Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak én vagyok ekkora lúzer...

Csak én vagyok ekkora lúzer 40 évesen? N

Figyelt kérdés
Erőteljesen elgondolkoztam magamon most karácsonykor.14 évesen azt hittem előttem az élet.18 évesen,azt gondoltam hogy mivel szép vagyok,bármit megkaphatok,nem volt pénzünk,én sok pénzt akartam,ki akartam törni.Ez sikerült is sok minden árán.Sok pasi volt,aki komoly dolgot akart,de én nem akartam,mondván erre ráérek,majd lesz valami,persze voltak 2-3 éves kapcsolataim,de egyiknél se éreztem hogy ő lesz az.Kezdtem közeledni a 30-hoz,még akkor is nagyon jó anyagi helyzetben voltam,de már ott kezdtem félni hogy lehet nem találok normális partnert.És akkor vétettem egy hibát.Összejöttem olyannal,akivel nem szabadott volna,nagyon sok sérülés ért lelkileg is,pénzem elúszott,csak lebegtem a semmiben,miközben ez a tag letiporta az önbecsülésem.Éjjelenként azt kívántam,bárcsak valahogy el tudnék szabadulni,az is elég lenne hogy fenn tudjam tartani magam.Ez nagy nehezen sikerült.Most a jelenlegi anyagi helyzetem nulla,de annyit elmondhatok hogy fent tartom magam egyedül.Megtanultam hogy a pénz nem ér semmit,ha nincs melletted szerető társ,vagy akivel megoszthatod.Ennek alapján tárgyakhoz se kötődök,mindent szinte kidobok,ruhákhoz sem,szinte az összes ruhámat kidobtam,csak annyi van,amiben tudok járkálni,csak 1 cipőm van,stb.Amilyen életet éltem,a legminimálisabbra csökkentettem.Mindeközben volt egy rokonom,aki azt mondta,soha nem fogom semmire sem vinni,mint ahogy anyám se.Igaza lett.Mintha hasonló hibákat követtem volna el,de nekem volt lehetőségem sokszor,és elbaltáztam,ennyi a különbség.És most ott tartok,hogy karácsony van,kaptam ajándékot anyámtól,egy tök szép pulcsi,tök jó nadrág,meg 2 tök meleg zokni,és ezerszer jobban örülök ennek,mint amikor 50 ezerért vettem egy cipőt,vagy akármit.És totál letargiában vagyok,hogy ennyire félresiklott az életem,pedig teljesen mást képzeltem el anno.Soha nem gondoltam azt,hogy majd egyszer annak fogok örülni,hogy egyáltalán kapok valamit.Én vagyok csak ennyire szerencsétlen ?
2018. dec. 26. 16:46
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Igen,bizonyára 20 évesen kell ezen elgondolkozni,főleg ha szar körülmények között élsz.Most az jobb lenne ha összeszűrtem volna valakivel a levet,mert akkoriban sok pénze volt,családot akart ? És rögtön belementem volna,lenne 2-3 gyerekünk,és a válás küszöbén állnánk ? Mert ott állnánk,mivel én világot akartam látni,nem lehorgonyozni.Sohasem akartam gyereket.Ezek a palik meg gyereket akartak.Biztos marha jó élet az is,hogy van 2 gyerekem,romokban a házasságom,vagy elvált vagyok,és csak a gyerekek miatt kell dolgoznom.
2018. dec. 26. 17:30
 12/21 anonim ***** válasza:
19%
Íme egy kitartott (vagy keményen dolgozó)nő, aki ráébredt, hogy a pénz nem minden.
2018. dec. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Az tény,amit látok a környezetemben,azok jártak jól,akik a pénz miatt szültek gyereket.Egyik kimondottan csak ezért,a férfi vett lakást ami a gyerek nevére lett iratva,meg csinált a csajnak 1 pizzériát,munka megoldva.Másik : összejött nős pasival,lett 2 gyerek,minden tök jó,vett nekik 1 lakást,ugyanúgy csinált neki 1 büfét,minden tök jó.Tehát minden rohadtul jó,ha szülsz valakinek,én meg ezt nem fogom megtenni.
2018. dec. 26. 17:39
 14/21 anonim ***** válasza:
19%
Tudok én olyanról, hogy a pasi a pénzzel fogta meg a nőt (vagy fordítva - mert ilyen is van bár ez ritkább), de ha emögött nincs igazi szerelem, nem tudom milyen boldogság ez így...
2018. dec. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
81%

Csak egy kósza megjegyzés...

Szerencsétlen lúzer vagy, aki semmire nem vitte?

... de azért van munkád, van hol lakni, van mit enni, nem függsz senkitől, független életet élhetsz... bocsi, de egy semmitérő lúzer ezeket nem igazán tudná felmutatni.

Nem sikerült minden úgy, ahogy szeretted volna? Szerintem rohadt kevés ember van, akinek minden 100%-ig bejön.

Az a bizonyos kedves rokonod meg dugja csak fel a primitív véleményét oda, ahová gondolom. Minden bizonnyal, ha ő a te életedet élte volna, most tényleg sehol nem lenne. Te már most annyival több vagy, hogy nem egy rosszindulatú tahó vagy, aki a másikban a legkisebb jót sem képes meglátni. Tudod, abban, hogy ki hová jut, döntő szerepe van a körülményeknek. Láttam én már ragyogó elmét a gyártósor mellett megfáradni, meg tudatlan primitív suttyót az apja vállalkozásra élén flancolni...

