Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim teljesen lerombolják...

A szüleim teljesen lerombolják az önbizalmamat, emiatt szinte csak gátlásokból állok. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


19 éves lány vagyok, egyetemista tehát szeptembertől júniusig 1 héten csak két napot vagyok itthon (kolesz) de nyáron ugye itthon lakok.


A szüleim mindenért engem hibáztatnak, van egy 12 éves öcsém is és ő is azt tanulja el tőlük, hogy engem szekáljon. Bármit beszélgetek a szüleimmel és próbálnék segíteni, úgy fogják föl, hogy én hülyének, fogyinak nézem őket és hogy én vagyok az okosabb, csak nekem lehet igazam és az ilyen embert a munkahelyeken nem fogják szeretni és engem sem fognak.


Érdekes, több helyen dolgoztam és többször szóvátették, hogy rendkívül segítőkész vagyok és emiatt is szerettek. Nem gondolnám, hogy okoskodó az az ember aki segít a másiknak.


A szüleimmel kapcsolatban éppen fordítva látom a dolgot. Ők nem tűrik el, ha nincs igazuk. Nemrég joggal kapcsolatos beszélgetés volt a családban és mivel pont jogot tanulok, elmondtam, hogy abban a kérdéskörben mi hogy van. Erre a válasz nem a normális köszönöm, hanem megint te vagy az okos, csak neked lehet igazad válasz érkezik.

Az öcsém meg rátromfol, persze mikor rászólok, hogy hagyja abba akkor azt kapom, hogy nem szólhatok rá, nem én vagyok az anyja. Ez nem csak egyszeri, többször elfőfordult több más szituációban.


Emiatt a dolgok miatt szinte csak gátlások vannak bennem ami kihat arra is, hogyha igazságtalanság ér akkor nem tudok kiállni magamért.

Egyrészt nem merek önbizalom híján, másrészt egyre kevésbé látom, hogy lenne értelme.


A másik hátulütője az ismerkedés terén van. 0 önbizalmam van és állandóan téma az is, hogy miért nincs már barátom.

Így hogy legyen?


Sajnos ezek kihatnak a személyiségemre is.


Mit tudok tenni?

Elköltözni sajnos nem tudok.


Köszönöm előre is!



2017. aug. 20. 09:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%

Szia! Évközben mikor a koleszban vagy ne járj haza minden hétvégén, bőven elég havonta egyszer. Keress magadnak hétvégére programokat, új hobbit, sportolási lehetőséget ...ezzel egy kalap alatt új társaságokba kerülsz be és így lehetőséged lesz ismerkedni stb. Ne arra koncentrálj persze közben, hogy akkor te most mindenáron barátot szeretnél találni, csak egyszerűen szerezz új élményeket, tapasztalatot.

A férjem mesélte korábban, hogy ő úgy állt neki a saját önbizalmát fejleszteni, hogy pl bulikban, diszkókban az nélkül hogy alkoholt ivott volna előtte fogta magát és nekiállt egyedül táncolni mikor még senki nem kezdett el táncolni. Mondta, hogy hülyén érezte magát, főleg eleinte de már csak azért is folytatta és egyre felszabadultabb lett és mindig csatlakoztak hozzá szépen lassan. Én mondjuk ezt nem tudnám megcsinálni, de neki bevált. Azt mondta, hogy nem érdekelte egy idő után hogy mások esetleg hülyének nézik, és más szituációban is ezáltal több önbizalma lett és nem aggodalmaskodott, hogy mások mit gondolhatnak róla.

2017. aug. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, hogy csak addig lehet valakinek hatni az önbizalmára amíg nem jön rá, hogy káros hatások érik, ahogyan rájössz onnantól kezdve már nem tudnak befolyásolni, te oedig már rájöttél, éld az életedet és ne törődj a szüleid megjegyzéseivel.
2017. aug. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Az első válaszoló férjének taktikája nekem csak alkohollal működik de köszönöm a tanácsot :)


A második válaszolóhoz annyit szólok, hogy eájöttem, hogy káros hatások érnek de nem tudok attól elvinatkoztatni, hogy a szüleim. :/

2017. aug. 20. 10:15
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg az a megoldás, hogy ne menj haza kollégiumból, csak havonta egyszer, vagy csak ünnepekre.
2017. aug. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
100%

Atya ég, teljesen megértem.Elkezdtem olvasni,olyan mintha az én életemet írtad volna le. Ugyan ez ment nálunk is minden egyes nap.Nekem két öcsém van,de őket is ugyanúgy szivatjak.Minden nap mikor felkelsz már kezdődik a balhé,a folytonos civakodas meg mielőtt elhagytad volna az ajtót reggel 7 előtt suliba menet. Mire beersz már idegileg kész vagy, miután pedig folyton azt hallottam otthon hogy "te senkihazi,semmire nem vagy jó,maradj már csöndben(ezt akkor mikor a globális felmelegedésrol beszéltem nekik-egyébként a greenpeaceval dolgozom és wwf-fel olykor-szoval mikor felhozta már hogy az embereknek nagyot kéne valtozniuk,veszélyben van a föld az állatok ugyanúgy az emberiség is..felvetettem pár forrást tudományos cikkeket,könyveket,dokumentumfilmet is mutattam,de semmi)..nálunk az a szokás hogy apam addig magyaráz,amíg a másik bele nem fárad és feladja. Csak ezen az egy témán 4oran keresztül "tarsalogtunk"..és a végén persze én mentem el. Beraktam nagyapamnak ezt a filmet "Before the flood" apám csatlakozott az első pár percben azt hadovalta kihisz az ilyen szarsagokban,utána meg azt hogy látod én megmondtam ugyanezt mondtam.

