Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 1 éve költöztem el otthonról,...

1 éve költöztem el otthonról, most otthon voltam több, mint egy hetet az ünnepek miatt és bolondulok meg annyira hiányzik az otthonom, és a kiskutyám.22 évesen, ez normális?

Figyelt kérdés

Budapesten élek a párommal,igazából nem is anyukám,vagy a város. A kutyám hiányzik, nem hozhatom fel. A párom nem engedi,kicsi a lakásunk és mivel dolgozunk egyedül kellene legyen. Otthon pedig mindig van vele valaki.

Nagyon erősen kötődünk egymáshoz,nincsenek nagyon igaz barátaim,a kutyum a mindenem.

Folyton azt érzem,nem akarok itt élni. Pedig tudom,hogy ez jelenti a megélhetést. A szülővárosom már elfeketedett,munkalehetőség nincs. Kéthetente egy hétvégi napot tudunk otthon tölteni.

Abban reménykedem egyszer megvalósul az álmom és egy nagy házban velem élhet majd.


2018. jan. 2. 09:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Bízom benne, hogy a jövőben lesz lehetőségetek megteremteni a feltételeket ahhoz, hogy a kutyád veletek élhessen. Most viszont bele kell törődnöd ebbe a helyzetbe. Ha igazán szereted, belátod, hogy számára jelenleg sokkal ideálisabb ott élni, mint veletek.
2018. jan. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
48%

Az rendben, hogy jelenleg nincs lehetöséged oylan lakásra, ahol a kutya is veled lehet.


De olyan emberrel, aki "nem ENGEDI", hogy veled legyen, nem szabad együttélni.


Ezen kívül azt el kell fogadni, hogy a szülöhelyeden nem tudsz élni, mert nincs munka, de nem csak egyetlen másik város van, ahol dolgozni is tudsz - ha a mostani hely nem tetszik, akkor keress máshol munkát. És nem feltétlen kell a jelenlegi barátoddal együtt költözni, mert rá nem számíthatsz.


MEg spórolj annyit pénzt, amennyit tudsz, meg keress olyan lakást, ahol szabad kutyát is tartani.

2018. jan. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%
Nem engedi... aha. Te tudod. Más is dolgozik és nem él nagy családi házban mégis megoldja a kutyát ha annyira szereti. Ez mind csak kifogás. Persze fel kell kelni korábban, munka után nem a pihenés az első, de te tudod megéri-e. Itt az nem normális ahogy a barátod szabályozza az életed
2018. jan. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
37%
Ha vidékről jöttél, akkor érthető, hogy nehezen szokod meg Pestet. Én személy szerint gyűlölöm, meg nem tudnám szokni, szerencsére kb két évente egyszer kell felmennem, de konkrétan hányingerem van, ha csak beérek a határába, szerintem élhetetlen. Próbáljatok meg más vidéki városba költözni, azért vannak ám lehetőségek. Megyeszékhelyen lakok, ahol alig van munkahely, mégis megoldottam és bőven átlagnál magasabb életszínvonalon élünk a párommal.
2018. jan. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%

Én sem vinnám ilyek körülmények között magammal a kutyát. A kis lakás nem akadály amúgy, ha van időd eleget foglalkozni vele, napi 3-4 séta mellett a legtöbb kutya elvan lakásban, ha kellőképpen ki tudja mozogni magát (tehát nem 5 percesek a séták). De ha ezt a munka miatt nem tudod megadni neki, tényleg jobb, ha otthon marad.

VISZONT. Két felnőtt ember között egy egyenrangú kapcsolatban nem létezhet ilyen, hogy "nem engedi". Nem a gyereke vagy az alkalmazottja vagy neki. Szerintem inkább ezzel van a gond, ezen kellene elgondolkodni...

2018. jan. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%

". Két felnőtt ember között egy egyenrangú kapcsolatban nem létezhet ilyen, hogy "nem engedi". Nem a gyereke vagy az alkalmazottja vagy neki. Szerintem inkább ezzel van a gond, ezen kellene elgondolkodni..." - Ezzel teljes mértékben egyetértek.


Még annyi hogy nem muszály Pesten élned csak azért mert ott dolgozol, miért nem keresel Pest környékén valami nyugisabbat? Szerintem neked környezet változás kell. Simán belehet járni és általában az árak is alacsonyabbak.

2018. jan. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%

De olyan emberrel, aki "nem ENGEDI", hogy veled legyen, nem szabad együttélni.

Igy van,most épp a kutyát nem engedi,lesznek itt még nem nem engdi dolgok borítékolom,az ilyen tekint tulajdonként a másikra.

2018. jan. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Két kutyával élünk 36 négyzetméteren. Nincs olyan, hogy kevés hely. Igaz, mi naponta több órát foglalkozunk velük, rengeteget járunk sétálni, meg labdázni. Úgyhogy ez nem kifogás, hogy kicsi a lakás, gondolom nem húsz négyzet méteren éltek, egy kutya nem foglal sok helyet.


A kutyás családok 90%-ánál a kutyák egyedül vannak napközben. Elég nagy luxus az, hogy valaki nem dolgozik, és a kutyákkal van otthon. Átlagos háztartásban mindenki dolgozik, így a kutyák 8-9 órát egyedül vannak. Hamar megszokja ezt minden kutya, és tudják, hogy ekkor aludni és pihenni kell, de utána lesz játék a gazdival.


Úgyhogy ezek kifogások, amiket te is elhiszel, mert a párod ezzel tömi a fejedet. Nem a hellyel, meg a napközbeni egyedülléttel van a probléma, hanem azzal, hogy a párod nem akarja. És aláírom, tényleg jobb helye van a szüleidnél a kutya, ha mindig lehet valakivel, ez tény. A legnagyobb gond ott van, hogy a párod nem engedi. 5 éves vagy és ő az anyukád? Vagy mi? Felnőtt, keresettel rendelkező, önálló ember vagy. Miért más mondja meg neked, hogy mit lehet, és mit nem? Szerinted szeret téged ez az ember, ha végig nézi ahogy a kiskutyád után sóvárogsz egy éve? Mi lesz a következő amit nem fog megengedni? Hogy elmenj a barátnőiddel szórakozni? Hogy megigyál munka után egy kávét egy kollégáddal? Normális kapcsolatban nincs ilyen, hogy engedem, nem engedem. Ezen kellene elgondolkodnod. Főleg, hogy szinte minden válaszoló ezt írja neked.

2018. jan. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
30%
Hagyjuk már, egyáltalán nem szabályozza az életét, és nem is kifogás. Azért mert nem lehet a lakásban a kutya? Ne csináljátok már, mindenkinek vannak igényei, neki pl ez. Ha megmondaná hogy kivel találkozhat vagy nem mehet sehova, na az már az lenne.. Mindenkinek vannak ilyen dolgai, ezekhez alkalmazkodni kell ha már együtt élnek.
2018. jan. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
27%
Nagyon a mindened lehet az a kutya, ha 1 ėve nem veled van. Nem engedi a pasi? Jó vicc. Nekem ha a párom azt mondaná hogy nem lehet mellettem a kutyám, akkor a párom repülne, nem a kutya. A miėrteket nem taglalom neked.
2018. jan. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!