2018. dec. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
45%

" a környezetemben,azok jártak jól,akik a pénz miatt szültek gyereket"

És szerinted tényleg jól jártak?

Egyetlen hibád van, de az óriási: az, hogy neked a pénz az isten. Tagadod, de így van. Az írásod másról sem szól, mint pasikról, meg pénzről. Hogy annyi pénzt szerettél volna, de csak ennyi lett. Hogy aki pénzért felcsináltatta magát, annak milyen jó, mert most hú, de sok pénze van.

Ébresztő, kislány!

Szerinted miért örültél jobban egy vacak párezres ajándéknak, mint egy ötvenezres cipőnek? Mert - bár még nem tudatosult benned - kezdesz ráérezni arra, hogy a pénz nem minden. Sőt!... Az érzelmi intellingenciára kéne kicsit rágyúrni, meg elszakadni ettől a kisarkított, anyagias világképtől. Egy pszichológus ebben sokat tudna segíteni. El még nem vagy késve, az életed fele még előtted áll. Az első fele nem sikerült jól, de még van jócskán időd jobbá tenni.

2018. dec. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Nem a pénz a lényeg,de valahol az is.Ezek,akiket említettem,lehet szültek gyereket,de ezzel olyan életkörülmények között lehetnek most,hogy bármit megtehetnek.Azt csinálnak amit akarnak,a gyerek apja perkál folyamatban,jó életet biztosít,a 2 gyerekes nő aki elszerette más férjét,szuper élete van.Tehát minden esetben az volt a lényeg hogy valaki szült 1-2 gyereket,és ezzel bebiztosította magát,és jól jártak.Persze ezen kívül tudok sok ilyen esetet.De nem érdekel,csak ezek tények.Nekem mindig az volt a fontos,hogy az én pénzem legyen meg,nem érdekel kinek milye van.Csak lehet én voltam a hülye mindig.
2018. dec. 26. 18:21
 18/21 anonim ***** válasza:
85%

En 46 vagyok. Huszonevesen teljesen másképp gondolkozol, meg 20 evvel kevesebb az élettapasztalatod, szóval hiába irjak hogy 20evesen kellett volna ezen gondolkozni.

Nekem ketyegett az a bizonyos biologiai ora igy belementem egy kapcsolatba amibe nem kellett volna. 13 evem es par millám bánta de lett két szuper gyerekem. A páromat ezutan találtam meg, 4 év boldogsag utan vette el tőlem a sors (betegseg). Ujjaertekeltem az életemet, ma már tudom hogy nekem semmi sem fontosabb mint az, hogy egy szerető igazi lelkitárs legyen az ember mellett. Nincs az a szakmai siker vagy anyagi jólét ami felülmúlná azt, hogy az ember megtalálja a társát aki igazán, feltételek nélkül szereti. Ennél jobb érzés számomra nincs!

2018. dec. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
67%

Ne aggódj ismerek pár nőt aki ugyanilyen mint te :(

Szerencse kell mindenhez....:) talán rad talál majd a szerencse :)

F.

2018. dec. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
90%

Kedves kérdező,semmi baj nincs veled, csak kicsit dolgoznod kéne az önbecsüléseden.

Veled egyidős vagyok, 37 évesen váltam el. Egyedül maradtam egy gyerekkel- nem így terveztem. Nem akartam soha egyedülálló anya lenni. Azóta randizgattam, de semmi komoly, és nem is hiszem, hogy lesz valami komoly, mert én továbbra is csak kölcsönös szerelmen alapuló kapcsolatot tudok elképzelni, nem leszek senkinek a B terve és nekem sem kell ilyen.


De sokat dolgoztam, dolgozom magamon. És alapvetően elégedett vagyok az életemmel. A gyerekemet el tudom tartani, bár gazdag nem vagyok és nem leszek. Ez nem is prioritás nálam. Vannak hobbijaim, barátaim, a munkámban értelmet találok, tudom hogy teszek is valamit az emberiségért, miközben dolgozom. Szeretek olvasni, tanulni, gondolkodni. Mindig új dolgokat tanulok meg. És rájöttem, hogy még annyi lehetőség van előttem az életben! Annyi kaland vár még rám! Igazából hiánygondolkodásból bőség-gondolkodásra váltottam, és olyan mintha valami hirtelen gazdagságot találtam volna ami mindig is az enyém volt csak nem tudtam róla. Még egyszer: nem anyagiakról beszélek. Az élet sokkal többől áll. És őszintén szólva: egy kapcsolat hozzá tehet ehhez de anélkül is teljes életet élek. Eszembe sem jutna magamat lúzernek titulálni, és a saját értékemet nem az alapján állapítom meg, van-e férfi az életemben. És az, hogy gyerekem van, hatalmas kincs és ajándék, de gyerek nélkül is ugyanilyen csodálatos életem lenne. Mert az élet maga csodálatos. Családdal is és anélkül is. Nem vagy lúzer, csak nyisd ki a szemedet.

2018. dec. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!