Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szuleim nem engednek el...

A szuleim nem engednek el allatmenhelyre onkenteskedni, mert szerintuk hulyeseg! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon mennék, de errefele az allatot semmibe nezik, pedig jol jonne a segitseg a menhelyen. A szuleim rendesen hulyenek neznek, es megtiltottak, hogy mejek. :( :( hogy gyozzem meg oket?
2017. jan. 21. 12:24
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de egy kérdés a realitás talajáról: a menhelyen megkérdezted már, hogy van-e korhatár az önkénteskedéshez, azaz mehetsz-e? mert én egyszer mintha azt olvastam volna, hogy csak 18 év felett lehet önkéntes valaki.

Ez ugyan egy másik menhely (kutyás) honlapja, de ez van írva:


"Mivel a menhelyen végzett tevékenység veszélyes lehet, ezért 18 év alatti személy a telepen csak szülői felügyelettel tartózkodhat és végezhet önkéntes tevékenységet!"

2017. jan. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Az érettségihez úgyis kötelező a közösségi munka! Kérdezz rá a menhelyen és az iskoládban, hogy ezt el lehet-e fogadtatni, és ha igen, próbálj meg ezzel érvelni a szüleidnél. :)
2017. jan. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
0%
Micel nem vagy nagykorú, ha a szüleid nem engedik, nem mehetsz oda dolgozni, bár 15 évesen a törvény sem engedi, majd mész 3 év múlva, akkor már senki nem szólhat bele.
2017. jan. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Ez nem Pest nem eszik itt olyan forrón a kását mert tőlem fiatalabb is volt már ott nyáron tennivennni simán mehetnék én is mondták.
2017. jan. 21. 15:08
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg menj el, ha más nem titokban, és pár hónap múlva pedig közlöd, hogy tapasztaltabb lettél, érettebb, abba se hagytad, ezek után szerintem beletörődnek majd. Amúgy valóban kell érettségihez 50 óra, kellemest a hasznossal.
2017. jan. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj...

Én kértem, kifejtetted. És ha igazán akarod, akkor képes vagy, TÉNYLEG képes vagy állni a sarat és tűrni azt, hogy mocskolnak a nemes cél érdekében a szüleid, mert mindennek ára van. Jól mondta előttem valaki: most megértheted, mit jelent bátornak lenni.

Ha jól veszem ki, a szüleid nem azért nem engednek, mert 15 éves vagy, hanem mert (bocsánat) tapló emberek, akik nem szeretnek segíteni senkin sem. Főleg nem "értéktelen állatokon." Nagyon örülök, hogy nem hasonlítasz rájuk. Ne hagyd, hogy beléd neveljék ezt az visszamaradott elvet, amit bennük elültettek.


Félsz édesapádtól...mi a legrosszabb, amit tehet? Megüt. Értem. Tudom, hogy rettegsz ettől, de ha a saját apád képes erre egy ilyenért, akkor bármilyen más, tényleg apró dologért is megteszi. Megérik neked az állatok ezt a kockázatot?

Tudom, más nevében könnyű beszélni, blabla, de én megtenném. Voltam már ilyen helyzetben, csak nem menhelyről volt szó.

Egyébként bejelentést tehetsz, ha bántalmaztak, elmúltál már 14, tehát kötelességük figyelembe venni a vallomásodat.

Meggyőzni nem tudod őket. Nem negatív akarok lenni, nem is vagyok, de ez tény. Ők már soha nem fogják másképp látni ezt a helyzetet. Mert nem szeretnek segíteni, nekik sem kell más segítsége, te se segíts máson, ők sem segítenek rajtad. - ez alapján élnek, vagy tévedek?

Egyetlen dolgot tehetsz: megmutatod, hogy nem olyan fából faragtak.

Ha számít ez neked, akkor rázd le magadról a rosszallást, a kegyetlen ellenkezést, gondolj mindazokra az örömökre, amiket a segítséged nyújtásával okozol majd nekik. Tudom, hogy ez nem kompenzálja, hogy otthon őrültek a szüleid, de fel kell lázadnod, ha igazán akarod ezt. Be kell bizonyítanod, hogy nem állíthatnak meg. Nem tántoríthatnak el a terveidtől.

Mert ezzel kezdődik, aztán később mindenbe bele szeretnének majd szólni. Sőt.

Bátor légy és ne vagány.

Más a vagányság és más a bátorság. Vagány az, aki gondolkodás nélkül megtesz valamilyen veszélyes dolgot. A bátor ember úgy megy neki a veszélynek, hogy tisztában van a kockázattal.

Tudnod kell, hogy mit akarsz. Mert ha feladod, sose fogod bebizonyítani nekik, hogy céltudatos vagy. Ha nem mersz szembeszállni velük, akkor mégis miben segíthetnénk? Meggyőzni (helyetted) nem tudjuk őket. Neked kell lépned, ha elég erősnek érzed magad erre a feladatra és a...vállalkozásra.

Ne hagyd, hogy megakadályozzanak abban, amit csinálni szeretnél, csak mert az nem egyezik az ő normáikkal.

Ha hagyod, akkor nem akarod igazán.

2017. jan. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Nem tudok titokban elmenni mert észreveszik ha nem vagyok otthon iskola után vagy a hétvégén. Én nem tudok kiállni apámmal szemben. Eleve mindig mérges mindenért ideges nem szeretném megveretni magam. Fontosak az állatok nagyonis de annál jobban tartok tőle mert tényleg mindig kiabál kis dolgokért is. Nem verethetem meg magam hetente többször mert megyek. Dehogy szólok érte mégiscsak az apám ráadásul innen ha elvisznek nevelőotthonba ott tele van cigányokkal akik ugyanugy minden nap verik a nem cigányokat meg ellopják a telefonjukat ruhájukat sokszor volt ezért ott a rendőrség mert úgy megverték a lakótársaikat. Megpróbálom inkább győzködni hátha.
2017. jan. 21. 22:24
 18/25 anonim ***** válasza:
Szóval a nevelőotthonnal fenyegetetz már apád? Nem akarok véleményt formálni csak érdekel
2017. jan. 22. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Ezt hogy raktad ossze?
2017. jan. 22. 10:09
 20/25 anonim ***** válasza:

Ténylegesen megszokott veri?


Nekem az a tapasztalatom, hogy konfliktus után mindenki megengedőbb lesz. Nem az van, hogy újra és újra ugyanaz.


Lehet kezdetben eltűnhet él egy órára. Vagy ténylegesen elkezdhetnél könyvtárban tanulni és lecsípsz abból. Ha ilyen az otthoni légkör akkor eleve jó dolog a könyvtár, egyetemisták is sokan tanulnak ott.

2017. jan. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!