Na mindegy.

Ez csak egy példa volt a sok hülyeség közül.Tegyuk hozzá irtó vallásosak,minden héten misére mentunk.

Engem olyan szinten lehuztak amíg velük laktam,mindent feketén láttam,atragadt rám is a negativitasuk,haza menni se volt jó erzes..17 éves voltam,már számoltam a napokat,naptárat készítettem és vártam mikor leszek 18,hogy lelephessek.

Nagyon csúnyán mentem el otthonról, 2hettel mielőtt 18lettem volna nagyon osszevesztunk,felhívtam a barátomat jöjjön értem. Apám rendőrséggel fenyegetőzött.

Elmentem.

Anyam sírt,apám fenyegetozott rendőrséggel meg hogy nem fogja érdekelni ha a híd alá kerülök egy forintot nem ad.

3-4 tartott amíg lenyugodjon és felhívtam oket. Ezután havonta egyszer találkoztunk,majd minden szombatot náluk töltöttem. Ettunk,beszéltünk,apám még pénzt is adott folyamatosan.

Teljesen megváltoztak.

Érezték hogy már nincs uralmuk feltettem,nem kell a segitseguk,anélkül is megvagyok.Tudtak hogy teljesen elveszitenek ha nem változnak,így is lett.

Mikor haza mentem nagy ritkán boldogok voltak,semmi veszekedés.

Én is az voltam.

Mikor elkoltoztem én is nagyon vonakodó voltam mindenkivel. Nulla önbecsülés,semmi jó kedv.Egyedul a baratomban bíztam.Utana lassan hónapról hónapra minden megváltozott.

Megjött az eletkedvem.

Lett önbizalmam.

Lettek barátaim.(kiskorom óta azt neveltek velem hogy ne legyenek barátaim..minek nekem ha nekem itt vannak ők..szinte soha nem mehettem sehova,ha meg is és 5percet késtem otthonról kaptam a fél év 1ev szobafogsagokat.)

Keezdtem pozitívan látni az életet,az elején nehéz volt,de most büszke vagyok magamra,hogy elszakadtam tőlük.


Alapjában nem rossz emberek a szüleim és a te szüleid sem,de valószínűleg nekik is sok problémájuk van,amit talán még neked sem mondanak el,csak rád vetítik ki..ok nélkül kotekednek,ocsarolnak..leginkább azért mert magukkal van bajuk. Hidd el,nem veled van a baj,koncentrálj a jovodre és ne félj nyitni emberek felé. Kitudja talán megtalálod azt igazit és fél ev múlva minden hétvégén már hozzá mész haza.


Nagyon remélem hogy segítettem!

Sok kitartast,már most olyan mintha sors társak lennenk..

Ha szeretnéd beszelgethetnenk privatban.


Üdv

Kriszti

19

2017. aug. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
13%
Egy éve vagy joghallgató, kb semmit nem tudsz semmiféle kérdéskörről... És ezt a családod is tudja.
2017. aug. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
27%

Nemrég joggal kapcsolatos beszélgetés volt a családban és mivel pont jogot tanulok, elmondtam, hogy abban a kérdéskörben mi hogy van - persze, nagyon tudhatod egy év után :D


Egyébként nem kell hazajárni, ha szar a légkör és pont.

2017. aug. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
94%
Ismerős ez a szituáció "te vagy az okos,csak neked lehet igazad" ezzel letudják a vitát,holott sokszor nem nekik van igazuk. A helyedben rájuk hagynám a dolgaikat,csinálják úgy ahogy akarják,te meg szépen építsd fel az életed,ahogy te jónak látod. A 12 éves öcséd véleményére ilyen viták szempontjából ne sokat adj, komolyabb témákhoz egy ilyen korú gyerek hozzá se tud szagolni,már abból kifolyólag sem,hogy nincs elég élet tapasztalata, egyszerű csorda szellemmel "működik", "apáék téged szapulnak, ők a felnőttek, biztos nekik van igazuk,akkor beszállok ellened én is" Önbizalamat pedig a pozitívan megélt dolgokból próbálj meríteni,pl.a munkahelyen szerettek,mert segítőkész voltál. Ezt tapasztaltad,akkor valahogy erre építs,hiába mondják a szüleid,hogy nem fognak szeretni a munkahelyen,ha homlok egyenest mást tapasztaltál.
2017. aug. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
91%

Az ember a családját nem választhatja meg.

Ne hagy magad mérgezni ilyen légkörben.

Ritkábban járj haza, ha van rá lehetőséged, illetve tanulj ebből is.

Nagyszerű példa arra, hogy milyen ne legyél.

Te életed, te döntésed.

Az élet rövid, hát használd ki és töltsd el úgy, hogy az minél értékesebb legyen.

2017. aug. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
44%
Akik lepontoztak: ha a családtagotok lenne és nulla tudással egy év orvosi után mindenkinek megmondaná a tutit, iztos csak bólogatnátok, hogy igen, te értesz hozzá? Egy év után semmi köze a valódi joghoz, jogesetekhez, jogszabályokhoz. De elvárja, hogy a család ne vitázzon vele, véleményük se legyen.
2017. aug. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!