiéleződnek az ellentétek.A végén már nem tudja egyik ember elviselni a másikat.Próbálj mimnél kevesebbet ott lenni a közelében.Valószínű függsz tőle anyagilag.Ha így van annyit tehetsz csak ,hogy meghallgatod,és nem leszel partner a vitában.Próbálj meg nem válaszolni csak ha nagyon muszáj.És akkor is légy kedves.Ne próbáld meggyőzni semmiről.Ha kérdez és normálisan szól hozzád ,te is válaszolj normálisan.Próbálj láthatatlan maradni.Soha ne veszekedj az nem megoldás.Sok embernek lét eleme lesz a veszekedés ahogy öregszik keresi mibe köthet bele.Amiket mond és te tudod ,hogy nem úgy lesz gondolj arra ,ez a te életed ,és te vagy a felelős érte.Az ,hogy ő mit mond az egy dolog.A saját életed te fogod élni nem pedig ő.Próbálj nyugodt maradni mindig és minden körülményben.Ne akard meggyőzni a saját igazadról.
2016. okt. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!