Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anime fanok segítség! A...

Anime fanok segítség! A szüleim utálják az animéket én imádom őket mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az egyik családtagom már otaku (mániákus animefan) szintjére süllyedt ezért eléggé elutasítják az animéket. Én viszont csak szeretem őket nézni nem is nézek sokat heti 3 rész max. A szüleim sokat piszkálnak amiért animét nézek és nem esik éppen jól. Abba hagyjam? Veletek volt már ilyen? Ha igen hogyan kezeltétek?

L/12



2016. dec. 4. 17:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Én nem vagyok animés, de; szard le.
2016. dec. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Animét nézni minden életkorban normális. Léteznek felnőtt (pszichologizáló, vagy pl nemiséggel kapcsolatos stb) animék, és léteznek tizenéveseknek valóak, meg kisgyermekeknek szántak is.


Mivel természetes és ráadásul hasznos dolog az animék java részét nézni (bár sajnos itt is akad pl a gyermekeknek szántak között silány minőségű, de hát hol nem??), ezért ne hagyd, h eltántorítsanak ettől, ha egyszer szereted. Persze ne vidd túlzásba továbbra se, ha egyszer zavarja a szüleidet.


Mondd el nekik azt is, hogy nem vagy függő, valamint hogy a tizenéveseknek szántakat nézed. De tényleg lehetőleg csak tini animét nézz (shoujo és esetleg shounen), és ne vidd túlzásba, evvel a szüleid előtt igazolva, hogy nem megy a tanulás rovására, valamint hogy neked valót nézel.

2016. dec. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

Legközelebb kérdezd meg, hogy az is zavarná-e őket, ha az Oroszlánkirályt néznéd. (ami, megjegyzem, ugyanúgy tetszik nekem, mint az animék)

A másik, hogy attól, hogy az egyik családtagod csinált valami hülyeséget, te még nem fogod követni a példáját. Én pl. rászoktam kamaszkoromban a cigire, aztán az öcsém is kipróbálta, és neki több esze volt, nem szokott rá. És itt most egy olyan dologról beszélünk (cigi), amiből már egy szál is káros, nem olyanról, mint az anime, ami ugyanolyan, mint bármelyik szórakozási lehetőség, ha nem megy a kötelességeid és a kapcsolataid rovására (mint ahogy írtad, nem megy), akkor teljesen jó,mert kikapcsol.

Egyébként én megtanultam japánul. Fel lehetett venni az egyetemen minornak, és pedig annyira szeretem az ország kultúráját, hogy felvettem. Az alapszakmámmal helyezkedtem el, de amíg szakdolgoztam, meg munkát kerestem, nem kis pénzért fordítottam. Van ám egy ilyen oldala is :)

2016. dec. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Nem vagyok én sem anime fan de szard le őket.Ha dohányzásról lenne szó akkor megérteném hogy piszkálnának.De ez miatt piszkálni valakit nevetséges.
2016. dec. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
9%

"Keress kérdéseket hasonló témákban: anime, szülő, Otaku, gyerek, manga, Yaoi, Henati, yuri"


Gratulálok szüleidnek,12 éves lányuk yaoit,hentait,yurit néz. Belőled is egy weeaboo lesz, szegény szülök. :(

2016. dec. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Párnahuzat ***** válasza:
100%
Ha yaoit nézel szüleid előtt, nem is csodálom hogy nem akarják engedni :D Én kb 2hónapja nézek animéket, Attack on Titan-t apával néztem.
2016. dec. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Tudják,hogy milyen kategóriát nézel? És ezt előttük csinálod? Mert akkor megértem.
2016. dec. 5. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azért írtam kategóriába a yuri, hentai, yaoi kulcsszavakat mert gondoltam így könnyebben ráakadtok. Egyébként ilyen Free! Yuri on ice! animéket nézek és nem előttük.
2016. dec. 5. 17:36
 9/11 Könyvimádó05 válasza:
100%
Tojd le, és kaja előtt nyugodtan üvöltözd az Ittodokimasu-t. Én így csinálom.
2016. dec. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az előző jól mondja, így kell ezt csinálni. Nekem nagyon szimpatikus az előző válaszoló (Könyvimádó05). :3
2016. dec. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!