Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti elengednétek a 17...

Szülők! Ti elengednétek a 17 éves lányotokat a Strand fesztiválra?

Figyelt kérdés

3 napra szeretne menni a lányom 4 barátnőjével az egyikük 18 éves.

Elmondása szerint nagyon sok ismerőse lesz ott suliból stb. A szállás is kérdéses mert bérelni szeretnének egy kis apartmant arra a 3napra. Ti mit gondoltok?


2019. ápr. 13. 10:19
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
79%
"Csak ugye a Strand az Balatonon van Zamárdiban így az is zavaró hogy 2órányi távolságra leszünk így ha bármi történne nem tudnék érte menni azonnal." - ez lehet, de gondolt át, hogy mi történhetne vele, amiben az számít, hogy te fél vagy két óra alatt tudsz odamenni? (mondjuk a páromon kijött a vesegörcs a Szigeten - pont amikor 17 volt - de akkor nem a családja kellett neki, hanem orvos és egy görcsoldó, amit ott találtunk 5 perc alatt - és ez minden fesztiválon így van, lévén kötelező. Az "otthona biztonságában" éjjel kb 2-3 óra lett volna, amíg előkerül az ügyeletes orvos beadni egy ampulla nospát... Szóval minden nagyobb fesztiválra igaz, hogy mentőt, rendőrt sokkal könnyebben és gyorsabban találsz ha történik valami, mint otthon.
2019. ápr. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
93%

Elengedném ezzel a 3 feltétellel:

1. Ha egy kicsit ő is belead a költségekbe, amit diákmunkával keresett. Legalább felfogja a pénz értékét, hogy nem szórhatja mindenre anyuci apuci pénzét.

2. Ha maximálisan megbízom benne, ismerem a barátnőit, és ha hazatelefonál minden nap, hogy rendben van.

3. Bár régebben is fel volt világosítva, most még egyszer nyomatékosan elmondanám neki, hogy a férfiak milyen szemetek tudnak lenni, és hogy szex közben legyen neki több esze, és óvszert is adnék neki.

2019. ápr. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
82%
#22, korrekt.
2019. ápr. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
25%

Attól függ, milyen a lányom. Egy 17 éves már lehet nagyon érett, felelősségteljes, megbízható, vagy lehet idétlen, szétszórt és megbízhatatlan.

Ha pl. rendszeresen úgy esik haza hétvégente 11 órakor, hogy látom rajta, hogy ivott és cigizett, de letagadja, vagy éppen nem is ér haza időben, vagy a barátai cipelik a hátukon, és tojik a tanulásra meg a házimunkára meg mindenre a világon, csak legyen elég smink meg party, akkor értelemszerűen nem engedném el egy fesztiválra, pláne nem fizetném neki.

Ha viszont tudom, hogy nem fog minden sz**t elfogadni, nem fog vagánykodásból húzóra meginni 8 felest és lefeküdni 5 pasival, mert van már annyi esze, hogy felelősségteljesen gondolkodjon, vagy ha hülyeséget csinál, akkor vállalja a tettei következményeit, hát akkor hadd menjen. Persze ugyanúgy magának kéne fizetnie mindent, természetesen.

Egyébként semmit nem számít, hogy az egyik lány már 18 éves. Semmi különbség nincs egy 17 éves meg egy 18 éves kamaszlány között.

A 18 éves pedig nem tartozik felelősséggel a kiskorúak felé. Az egészségük és a biztonságuk ugyanúgy a saját édesanyjuk és édesapjuk felelőssége, nem ruházható át semmilyen barátnőre, akárhány éves is.

Neki nagyjából annyi lesz ott a feladata, hogy megvegye a kicsiknek a piát, bár Strand fesztiválon nem tudom, mennyire veszik komolyan a 18-as korhatárt. Bár sokat elárul, hogy a fesztiválozók nagy része iskolás korú.

Félreértés ne essék, nem a fesztiválokkal van bajom, az igényesebbekre még én magam is elvinném a gyereket, de a Strand fesztiválnál csak a Sound van lejjebb, ezek alatt már semmi nincs.

Ez tényleg az a fajta fesztivál, ahol bármilyen megbízható is a gyereked, akkor is 50-50%, hogy vagy leitatják, bedrogozzák, megerőszakolják és kirabolják, vagy nem.

2019. ápr. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
28%
Most nem azért, de amúgy kegyetlen szülő lennék, ha nem adnék csak úgy 50-100.000 ftot a kiskorú gyerekemnek, hogy elmenjen 3 napra fesztiválozni?
2019. ápr. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
1%
Minden fesztivál a dugásról és az ivászatról szól.Nem kell itt túlmisztifikálni.
2019. ápr. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
86%
Én elengedném.38n
2019. ápr. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%
Mi is 17-18 évesen voltunk először, ez volt az első közös, csajos fesztiválunk. Kb csak azért dolgoztunk, hogy mehessünk és jót bulizhassunk. Elengedtek, bár édesanyám lehet, kicsit túltolta a 3 doboz óvszerrel, de ő így volt nyugodt. Elvoltunk, ittunk, haverkodtunk, de nem lett senki terhes, nem züllöttünk el, szóval szerintem kár ezt ennyire túltolni. Inni és egyszerre 385863 pasival szexelni két utcával arrébb ugyanúgy lehet, mint Zamárdiban, ez szerintem nem érv.
2019. ápr. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
0%
Diákmunkával keresse meg az árát, így elmehet
2019. ápr. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem sokan túlreagálják ezt a dolgot. Én 16 évesen is voltam fesztiválon, 4 napig, de senki nem "itatott le és b..... meg úgy hogy menni se tudtam" és "nem hágott meg bedrogozva 4 kan hogy aztán feltegyék a videót a netre" stb...sőt, azóta se történt semmi ilyesmi. Ha a lányod alapjáraton normális, szerintem engedd el nyugodtan. Nem lesz egyedül, tudnak figyelni egymásra.
2019. ápr. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!